Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



VYHODNOCENÍ EXPERTNÍ OCHRANY POKOŽKY



V červenci, kdy slunce pálí a láká nás k pobytu v přírodě, je délka slunečního osvitu největší z celého roku. Proto si u osob, které řeší problémy spojené s pigmentací, zaslouží pokožka speciální a kvalitní ochranu. V minulém vydání Magazínu jsme se v rubrice Na vlastní kůži věnovali dermokosmetice ACM Laboratoire Dermatologique, která ve svých produktových řadách myslela mimo jiné i na jedince s poruchami pigmentace kůže. Ochrana takové pokožky si během léta zaslouží tu nejvyšší prioritu.

Sedm našich čtenářek získalo k vyzkoušení testovací balíček „letní" kosmetiky s ochranným faktorem, který obsahoval: Dépiwhite.M s SPF 50+ (tónovaný i bezbarvý) a Duolys ochranný krém SPF+ 50 od ACM Laboratoire Dermatologique.

Oba testované krémy Dépiwhite.M s SPF 50+ mají inovativní patentované složení, kombinující organické filtry a perlový prášek. Složení zaručuje velmi vysokou ochranu proti širokému spektru UVA/UVB záření a také doplňkovou ochranu proti vysokoenergetickému viditelnému záření. Pravidelným používáním se minimalizuje riziko tvorby pigmentových skvrn. Oba krémy jsou voděodolné a ochrání pokožku až na 6 hodin.

Duolys ochranný krém s SPF 50+ chrání pokožku před slunečním zářením, a zároveň obsahuje aktivní antioxidační látky, které pomáhají pleti proti stárnutí. Má lehkou strukturu a dobře se vstřebává. Doporučuje se nanášet 30 minut před vystavením pokožky slunečnímu záření a aplikaci v průběhu dne opakovat.


Jaké hodnocení a kolik hvězdiček si zasloužily ochranné krémy v letním testování?


 

A. L. (FA, Praha)

Popis mé pleti: velmi suchá a citlivá pleť, pravidelná měsíční návštěva kosmetického studia, před aplikací testovaných krémů jsem používala Vital Just hydrogel + Derma lift up sérum. Krémy jsem hodnotila jednotlivě.

Krém Dépiwhite.M SPF 50+

1. Krémy díky SPF 50+ dostatečně ochránily pokožku 5

2. Přirozené sjednocení barvy pleti s Dépiwhite.M tónovaný 5

3. Příjemná aplikace krémů díky textuře 5

4. Po pravidelném používání Dépiwhite.M se neobjevily nové pigmentové skvrny 5


Celkové hodnocení: Přípravek má příjemnou vůni, balení je vyhovující. Při aplikaci krému kolem očí dochází k pálení, které časem odezní. Po aplikaci krému dochází časem k pnutí pleti. Po aplikaci je velmi vysoký lesk pleti.

Krém Duolys ochranný krém

1. Krémy díky SPF 50+ dostatečně ochránily pokožku 5

2. Příjemná aplikace krémů díky textuře 5

3. Po pravidelném používání se neobjevily nové pigmentové skvrny 5


Celkové hodnocení: Přípravek má příjemnou vůni, balení je vyhovující. Po aplikaci je velmi vysoký lesk pleti.


M. L. (lékárník, Plzeň)

1. Krémy díky SPF 50+ dostatečně ochránily pokožku 5

2. Přirozené sjednocení barvy pleti s Dépiwhite.M tónovaný 5

3. Příjemná aplikace krémů díky textuře 4

4. Po pravidelném používání Dépiwhite.M se neobjevily nové pigmentové skvrny 5

Celkové hodnocení: Jelikož se už několik let potýkám s pigmentovými skvrnami, vyzkoušela jsem již určité konkurenční přípravky. Na řadu Depiwhite jsem se vyloženě těšila. Přípravky byly celkově velmi příjemné, tonovaný krém dobře sjednotil odstín pleti. Krém Duolys byl velice lehký, rychle se vstřebal. Přípravky doporučuji k vyzkoušení.


M. H. (FA, Přerov)

1. Krémy díky SPF 50+ dostatečně ochránily pokožku 5

2. Přirozené sjednocení barvy pleti s Dépiwhite.M tónovaný 3

3. Příjemná aplikace krémů díky textuře 4

4. Po pravidelném používání Dépiwhite.M se neobjevily nové pigmentové skvrny 5

Celkové hodnocení: Vzhled přípravků je pěkný, zajímavý obal, práce s krémem byla ale malinko obtížnější, na můj vkus jsou krémy příliš tekuté a vymáčkne se zbytečně moc obsahu. Po natření se déle vstřebávají. Mám mastnou pleť, takže pro mě jsou "mastné". Během používání jsem se ale ani jednou nespálila na slunci!

 


M. R. (zdravotník, Zlín)

1. Krémy díky SPF 50+ dostatečně ochránily pokožku 4

2. Přirozené sjednocení barvy pleti s Dépiwhite.M tónovaný 4

3. Příjemná aplikace krémů díky textuře 5

4. Po pravidelném používání Dépiwhite.M se neobjevily nové pigmentové skvrny 5

Celkové hodnocení: Velmi příjemné přípravky, doporučila bych.


