JAK ZVLÁDNOUT PŘEDVÁNOČNÍ OBDOBÍ V POHODĚPharmDr. Jana Strieglerová

Každý se těší na Vánoce. Většinou si při vzpomínce na toto krásné období roku představujeme hlavně klid, pohodu, radost, vůni cukroví a vánočního punče a setkávání s rodinou i přáteli. V praxi se ovšem často setkávám s pravým opakem. Do lékárny přicházejí unavení a vytížení lidé, kteří nestíhají uklízet, nakupovat, péct a v důsledku se těší, až „ty svátky" a stresy s nimi spojené budou pryč.

Byla by ale škoda prožít Vánoce ve stresu, únavě a pocitu, že nic nestíháme.

JAK NA TO?

- Nemusíme mít napečeno mnoho druhů cukroví (pak se také musí všechno sníst a jsme ve stresu z trávicích potíží a přibírání na váze). Chybějící druhy cukroví můžete doplnit sušeným ovocem a ořechy.

- Není ostuda požádat o napečení cukroví babičku nebo někoho, kdo to umí a peče s radostí.

- Pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu (svižná chůze, nordic walking nebo jen klidná procházka v parku je pro organismus a imunitní systém mnohem přínosnější než umytá okna).

- Aromaterapie - vůně esenciálních olejíčků dokáže zklidnit mysl a navodit tu pravou vánoční atmosféru. Pro zimní období je vhodný pomeranč, citron, máta, geranium, eukalyptus, levandule, borovice. Můžeme je použít formou rozprašovače, aromatické lampy nebo jen kápnout na papírový ubrousek a položit na topení. Provoní tak celou domácnost.

- Spánek - důležitá je jak kvalita, tak počet naspaných hodin. Před spaním je dobré dobře vyvětrat ložnici.

- Vitamin C - antioxidant, podporuje imunitní systém. Užíváme ho nejlépe v přírodní formě (kysané zelí a pickles, šťáva a sušené plody z rakytníku a aronie).


Dr. Schüssler, homeopatický lékař, založil svoji terapii na 12 minerálních solích, které nazval funkční substance, protože vykonávají základní funkce v našem těle a jsou vhodné pro nápravu mnoha funkčních onemocnění.


V období příprav můžeme také užívat Schűsslerovy soli neboli tkáňové soli. Jsou to minerální látky, které mají velmi dobrou biologickou dostupnost do cílových tkání, podporují vznik minerální rovnováhy na membránách buněk a zajišťují správnou funkci iontových pump. Dochází tak ke vzniku minerální rovnováhy v buňkách i mezibuněčných prostorech a zvyšuje se využitelnost a vstřebatelnost minerálů ze stravy.

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum D6 pomáhá při fyzickém i psychickém vyčerpání a únavě.  Mohou být i bolesti hlavy, které se objevují nejčastěji po příchodu z práce nebo ze školy domů. Tato sůl je vhodná i pro studenty, zvláště v období zkoušek. Podporuje činnost mozkových buněk a zvyšuje koncentraci na práci i studium.

Sůl č. 3 Ferrum phosphoricum D12 je důležitá pro krvetvorbu a podporu imunitního systému. Podporuje oxygenaci tkání, a tím přispívá ke zvýšení energetického metabolismu a snížení pocitu únavy.

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum D6 má uvolňující a relaxační účinky na fyzické i psychické úrovni. Uvolňuje napětí v organismu a přispívá ke snadnějšímu usínání a kvalitnějšímu spánku.

Pro předvánoční období můžeme použít 3-týdenní kúru podle Gűnthera H. Heepena, která obsahuje výše jmenované soli, má energetizující účinky a přispívá k uvolnění těla na fyzické i psychické úrovni:

Sůl č.5 Kalium phosphoricum D6 - 5 tbl. každé ráno

Sůl č.3 Ferrum phosphoricum D12 - 5 tbl. před obědem

Sůl č.7 Magnesium phosphoricum D6 - 10 tbl. každý večer

Soli necháme volně rozpustit v ústech nebo ve sklenici teplé vody a pomalu popíjíme. Po třech týdnech následuje 1 týden pauza a pak lze podle potřeby pokračovat.

