Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyFUNKCE A ÚČINKY JEDNOTLIVÝCH MINERÁLNÍCH SOLÍ V ORGANISMU

KALIUM PHOSPHORICUM PŮSOBÍ NA NERVOVÝ SYSTÉM A DODÁVÁ ENERGII

Kalium phosphoricum se nachází ve všech tkáních, ve vyšší koncentraci je v mozkové, nervové a svalové tkáni a v krevních elementech.

NATRIUM SULFURICUM PODPORUJE ČINNOST JATER A DETOXIKAČNÍ PROCESY

Natrium sulfuricum působí při detoxikačních procesech v organismu tím, že podporuje činnost jater, žlučníku, slinivky, tlustého střeva a ledvin.

SCHÜSSLEROVA SŮL Č. 3 FERRUM PHOSPHORICUM D12: SŮL PRVNÍ POMOCI, NA IMUNITU A KRVETVORBU

Výraznější deficit u dětí lehce poznáte podle obličejových znaků, jsou to kruhy pod očima s modravým nádechem a zarudnutí na tvářích, zejména po námaze.

MAGNESIUM PHOSPHORICUM PRO PSYCHICKOU POHODU, KONDICI I ANALGETICKÝ ÚČINEK

Magnesium phosphoricum působí v organismu na fyzické i psychické úrovni. Uvolňuje tělesné i duševní napětí, tlumí přenosovou rychlost nervových impulsů ve svalech a podporuje zdravý spánek.

SŮL NA CHRONICKÝ ZÁNĚT A DETOXIKACI

Mladí nebo starší - nikdo nechce zánětlivé stavy.

ACIDOBAZICKOU ROVNOVÁHU V ORGANISMU PODPORUJE NATRIUM PHOSPHORICUM

Natrium phosphoricum podporuje udržení acidobazické rovnováhy v organismu. Je to důležitá sůl pro léčbu překyselení.

SŮL NA TŘETÍ STADIUM ZÁNĚTU A PODPORU HOJENÍ

Kalium sulfuricum je "malým velkým" prostředkem.

PRUŽNOST A ELASTICITU TKÁNÍ PODPORUJE CALCIUM FLUORATUM

Calcium fluoratum je důležitá sůl pro udržování pružnosti a elasticity tkání. Její nedostatek se projeví ochablostí a sníženou pružností těchto tkání. Klinickým obrazem může být vznik hemeroidů.

MINERÁLNÍ SŮL, KTERÁ VÁS POSTAVÍ NA NOHY

Calcium phosphoricum je nejvíce zastoupenou buněčnou solí.

NATRIUM CHLORATUM PRO REGULACI ROVNOVÁHY TEKUTIN V ORGANISMU

Schűsslerova sůl č. 8 Natrium chloratum D6, chlorid sodný, kuchyňská sůl, sůl kamenná.... je důležitý minerál pro hospodaření organismu s tekutinami.

MINERÁLNÍ SŮL NEJEN PRO OMLAZENÍ A KRÁSU

Jaké jsou znaky jejího nedostatku?

Zpět

PERTUSE (KONEČNĚ) NA ÚSTUPU

Do ISIN bylo v období od ledna do 7. července 2024 nahlášeno celkem 23 127 případů pertuse; poprvé byl v prvním červencovém týdnu zaznamenán výrazný pokles pod tisíc nových hlášených případů. Podobný příznivý vývoj se předpokládá i během prázdnin. Nejvíce případů onemocnění černým kašlem i nejvyšší nemocnost zůstává stále ve věkové skupině 15 až 19 let. U dětí do jednoho roku je od začátku roku hlášeno 344 případů, za poslední týden bylo evidováno dalších 12. Dospívající a dospělí jsou zdrojem infekce pro nejmenší děti, protože v proočkované populaci může mít onemocnění pertusí mírný průběh a často není rozpoznáno a správně diagnostikováno. Z celkového počtu případů hlášených v roce 2024 bylo podle údajů v ISIN 17 256 osob očkováno, 1 737 osob neočkováno a u 4 134 osob informace o očkování chybí. (SZÚ)

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME