Cookie Consent by Free Privacy Policy website


KONGRESY HC


ČTYŘI PĚTINY ČECHŮ S DUŠEVNÍMI PORUCHAMI NEJSOU LÉČENY

Až 83 % Čechů, kteří trpí duševními poruchami, se nijak neléčí. Psychické problémy raději řeší sami nebo s přáteli. Pomoc odborníka vyhledá jen 6 % z nich.

 


PROBIOTICKOU VAKCÍNOU PROTI ALERGIÍM?

U chlapců se alergie v raném věku objevují častěji než u dívek. Jejich imunitní systém je po porodu méně vyzrálý.PRVNÍ POMOC ZE SPÍŽE

Na průjem zabírají borůvky, na zácpu zase švestky. Každá špajzka ukrývá první pomoc...

 


PRŮMĚRNÝ ČECH ŽIJE AŽ 20 LET ŽIVOTA S NEMOCÍ

Pravidelný pohyb snižuje riziko infarktu myokardu a cévní mozkové příhody, nádorových onemocnění a jejich recidivy, zlepšuje toleranci chemoterapie. Zkvalitní spánek, zlepší paměť, náladu i libido.

3D kongres září


„BECHTĚREV“ NENÍ BĚŽNÁ BOLEST ZAD

Mezi hlavní varovné signály patří bolest v dolní části zad společně se ztuhlostí, která trvá déle než tři měsíce.

 


DÉLKA ŽIVOTA PŘI KARCINOMU PLIC SE ZVYŠUJE

Rakovinu plic má z 90 % na svědomí kouření. Programu časného záchytu by se měli zúčastnit kuřáci přibližně mezi 55 a 74 lety, kteří vykouří po dobu asi 20 let 20 cigaret denně nebo kouří 10 let 40 cigaret denně.ŠESTÝ SMYSL?

Pěti smysly poznáváme svět. Je tím šestým intuice, jak si obecně myslíme?

 


POSTCOVIDOVÁ PARASOMNIE

Více než 30 % respondentů průzkumu NUDZ se po prodělání covidu objevily živé sny a noční můry. častou potíží je nespavost...

Canephron


ROZHOVOR:CO PŘIPRAVUJE HEALTH COMMUNICATION BĚHEM LÉTA?

Na co se mohou lékárníci těšit z dílny Health communication? Vyplňte anketu a tvořte společně aktuální obsah pro efektivní studium.

 


SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY

Jaké produkty jsou připraveny pro letní sezónu? Přinášíme tipy na akční produkty lékárenského sortimentu.EPONYMA A VŽITÉ NÁZVY V LÉKÁRNĚ V.

Během letních měsíců ukončíme putování PharmDr. Tomáše Arndta za lékárenskými eponymy. S některými se v moderní lékárně bohužel již nesetkáme...

 


JAKÝ KRAJ, TAKOVÝ ZLOZVYK

Nejvyšší pravděpodobnost předčasného úmrtí v důsledku kouření je v Ústeckém a Karlovarském kraji.HOMEOPATIE ZA TÁROU: TRAMPOTY VÝLETNÍKŮ

Když to na výletě "přepálíme", bolesti svalů, otoky nebo puchýře nám zážitek dokonale znepříjemní.

 


PRVNÍ SEZNÁMENÍ S DIAGNÓZOU

I když příběhy lidí, které jsem četla, byly optimistické a lidé v nich stateční, poprvé na mě dopadla celá tíha diagnózy RS.


PŘIHLASTE SE NA ZÁŘIJOVÝ ONLINE KONGRES

Další kongres Health communication s.r.o. se uskuteční online od 2. do 23. září 2022. Je určen lékárníkům, farmaceutickým asistentům a všeobecným zdravotním sestrám. Situován je do virtuální Budapešti a nabídne bohatý odborný program, například přednášky na téma prevence trombózy nebo výživy žen v menopauze. Registrovat se můžete přes banner na Magazínu nebo na https://www.healthcomm.cz.

SZÚ O ČÍNSKÉ NÁKAZE HENIPAVIREM

SZÚ upozorňuje, že se nejedná o aktuálně hlášené nákazy. Pozornost k problematice přitáhla nejspíše aktuálně zveřejněná publikace v New England Jurnal of Medicine. Poslední případ z Číny je z dubna 2021. V ČR se tato zoonóza od rejsků nevyskytuje.

DRUHÁ POSILOVACÍ DÁVKA JE K DISPOZICI

Od 18. července lze dostat druhou posilovací dávku na očkovacích místech bez registrace v nemocnicích a u praktických lékařů. U rizikových skupin je nutná konzultace ošetřujícího lékaře. Podmínkou je odstup minimálně 4 měsíce od předchozího očkování. Aktuální informace o dostupností očkovacích míst na ockoreport.uzis.cz.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie