Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



MINERÁLNÍ SOLI V LÉČBĚ JEČNÉHO ZRNA A NA PODPORU JATERNÍCH FUNKCÍ



PharmDr. Jana Strieglerová

Pro prosincové téma Minerální abecedy na písmeno J jsem zvolila léčbu ječného zrna a podporu jaterních funkcí. Vzhledem ke zvýšené spotřebě jídla i alkoholických nápojů v době vánočních svátků bude téma podpory jaterních funkcí jistě aktuální. 

Ječné zrno - hordeolum

Je zánětlivé onemocnění folikulů řas. Může a nemusí být provázeno hnisavou sekrecí. Jako základ doporučuji vždy No. 4 Kalium chloratum D6, které má vztah ke slizničním zánětlivým procesům, a No. 8 Natrium chloratum D6, které snižuje mechanické dráždění oka a nadměrnou tvorbu slz.

Z homeopatik je vhodné přidat lék Staphysagria 30 CH 2x denně.

Dle situace a klinického projevu se mohou jednotlivé soli vzájemně kombinovat a užívat i formou pitného režimu. 

Podpora jaterních funkcí

Základní solí na podporu jaterních funkcí a detoxikace organismu je No. 10 Natrium  sulfuricum D6. Tento lék se podává vždy, pokud je třeba posílit játra, při zánětlivém onemocnění jater, zvýšené zátěži chemickými látkami, léky, při otravách, nadměrné konzumaci jídla, alkoholu nebo při redukčních dietách a detoxikaci. Velmi efektivní je kombinace No. 10 + No.9 Natrium phosphoricum D6. 

Délka užívání Schűsslerových minerálů při podpoře jaterních funkcí a detoxikaci by měla trvat alespoň 2 - 3 měsíce. Tuto léčbu lze v průběhu roku 2 - 3x zopakovat.

Pro doplnění dalších informací o detoxikaci organismu Schűsslerovými solemi doporučuji náš loňský článek ZDE.

 


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Kalium chloratum/Natrium chloratum/Natrium phosphoricum DHU D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Kalium cloratum/Natrium chloratum/Natrium phosphoricum D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 4/8/9. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 1. 7. 2021/16. 7. 2021/25. 3. 2021. Registrační číslo: 93/ 271/92-A/C 93/ 295/92-A/C 93/ 296/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Přečtěte si také:

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U AKUTNÍ NEBO U CHRONICKÉ GASTRITIDY?
JAKÉ SCHŰSSLEROVY SOLI DOPORUČIT PŘI LÉČBĚ HERPES LABIALIS A HEMOROIDŮ?
JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U INFEKČNÍ MONONUKLEÓZY NEBO ISCHIASU?

Zpět

SVĚTOVÝ DEN SRDCE

Světový den srdce připadá na 29. září. Připomíná, že zdraví našeho srdce je i v našich rukou. Nemoci srdce a cév jsou celosvětově nejčastější příčinou úmrtí. Srdce se totiž může stát zranitelným kvůli běžným rizikovým faktorům, jako je kouření, nezdravá strava, vysoký krevní tlak, ale oslabuje ho například i diabetes. Lidé s diabetem 2. typu mají riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění až trojnásobně vyšší. Péče o cukrovku a srdce v dlouhodobém horizontu znamená konzumaci zdravé stravy, pravidelné cvičení a sledování hladiny cukru v krvi. Užitečné informace o možnostech snižování rizika kardiovaskulárních onemocnění lze nalézt také na www.cukrovkacodal.cz

VII. 3D 360° KONGRES HEALTHCOMM PROFESSIONAL

Ještě do 5. 10. 2023 můžete vystudovat přednášky na 3D online kongresu, tentokrát z Polska. 30denní kongres je určen lékárníkům, farmaceutickým asistentům a dalším nelékařským zdravotnickým profesionálům. Na programu jsou témata: management v lékárně, novinky v antibiotické terapii, nedostatek léků v lékárnách, ovlivnění mikrobiomu pomocí fytoterapie, cévní věk nebo historie polských lékáren. Na na své expozice zvou také kongresoví partneři. Každý odborný blok VII. 3D 360° kongresu Healthcomm Professional je ohodnocený 7 body do systému CV, takže dohromady za oba vystudované bloky můžete získat od ČLnK 14 bodů. Registrujte se na www.healthcomm.cz

ČAS NA VAKCINACI PROTI CHŘIPCE

Nejúčinnějším způsobem ochrany před chřipkou je každoroční očkování. Česká vakcinologická společnost doporučuje zahájit očkování v říjnových termínech. Zranitelnou skupinou, pro kterou je chřipkový virus obzvláště nebezpečný, jsou senioři. Od loňského roku je ale k dispozici vakcína vyvinutá speciálně pro starší populaci. K jejímu vývoji vedlo mimo jiné zjištění, že v důsledku stárnutí a s ním spojených změn v imunitním systému dochází také k rychlejšímu oslabení imunity získané očkováním. Hladina protilátek po očkování u starších lidí klesá rychleji. Cílem říjnového očkování je, aby byli senioři co nejlépe chráněni a jejich hladina chřipkových protilátek byla nejvyšší právě v době vrcholící chřipkové sezóny. Osoby starší 65 let mají očkování proti chřipce plně hrazeno ze zdravotního pojištění.

NOVÁ ŘEDITELKA SÚKL

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) povede Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D., která vystřídá dosavadní ředitelku Mgr. Irenu Storovou, MHA. 19. 9. 2023 to oznámilo ministerstvo zdravotnictví. Podrazilovou vybral do čela ústavu ministr zdravotnictví Vlastimil Válek na základě výsledků výběrového řízení. Podrazilová je předsedkyní lékové komise Svazu zdravotních pojišťoven České republiky, kde měla na starost agendu lékové politiky. V minulosti v SÚKL působila na postu ředitelky sekce cen a úhrad. Jejím úkolem bude zajistit bezproblémové fungování ústavu a zaměřit se především na dostupnost léků.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie