
Mladé tělo si kolagen tvoří samo, ale již od 25. roku života jeho produkce klesá, a to až o 1,5 % za rok. Po 45. roce se kolagen téměř netvoří. Průběžné doplňování kolagenu by mělo být proto v zájmu všech, kteří si chtějí zachovat zdravé tělo s funkčním pohybovým aparátem, zdravou pokožkou i vlasy. Úbytkem kolagenu vznikají vrásky, celulitida, pokožka je suchá, ztrácí se lesk nehtů a vlasů a začíná se projevovat proces stárnutí. Pro zachování bezproblémové a pružné pokožky bez vrásek je proto důležité jeho doplňování.
Na českém trhu je už pět let dobře zavedená tuzemská značka Inca Collagen, stoprocentní, bioaktivní mořský kolagen. Právě kolagen je nejdůležitější bílkovinou v lidském těle. "Bílkovina mládí", jak se obvykle látka označuje, tvoří více než 30 % bílkovin lidského organismu a až 70 % bílkovin kůže.
Doplněk stravy Inca Collagen
Doplněk stravy Inca Collagen je výjimečný kolagen, který ovlivňuje buněčnou obnovu a regeneraci kolagenových vláken. Díky své stavbě zajišťuje pokožce, vlasům i nehtům optimální stupeň výživy. Jeho jedinečnost je v tom, že si zachovává i po jeho zpracování strukturu trojité šroubovice, která je typická pouze pro bílkoviny živých organismů. Rybí kolagen je velmi podobný lidskému kolagenu, snadno se vstřebává a má rychlý nástup účinku. Inca Collagen je ověřený český produkt, který příznivě působí na lidský organismus.
SOUTĚŽ o 2 balení Bio-Aktivního Inca Collagenu, každý v hodnotě 1.260 Kč!
Zapojte se s Magazínem do soutěže o balení stoprocentního, bioaktivního mořského kolagenu. Odpovězte správně na otázku na magazin@hcom.cz do konce června. Heslo: kolagen. Pro 2 vylosované méme balení Inca Collagenu.
Soutěžní otázka:
Kdo založil českou značku Inca Collagen?
a) Romana Ljubasová
b) Ljuba Romanová
Nápovědu můžete hledat na www.incacollagen.cz ZDE
Proč je kolagen důležitý v létě, kdy svá těla nastavujeme slunci, si můžete přečíst v části Profi,
aktuálního vydání našeho Magazínu ZDE
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.