Zdroj: Heepen, H., G.: Schűssler- Kuren, Weltbild. GU, 2009.     


Název léčivého přípravku: Kalium phosphoricum DHU D5 - D30, tablety. Složení: Kalium phosphoricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablet podle Dr. Schüsslera No.1. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko, Deutsche Homöopathie-Union DHU Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Datum revize textu: 29.8.2019.


Inzerce

Úvodní fotografie od uživatele Daria Shevtsova ze služby Pexels


MOHLO BY VÁS K TEMATICE ZAJÍMAT:

Schűsslerovy soli pro sportovce ZDE

Schűsslerovy soli při detoxu ZDE

Schűsslerovy soli v péči o pokožku a vlasy ZDE

Schűsslerovy soli při nachlazení ZDE


Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Oscilloconinum Týden mozku Právní poradna První volba Kongresy Hotel Olympik Praha Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

BEZPEČNÁ A ÚČINNÁ FARMAKOLOGICKÁ LÉČBA U NOVOROZENCŮ A DĚTÍ DO NOVÉHO ROKU S TRÁVENÍM V POHODĚ JAKÝ KOLAGEN JE PRO TĚLO TEN SPRÁVNÝ? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: VÍTEJ ŠTÍHLÝ ROKU 2020 VR: MOZEK DEMENCE NEMUSÍ NUTNĚ DOPROVÁZET STÁŘÍ A NEJEN SENIOŘI TRPÍ PORUCHAMI PAMĚTI BIOTECHNOLOGIE JSOU HYBNOU SILOU ČESKÉ I EVROPSKÉ EKONOMIKY LÉKAŘI A DALŠÍ ODBORNÍCI DISKUTOVALI O ADHERENCI NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU NOVÁ PRAVIDLA U RECEPTŮ LEČTE SE SPRÁVNĚ OVĚŘOVÁNÍ PRAVOSTI LÉČIV STÁLE NENÍ ZCELA FUNKČNÍ NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY ROČNÍKU 2019 JEDNA POLOŽKA NA RECEPT, VÍCE SMS V TELEFONECH PACIENTŮ KNIŽNÍ NOVINKY EVROPSKÁ KOMISE SCHVÁLILA PŘÍPRAVEK RINVOQ PRO LÉČBU STŘEDNĚ TĚŽKÉ AŽ TĚŽKÉ AKTIVNÍ REVMATOIDNÍ ARTRITIDY ROSTE POČET LIDÍ SE ZÁNĚTY STŘEV, I TĚCH, KTEŘÍ NESNÁŠÍ LEPEK TEKUTÝ SVETR NEHYDRATUJE NA VLASTNÍ KLOUBY: DÁME (KLOUBŮM) INDII! NOVELA ZÁKONA O VEŘEJNÉM ZDRAVOTNÍM POJIŠTĚNÍ BUDE PODLE MINISTRA VOJTĚCHA REVOLUČNÍ POKROKY V LÉČBĚ ROZTROUŠENÉ SKLERÓZY RÝMU VYVOLÁVAJÍ ROZTOČI, PLÍSNĚ I CHLAD

RELAX

ZACHOVEJTE SI ZDRAVÉ VLASY A POKOŽKU I V ZIMĚ KOCOVINA, CO S NÍ? NOVOROČNÍM PŘEDSEVZETÍM ČEŠI NEVĚŘÍ, PŘESTO SI JE DÁVAJÍ SOUTĚŽ O BALENÍ BIO-AKTIVNÍHO INCA COLLAGENU STUDUJ ZDRÁVKU: FARMACEUTICKÝ ASISTENT ČÍM SE ZAHŘÁT V SYCHRAVÝCH DNECH? VSAĎTE NA ZÁZVOR, OBYČEJNOU VODU SE SKOŘICÍ A OBILNINOVÉ KAŠE VĚDĚLI JSTE, ŽE TŘETINA ŽEN KVŮLI MENSTRUACI ZAVRHUJE VÁNOČNÍ VEČÍRKY ČI PLESY? SVĚT TRÁPÍ KLESAJÍCÍ PORODNOST, ČESKO NENÍ VÝJIMKOU APLIKACE ZÁCHRANKA UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz