
Vedle klasické léčby si své místo v podpůrné terapii nachází i biochemická metoda pomocí Schüsslerových solí.
Cílem prekoncepční péče je příprava ženského organismu na optimální průběh těhotenství. Mezi rizikové epigenetické faktory patří i neadekvátní nutrice a deficit mikronutrientů.
Analýza nákladů a užitku vznikla pro ta hodnocení, která nelze srovnávat pouze finančně.
V meziválečném období firma například inzerovala aktivní uhlí Ostakol.
Mateřské mléko je ideální strava pro novorozence. Nevhodný marketing náhražek mateřského mléka ale může být jednou z výrazných překážek kojení.
Horečku dengue si můžete přivézt i z Itálie nebo ze Španělska.
Vznik fibromů není zcela znám. Často bývají na místech, kde dochází k dlouhodobému dráždění tkáně...
Připomeňme si dobře snášené lokální antihistaminikum ve formě nosního spreje či očních kapek k symptomatické léčbě sezónní a trvalé alergické rinitidy a konjunktivitidy.
Správný pohyb ve správný čas je nejefektivnější cesta, jak předcházet civilizačním onemocněním.
Zdravá strava je základním předpokladem pro hladký průběh těhotenství. Těhotné ženy mají ale v různých fázích těhotenství na některé látky zvýšené požadavky.
Mladí čeští vědci objevili nadějnou molekulu v boji proti zákeřné plísni.
Není nutné nakupovat v prodejnách zaměřených výhradně na „zdravou výživu". Mnohdy stačí jen nahlédnout do lednice...
Jako moderní alternativu lékařka podrobněji představuje tanát želatiny.
Z výzkumu vyplynulo, že přes 74 % pacientů využívá samoléčbu jako první volbu při řešení běžných zdravotních obtíží.
Druh analýzy označené jako Cost-Effectiveness Analysis je už složitější. Hodnotí náklady na jednotku efektivity.
V klimakteriu se v těle ženy objeví jak obvyklé a očekávané, tak i některé nečekané změny. Často souvisejí se zdravím pánevního dna.
Kolik lidí aktivně studovalo a v jaké dny? Jakou přednášku hodnotí účastníci jako nejlepší?
Co Vás přivedlo ke spolupráci s Healthcommem? Vzpomínáte si na její začátky a vůbec první spolupráci?
Připomínáme si patnáct let činnosti. Jak vzpomínají na spolupráci s HáCéčkem lektoři?
3D 360 vizualizace se objevuje napříč vzdělávacími projekty Healthcomm.
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.