JAK SI UŽÍT SLUNCE A NEUŠKODIT KŮŽI?Prozradíme tajnou ingredienci, jak na to...

Užijte si léto naplno, ale přitom bezpečně. A to i přes skutečnost, že tento rok pravděpodobně zažijeme dovolenkovou sezónu v „omezeném" režimu. V létě naše pokožka zkrátka vyžaduje dvojnásobnou péči. To, co zevně vnímáme jako „sexy opálení", je ve skutečnosti ochranný mechanismus kůže.

Opálená bronzová pokožka sluší snad každé ženě. Pokud si z dovolené chcete přivézt krásnou, opálenou, hydratovanou a mladistvě vypadající pokožku, je nejvyšší čas dopřát tělu intenzivní kolagenovou kúru. Pokud má pokožka dostatek kolagenu, nejen že vám opálení déle vydrží, ale zároveň pomocí kolagenu doplníte tělu stavební bílkovinu, která pozitivně ovlivňuje vaše nehty, vlasy i pohybový aparát.

Kolagen je skvělým parťákem na letní dovolenou!

Zajistí hydrataci, pomůže ke krásnému opálení, ochrání pokožku před pigmentovými skvrnami i vráskami. Mořský kolagen je nejvíce podobný tomu lidskému, a proto dodá kvalitní výživu nejen vaší pokožce, ale i vašim vlasům a nehtům. Na otázku Jak se opalovat? máme jednoduchou radu: Zkuste zařadit kolagen.

Co se děje při spálení pokožky v létě?

Slunce vyzařuje tři typy záření, z nichž dva pronikají do pokožky. UVA záření nezpůsobuje žádné spálení pokožky, avšak vytváří vrásky vyvolané působením slunce. Toto záření proniká přes epidermis (nejsvrchnější vrstva kůže) do spodní vrstvy dermis, kde poškozuje fibroplast produkující kolagen. Ten omlazuje naši pleť a udržuje ji pevnou. Proto, jakmile se fibroplast poškodí, nedokáže produkovat dostatek kolagenu, čímž se pleť stává „jako by bez života", ztrácí své kontury, začínají se na ní vytvářet vrásky a celkově působí mdle. Pokud pokožka ztrácí elasticitu a je málo hydratovaná, začínají se vytvářet zpočátku jemné linie, které se mohou prohlubovat do vrásek. Na pokožce se také mohou objevit pigmentové skvrny, ale dokonce může i zesílit. Říká se, že naše pokožka si velmi dobře pamatuje každé spálení. A následky spálení pokožky se mohou projevit až o několik let později.

Opalovací krém nestačí

Už zřejmě správně tušíte, že samotný „opalovák" na prevenci před spálením a poškozením kůže nestačí. Pokud budete mít pleť celkově ve špatném stavu, ani nejsilnější opalovací krém vás před jejím poškozením nemusí ochránit. Tento princip platí při kosmetice obecně. Určitě znáte řadu reklam na kolagenové krémy, ale s těmi je to dost komplikované. Kolagen má velkou molekulu, která prakticky není schopna proniknout přes póry v kůži až do hlubší vrstvy, kde ho pleť potřebuje.

Živiny dodávané zvenčí jednoduše nestačí, pleť je třeba vyživovat i zevnitř. Zdravá, hydratovaná a dobře vyživená pleť bude na sluneční paprsky reagovat mnohem lépe. A věřte, že pokud je kolagenu v těle nedostatek, vyšle vám signál.

Doplněk stravy Inca Collagen představuje Romana Ljubasová, jednatelka firmy Inca Collagen s.r.o.

Bez kolagenu se při opalování neobejdete

Mluvili jsme o tom, že sluneční záření snižuje produkci kolagenu - ničí fibroplasty produkující tuto nenahraditelnou bílkovinu, která je primárním stavebním prvkem kůže. Spolu s elastinem se kolagen stará o to, aby byla pokožka pružná, mladistvá a rozjasněná.

"Kolagen je stabilní protein, který je základní stavební hmotou intersticiálního pojivového tkaniva a zabezpečuje jeho mechanickou pevnost. Vlákna kolagenu jsou měkká, ohebná a velmi pevná, " říká MUDr. Jana Molčanová z dermatologické kliniky Medoderm.

Kolagen je pro tělo jako elixír mládí. Podporuje hydrataci pleti, a proto má jeho nedostatek za následek úbytek vody, z čehož plynou problémy jako suchá pleť bez jasu a rychle se tvořící vrásky. Bohužel lidský organismus si tuto esenciální bílkovinu se stoupajícím věkem přestává tvořit sám. A to poměrně brzy - už po 45. roku života tělo vlastní kolagen dále netvoří. Účinky slunečního záření tento proces ještě zrychlují. Naštěstí a k velké radosti nás, kteří milujeme léto a slunění, řešení existuje! Kolagen si můžeme již od mladého věku průběžně doplňovat ve formě výživového doplňku. A během léta je jeho doplňování ještě důležitější.

Studie jednoznačně potvrzují vliv kolagenu na pleť - zpomaluje stárnutí a podporuje hydrataci pleti. Účinky kolagenu na pleť se projeví již po měsíci užívání. Aby kolagen dobře fungoval, musí být podáván ve správné formě. Když zvažujete užívání kolagenu, neorientujte se pouze podle ceny, ale investujte do svého zdraví. Samozřejmě, že kolagen je také pro muže, není jenom kolagen pro ženy.

Rozhodně však doporučujeme věnovat pozornost výběru opravdu kvalitního kolagenu. Dejte si především pozor na složení a způsob výroby. Kolagen je nejlépe užívat v jeho čisté podobě bez aditiv. Jaký by měl být ten nejlepší kolagen pro vás? Měl by být hydrolyzovaný, tedy zpracovaný do podoby přirozené pro tělo. Kvalitou na trhu je již léta značka Inca Collagen, bioaktivní hydrolyzovaný mořský třísložkový kolagen v prášku, který se užívá jednoduše, neobsahuje žádné přídavné látky, dochucovadla či barviva. Pokud sáhnete po Inca Collagen, máte záruku nejvyšší kvality. Je to 100% přírodní bílkovina z moře. Bez chemických přísad, barviv či ochucovadel. 

 

Doplněk stravy Inca Collagen představuje ověřený produkt s obrovským množstvím spokojených zákazníků, který má svoje pevné místo na trhu již 5 let.

Pokud chcete vyzkoušet benefity kolagenové kúry, zapojte se v červnu do naší soutěže o Inca Collagen, která probíhá až do konce měsíce na Relax části Magazínu.


Článek je firemním sdělením společnosti Inca Collagen

https://www.incacollagen.cz/ 

Zpět