H. B. (lékárník, Pardubice)

1. Krémy díky SPF 50+ dostatečně ochránily pokožku 5

2. Přirozené sjednocení barvy pleti s Dépiwhite.M tónovaný 1

3. Příjemná aplikace krémů díky textuře 5

4. Po pravidelném používání Dépiwhite.M se neobjevily nové pigmentové skvrny 3


Celkové hodnocení: Přípravky splňují svůj účel. Ochrana proti slunečnímu záření je dostatečná i při déletrvající expozici. Krémy se dobře roztírají a vstřebávají. Aplikace přípravku Duolys je pohodlná díky dávkovací pumpičce. Odstín tónovaného krému Dépiwhite.M mi nevyhovoval, po nanesení přípravku vypadala pleť velmi nepřirozeně. Nové pigmentové skvrny jsem nezpozorovala, nicméně 3týdenní testování mi pro hodnocení tohoto parametru připadá krátké, proto dávám tři hvězdičky.


T. H. (lékárník, Hrdějovice)

1. Krémy díky SPF 50+ dostatečně ochránily pokožku 5

2. Přirozené sjednocení barvy pleti s Dépiwhite.M tónovaný 4

3. Příjemná aplikace krémů díky textuře 5

4. Po pravidelném používání Dépiwhite.M se neobjevily nové pigmentové skvrny 4


Celkové hodnocení: Krém se krásně aplikoval a má příjemnou vůni. Vzhled balení se mi líbí, protože preferuji krémy v tubách.


J. G. (FA, Praha)

1. Krémy díky SPF 50+ dostatečně ochránily pokožku 5

2. Přirozené sjednocení barvy pleti s Dépiwhite.M tónovaný 4

3. Příjemná aplikace krémů díky textuře: Dualis 5 / Depiwhite 4

4. Po pravidelném používání Dépiwhite.M se neobjevily nové pigmentové skvrny 5


Celkové hodnocení: Moji první zkušenost s krémy ACM hodnotím velmi pozitivně. V první řadě bych ráda vyzdvihla pro mě zásadní benefit, a to, že neštípou v očích, což mě velmi často trápilo u jiných přípravků s ochranným faktorem. Textura mi přijde příjemnější u Duolis krému - konzistence je tekutější a lépe se mi s ní pracovalo, Depiwhite jsou o něco hutnější - mám smíšený typ pleti a na mastnějších zónách zůstával povrch hodně lesklý. Ocenila jsem, že žádný z testovaných krémů neucpává póry. Tónovaná verze má celkem univerzální odstín, na tmavším tónu pleti vypadá o něco lépe než na světlé, kryje přirozeně a nezvýrazňuje suchá místa.  Celkově jsem s přípravky byla velmi spokojená.


Zpět

JAK SI STOJÍME V PILÍŘI ZDRAVÍ?

Česko se podruhé umístilo na prvním místě v pilíři Zdraví a bezpečnost Indexu prosperity a finančního zdraví, který sestavuje Evropa v datech a Česká spořitelna. Stejně jako v předešlém roce se mezi silné stránky Česka řadí velmi silná kyberbezpečnost a dostupná lékařská péče. Posun zaznamenalo Polsko, které od minulého ročníku poskočilo ze čtvrté pozice na druhou příčku. Od minulého roku můžeme pro Česko pozorovat posun o dvě příčky v dostupnosti lékařské péče. Ale umístění ve statistice „naděje na dožití ve zdraví“ není zase tak příznivé - Česko se zde propadlo z 13. na 15. místo, přestože samotná hranice let prožitých ve zdraví v ČR vzrostla (z 61,8 na 62 let). Trend je nadále nepříznivý – Češi tráví zbytečně velkou část života v nemoci. Více na Indexprosperity.cz

LÉČEBNÉ VYUŽITÍ PSILOCYBINU

Pravidla pro předepisování léčivých přípravků s obsahem psilocybinu v České republice jsou platná od 1. ledna 2026 a jsou stanovena novým nařízením vlády a novelou vyhlášky o předepisování léčiv. Psilocybin budou smět předepisovat pouze psychiatři nebo lékaři s nástavbovou specializací v psychoterapii pro léčbu farmakorezistentní deprese a souvisejících stavů, a to s přísnými limity: 75 mg/měsíc (max. 35 mg/dávka, 3x měsíčně), vždy s minimálně 4-6hodinovým dohledem. Tato úprava zavádí léčebné využití psilocybinu pomocí individuálně připravovaných léčivých přípravků (IPLP) a doplňuje legislativu. Indikace pro užívání je: farmakorezistentní deprese, deprese spojené s onkologickým onemocněním a jiné závažné stavy. Zavádění syntetického psilocybinu se bude řídit doporučenými postupy, které připravila Psychiatrická společnost České lékařské společnosti J. E. Purkyně.

ADIKTOLOGICKÁ VIDEO POMOC

Národní linka pro odvykání 800 350 000 spouští od prosince videokonzultace. Reaguje tím na rostoucí poptávku po distančním poradenství. Videohovory přinesou osobnější kontakt odborníků s lidmi, kteří chtějí skoncovat s kouřením či jinou závislostí, i s jejich rodinnými příslušníky a blízkými. Klasické telefonické hovory budou samozřejmě zachovány. Videokonzultace budou v první fázi sloužit především jako úvodní setkání s klientem, během něhož konzultant vyhodnotí situaci, motivaci a potřeby. Na základě tohoto zhodnocení bude další spolupráce pokračovat standardním způsobem. Klient si videokonzultaci rezervuje přes web chciodvykat.cz nebo telefonicky na čísle 800 350 000.

DOPORUČUJEME