Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



JAKÉ SCHŰSSLEROVY SOLI DOPORUČIT PŘI LÉČBĚ HERPES LABIALIS A HEMOROIDŮ?



PharmDr. Jana Strieglerová

V letošním pravidelném seriálu o využití minerálních solí v klinické praxi jsme už u písmene H. Pro dnešní téma vybírám ze dvou diagnóz: hemoroidy a herpes labialis. U obou mám dobré zkušenosti s léčbou akutních exacerbací i snížení frekvence jejich výskytu pomocí Schűsslerových solí a homeopatie.

Hemoroidy

Jde o chronické onemocnění žilního systému v oblasti konečníku. Podstatou léčby je podpora zpevnění žilní stěny a zabránění vzniku akutních exacerbací. 

Základní dlouhodobá léčba:

Dávkování: 3x denně 2 tablety od každé soli. Tato kombinace se užívá dlouhodobě, nejlépe formou 3 měsíční kúry. Dle stavu je vhodné 2 - 3x do roka zopakovat.

U akutní exacerbace můžete zvolit soli dle dominantních příznaků z této tabulky: 

Soli vybrané dle jednotlivých příznaků je vhodné doplnit se základní kombinací solí No. 1+ No. 11. V dávkovacím schématu 3x denně 2 tablety rozpustit v ústech nebo formou pitného režimu (ve 2dcl vody rozpustit tablety a pomalu popíjet). 

Herpes labialis

Téma herpetických infekcí trápí velké množství pacientů. Je to známka oslabení imunitního systému, a proto by i léčba měla být komplexní. Vždy volím jako základ homeopatikum Rhus toxicodendron 15 nebo 30 CH a při velkém otoku a bolestivosti Apis mellifica 30 CH. Pro podporu imunity a zamezení recidivy volím mezi následujícími solemi:

Tabulka dle příznaků: 

Dávkování: Protože se jedná o akutní stav, je třeba volit i intenzivnější dávkování - každou půl hodinu až hodinu 2 tbl. rozpustit v ústech. Se zlepšením příznaků postupně snižovat na 3x denně 2 tablety.

Tyto Schűsslerovy minerály mohou být podány i u genitálního oparu (herpes simplex genitalis) nebo pásového oparu (herpes zoster). 


firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum/Silicea DHU D12 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Calcium fluoratum/Siliceu D12 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 1/11. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 5.10. 2021/16. 7. 2021. Registrační číslo: 93/ 196/92-A/C, 93/327/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. 

Přečtěte si také:

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U EKZÉMŮ NEBO ERYSIPELU?

JAKÉ MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT PŘI FEBRILII, FRAKTUŘE NEBO FLATULENCI

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U AKUTNÍ NEBO U CHRONICKÉ GASTRITIDY? JAKÉ SOLI BUDOU VHODNÉ JAKO KOMPLEMENTÁRNÍ LÉČBA GONARTRÓZY?

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie