PÉČE O POKOŽKU S PORUCHOU PIGMENTACEV přechozím vydání Magazínu jsme v rubrice Na vlastní kůži představili francouzskou expertní dermokosmetiku ACM Laboratoire Dermatologique, jejíž první produkty se na francouzském trhu objevily před více než 20 lety a jsou číslem jedna ve volbě tamních dermatologů a lékárnic. 

Značka ACM se mezitím rozšířila do dalších 70 zemí světa a své popularitě vděčí především za to, že všechny její výrobky jsou vyvíjeny ve velmi úzké spolupráci s dermatology, kteří přesně znají nejčastější potřeby a problémy svých pacientů. Zároveň všechny přípravky obsahují ověřené aktivní látky, jsou vysoce inovativní a jejich účinnost je ověřena klinickými studiemi, což dokazuje i to, že jejich produkty získaly několik patentů.

V červenci nahlédneme více pod pokličku účinných látek dvou produktových řad z minulého článku - Dépiwhite a Vitix Viticolor. Obě tyto řady řeší problémy spojené s pigmentací pokožky, kdy právě ochrana a péče o pokožku s těmito problémy si během léta zaslouží tu nejvyšší prioritu.

Řada Dépiwhite zabraňuje vzniku pigmentových skvrn, a proto pokud máte s hyperpigmentací problémy, měly by se stát její přípravky součástí vaší běžné rutiny. Řada Vitix Viticolor naopak řeší problémy s hypopigmentací, kdy právě v létě, kdy je hezké počasí a pokožka je opálená a odhalená, je nemoc vitiligo nejvíce viditelná.


Zároveň sedm z vás bude mít možnost během července vyzkoušet na vlastní kůži náš speciální balíček na léto, který obsahuje celkem 3 produkty: Dépiwite.M ochranný krém s SPF 50+ (tónovaný i bezbarvý) a Duolys ochranný krém s SPF 50+ proti stárnutí pleti, a pak se o svoje zkušenosti podělit s ostatními. 


Dépiwhite - ochrana proti pigmentovým skvrnám


Dépiwhite.M ochranný krém s SPF 50+

Jak jsme již nastínili v minulém článku, pokud vás v létě trápí pigmentové skvrny, určitě byste do svoji denní letní rutiny měli zařadit i ochranný krém Dépiwhite.M s SPF 50+. Ten je dostupný buď v bezbarvé variantě, která slouží jako základ pod make-up nebo již v lehce tónované variantě, která je velmi oblíbená právě u žen, které jsou zvyklé používat lehké BB krémy pro přirozené sjednocení pleti. 

Ať už si vyberete jakýkoliv, oba krémy Dépiwhite.M mají inovativní patentované složení kombinující organické filtry a perlový prášek. Díky těmto účinným složkám krémy poskytují velmi vysokou ochranu proti širokému spektru UVA/UVB záření a také doplňkovou ochranu proti vysokoenergetickému viditelnému záření (fialové a modré světlo, což je i pro lepší porozumění znázorněno na obrázku níže. 

Pravidelným používáním krémů blokujete až 70 % vysokoenergetického viditelného záření a minimalizujete tak riziko tvorby pigmentových skvrn. Oba krémy jsou voděodolné, neparfemované s dlouhotrvajícím účinkem a ochrání pokožku až na 6 hodin. Měly by se aplikovat vždy ráno na celý obličej, s důrazem na bradu a nos. Aplikace by se měla znovu opakovat v případě dlouhému vystavení pokožky přímému slunci.

Dépiwhite Advanced intenzivní krém proti pigmentovým skvrnám

Depiwhite Advanced má patentované složení a je vůbec prvním aktivátorem biodegradace melaninu v keratinocytech. Aktivní složky, které obsahuje krém Dépiwhite Advanced jsme si v minulém článku nastínili, nicméně nyní se podíváme na to, jak přesně účinné látky fungují. Ke správnému pochopení nám poslouží následující obrázek.

Dépiwhite Advanced se doporučuje používat jako následná péče po létě na již vzniklé pigmentové skvrny, a používá se po dobu 2-6 měsíců na obličej, dekolt a krk. 

Dépiwhite zesvětlovací slupovací maska

Doplňkovou péčí k celé řadě je pak zesvětlovací slupovací maska s aktivními látkami, jako je kyselina kojová, která pomáhá k regulaci tvorby melatoninu, a antipollon, který absorbuje melanin z horních vrstev pokožky. Zesvětlovací slupovací maska se používá spolu s Dépiwhite Advanced po létě a aplikuje se 2-3x týdně na 30 minut po dobu 3-6 měsíců. Opět to, jak účinné látky fungují, si můžete prohlédnout na přiloženém obrázku.

Vitix Viticolor - péče o pokožku s hypopigmentací

Řada produktů Vitix Viticolor pečuje o pokožku, která je postižená vitiligem. Jak jsme si již řekli v minulém článku, spouštěcím faktorem této nemoci může být například dlouhodobý stres, fyzické podráždění kůže, dlouhodobá únava nebo nějaká nečekaná situace, která u člověka vyvolá šok. A právě proti oxidativnímu stresu bojuje aktivní látka EXTRAMEL®, která je hlavní účinnou složkou produktů proti nemoci vitiligo značky ACM.

