
Přinášíme to nejlepší z ročníku 2021. Jaké články se našim čtenářům líbily nejvíce v obsahu loňského Magazínu Healthcomm?
ZPĚT DO KONDICE
941 pročtení
LÉČBA RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ. ANTIBIOTIKA, NEBO TO JDE I JINAK?
810 pročtení
STANOVISKO ODBORNÝCH SPOLEČNOSTÍ K OČKOVÁNÍ PROTI SARS-COV-2
809 pročtení
NOVÁ DOPORUČENÍ NEUROLOGŮ
794 pročtení
SYSTÉM SPRÁVY ALERTŮ NA POMOC LÉKÁRNÍKŮM
679 pročtení
Absolutně největšímu zájmu se těšila FOTOSOUTĚŽ k jarnímu kolu Lékáren v pohybu s pročtením 1.468. Podzimní FOTOGALERIE projektu zaujala s celkovým pročtením 900. Tradičně se hojně soutěžilo ve všech 5 velkých soutěžích ve 3D a líbily se i sloupky Imunita od A do Z nebo produktové připomínky v rubrikách Novinky a Sezonní tipy z lékárenského sortimentu.
Děkujeme všem našim čtenářům za jejich přízeň a budeme se snažit i v tomto roce přinášet aktuální a zajímavé příspěvky, které je obohatí o nové informace nejen z oboru farmacie.
Metrika článků dle Google Analytics byla pořízena k 30. 12. 2021.
-red-
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.