Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



FUNKCE A ÚČINKY JEDNOTLIVÝCH MINERÁLNÍCH SOLÍ V ORGANISMU

KALIUM PHOSPHORICUM PŮSOBÍ NA NERVOVÝ SYSTÉM A DODÁVÁ ENERGII

Kalium phosphoricum se nachází ve všech tkáních, ve vyšší koncentraci je v mozkové, nervové a svalové tkáni a v krevních elementech.

NATRIUM SULFURICUM PODPORUJE ČINNOST JATER A DETOXIKAČNÍ PROCESY

Natrium sulfuricum působí při detoxikačních procesech v organismu tím, že podporuje činnost jater, žlučníku, slinivky, tlustého střeva a ledvin.

SCHÜSSLEROVA SŮL Č. 3 FERRUM PHOSPHORICUM D12: SŮL PRVNÍ POMOCI, NA IMUNITU A KRVETVORBU

Výraznější deficit u dětí lehce poznáte podle obličejových znaků, jsou to kruhy pod očima s modravým nádechem a zarudnutí na tvářích, zejména po námaze.

MAGNESIUM PHOSPHORICUM PRO PSYCHICKOU POHODU, KONDICI I ANALGETICKÝ ÚČINEK

Magnesium phosphoricum působí v organismu na fyzické i psychické úrovni. Uvolňuje tělesné i duševní napětí, tlumí přenosovou rychlost nervových impulsů ve svalech a podporuje zdravý spánek.

SŮL NA CHRONICKÝ ZÁNĚT A DETOXIKACI

Mladí nebo starší - nikdo nechce zánětlivé stavy.

ACIDOBAZICKOU ROVNOVÁHU V ORGANISMU PODPORUJE NATRIUM PHOSPHORICUM

Natrium phosphoricum podporuje udržení acidobazické rovnováhy v organismu. Je to důležitá sůl pro léčbu překyselení.

SŮL NA TŘETÍ STADIUM ZÁNĚTU A PODPORU HOJENÍ

Kalium sulfuricum je "malým velkým" prostředkem.

PRUŽNOST A ELASTICITU TKÁNÍ PODPORUJE CALCIUM FLUORATUM

Calcium fluoratum je důležitá sůl pro udržování pružnosti a elasticity tkání. Její nedostatek se projeví ochablostí a sníženou pružností těchto tkání. Klinickým obrazem může být vznik hemeroidů.

MINERÁLNÍ SŮL, KTERÁ VÁS POSTAVÍ NA NOHY

Calcium phosphoricum je nejvíce zastoupenou buněčnou solí.

NATRIUM CHLORATUM PRO REGULACI ROVNOVÁHY TEKUTIN V ORGANISMU

Schűsslerova sůl č. 8 Natrium chloratum D6, chlorid sodný, kuchyňská sůl, sůl kamenná.... je důležitý minerál pro hospodaření organismu s tekutinami.

MINERÁLNÍ SŮL NEJEN PRO OMLAZENÍ A KRÁSU

Jaké jsou znaky jejího nedostatku?

Zpět

DOBRÉ VÝSLEDKY PROJEKTU PACIENTSKÉ SPOKOJENOSTI V ČR

Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.

PŘEDÁNY CENY A. MASARYKOVÉ ZA OŠETŘOVATELSTVÍ

Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.

DOPORUČUJEME