Vitix tablety ochrana před oxidativním stresem

Vitix tablety mají originální recepturu kombinující patentovaný melounový extrakt (EXTRAMEL®) se skupinou vitamínů (C, E, B9 a B12) a minerálů (selen, měď a zinek). Kombinace těchto vitamínů zvyšuje primární a sekundární obranyschopnost organismu. Ke správnému pochopení účinnosti Vitix tablet se můžeme podívat na následující obrázek, kde je zřetelně znázorněno, jak kombinace účinných látek zabraňuje, aby nedošlo k poškození buňky.

Užívá se jedna tableta denně po dobu 3 až 6 měsíců.

Vitix gel pro regulaci pigmentace

Dalším důležitým produktem k péči o pokožku s vitiligem je Vitix gel, což je nemastný gel s lehce zrnitou strukturou. Ten pomáhá díky patentované rostlinné aktivní složce EXTRAMEL® zlepšovat fyziologickou rovnováhu volných radikálů. Dalšími důležitými látkami, které produkt obsahuje, je určitě komplex SOD, který odebírá volným toxickým radikálům elektrony, čímž je zneškodňuje, a kataláza, která funguje jako katalyzátor rozkladu peroxidu vodíku na vodu a kyslík, což je velmi důležité, protože při nemoci vitiligo tato kataláza nefunguje. Gel tedy pomáhá regulovat proces depigmentace pokožky.

Jeho použití je velmi snadné, nanáší se 1x až 2x denně na postižené plochy a do jejich okolí po dobu 4-6 měsíců.

Viticolor krycí gel

To, že je nemoc vitiligo také estetickou záležitostí a plno lidí se za ni může stydět, nemusíme asi zmiňovat. Právě proto ACM má ve svém portfoliu i Viticolor krycí gel, který obsahuje barviva, která okamžitě zbarvují pleť v oblasti aplikace. Pigmentové složky (DHA a Erytrulosa) poskytují hlubší a trvanlivější zabarvení a pomáhají zlepšit kvalitu života pacienta. 

Krycí gel se nanáší na depigmentované plochy štětečkem, který je součástí balení. Po aplikaci se gel nechá zaschnout a pak se aplikace opakuje jednou až dvakrát týdně dle potřeb pacienta.

 


Pokud byste se rádi o značce ACM dozvěděli více informací,

neváhejte nám napsat na e-mail: magnapharmcz@magnapharm.eu.


Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Profertil Sedatif Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

REKREAČNÍ SPORT PRO ZDRAVÍ KDYŽ JE NA VINĚ MUŽ ANEB I PÁNOVÉ MAJÍ PROBLÉMY S POČETÍM VÍTE, CO POMÁHÁ NA PIGMENTOVÉ SKVRNY? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: BOLESTI V KRKU V LÉTĚ ZEPTALI JSME SE ZA VÁS... CO SKRÝVAJÍ LESNÍ PLODY KDY A PROČ UŽÍVAT PROBIOTIKA? PŘÍRODOVĚDCI A INFORMATICI TESTOVALI ZNÁMÉ LÉKY NA NOVÝ KORONAVIRUS ZBAVTE SE PŘEBYTEČNÉ VODY V TĚLE MODERNÍ LÉČBA REVMATOIDNÍ ARTRITIDY: PACIENTI TRÁVÍ MINIMUM ČASU V NEMOCNICÍCH A DŘÍVE SE VRACEJÍ DO PRACOVNÍHO I BĚŽNÉHO ŽIVOTA MUDr. JAN HUGO - LÉČBA BRADAVIC PŘI ZÁCHRANĚ ZRAKU SE HRAJE O ČAS TOP 5 ČLÁNKŮ ČERVENCE NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 8-2020 KNIŽNÍ NOVINKY PARACETAMOL: BEZPEČNÁ LÉČBA SPOČÍVÁ V JEHO SPRÁVNÉM UŽÍVÁNÍ ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA III. SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY NADĚJÍ PRO LÉČBU COVID-19 JE ZAMEZIT ROZVOJI CYTOKINOVÉ BOUŘE SDÍLENÝ LÉKOVÝ ZÁZNAM OČIMA PRÁVNÍKA: KAŽDÝ JE POVINEN PŘEDCHÁZET VZNIKU ŠKOD ZVÝŠENÍ KOMPENZACÍ PRO AMBULANCE V RÁMCI ÚHRADOVÉ VYHLÁŠKY BIODYNAMICKÉ SVĚTLO POMÁHÁ SENIORŮM

RELAX

NA HORY ČI NA CESTY – VŽDY BEZ BOLESTI ACM – ZAMĚŘENO NA VLASY, NEHTY A PLEŤ S NEDOKONALOSTMI VYHODNOCENÍ EXPERTNÍ OCHRANY POKOŽKY SOUTĚŽ O SÉRUM S KMENOVÝMI BUŇKAMI NA ZESVĚTLENÍ PIGMENTACE LÉTO V TATRÁCH CYKLISTÉ POZOR! JÍZDA NA KOLE MŮŽE ZHORŠOVAT KVALITU SPERMIÍ CHCETE POZNAT KRÁSY SLOVENSKÉ A ČESKÉ PŘÍRODY SPOLU S NEVŠEDNÍMI ZÁŽITKY, KTERÉ ATMOSFÉRU JEŠTĚ UMOCNÍ? JAKO ŠLÁPNOUT NA HŘEBÍK SDÍLENÝ LÉKOVÝ ZÁZNAM PACIENTA UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ GRADA
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz