Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyMINERÁLNÍ SOLI – ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA

DO NOVÉHO ROKU S TRÁVENÍM V POHODĚ

Jak podpořit trávení?

DOPŘEJME SVALŮM ENERGII I RELAX

Ferrum phosphoricum D12 má vliv na energetický metabolismus buňky. Je vhodná při zvýšené fyzické zátěži i ve stavech oslabení organismu virózou nebo nachlazením.

PSYCHICKÉ POTÍŽE V OBDOBÍ KORONAVIROVÉ EPIDEMIE

Kalium phosphoricum D6 je nejdůležitější sůl v komplexní léčbě panické ataky.

JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMU

Znáte sulfátovou kúru?

MINERÁLNÍ SOLI NA(D) ZLATO

Jak na "zlatou žílu"?

REKREAČNÍ SPORT PRO ZDRAVÍ

aneb Jak zlepšit svůj výkon pomocí systému minerálních solí.

NERVOZITA U DĚTÍ A JEJICH RODIČŮ

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI PŘED 1. ZÁŘÍM.

LZE ZMÍRNIT POTÍŽE SPOJENÉ S NOŠENÍM ROUŠEK A RESPIRÁTORŮ?

Sůl č. 6 Kalium sulfuricum D6 má protizánětlivé účinky a spolu se železem se podílí na přenosu kyslíku v buňkách.

ZDRAVOTNÍCI POTŘEBUJÍ POŘÁDNOU PORCI ENERGIE

I hrdinům docházejí síly.

REKONVALESCENCE PO VIRÓZE

Od celostního lékaře neočekávejte stručnou odpověď...

ZPĚT DO KONDICE

Podpoří nás i Schűsslerovy soli, homeopatie či "Bachovky".

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren (celkem můžete získat 13 bodů do systému CV), kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

NEJATRAKTIVNĚJŠÍ ZAMĚSTNAVATEL V OBLASTI FARMACIE 2024

Společnost GSK získala ocenění Randstad Award 2024, když byla vyhlášena nejatraktivnějším zaměstnavatelem v České republice v oblasti farmacie a zdravotnictví. Výsledky vzešly z veřejného mínění a hodnocení zaměstnanců v nezávislém průzkum Randstad Employer Brand Research. V letošním roce se do průzkumu zapojilo 165 zaměstnavatelů v ČR. V kategorii farmacie & zdravotnictví se na dalších místech po vítězné společnosti GSK umístily společnosti Zentiva a Roche.

TÝDEN ŠTÍTNÉ ŽLÁZY 25.–31. KVĚTNA

Letošní 16. ročník osvětové kampaně Týden štítné žlázy nese podtitul „Táhneme za jeden provaz“. Dlouhodobým cílem kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o různých formách poruch štítné žlázy, což může následně pomoci lépe a včas diagnostikovat ty, kteří o své nemoci nevědí. Onemocnění štítné žlázy je často bezpříznakové, ale včasný záchyt a léčba předejdou možným komplikacím. Endokrinologů je nedostatek, proto se o nemocné stará čím dál víc praktiků. Do jejich péče přejde až pětina pacientů. V České republice je Týden štítné žlázy odborně zaštítěn Českou endokrinologickou společností ČLS JEP a podpořen společností Merck.

SVĚTOVÝ DEN HYPERTENZE

Kardiovaskulární onemocnění jsou nejčastější příčinou smrti. Hlavními rizikovými faktory jsou kouření, vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak. Na nebezpečí a fatální důsledky zvýšeného krevního tlaku upozorňuje Světový den hypertenze, který připadá na 17. května. Arteriální hypertenze je definována jako opakované zvýšení krevního tlaku ≥ 140/90 mmHg naměřené minimálně při dvou různých návštěvách v ordinaci lékaře. Úkolem Světového dne hypertenze je upozornit na význam udržování krevního tlaku v optimálních mezích, respektive upozornit na rizika, která přináší vysoký krevní tlak.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

ANDROPAUZA
MODRÉ SVĚTLO A STÁRNUTÍ KŮŽE
CHRONICKÉ ZÁNĚTY