NÁPLASTI DO KAŽDÉ RODINYLékárnička je jednou z nejdůležitějších věcí v každé domácnosti. Zajišťuje bezpečnost obyvatel a hostů. Alespoň dvakrát ročně je nutné provést obecnou revizi, doplnit nedostatky a zkontrolovat dobu použitelnosti všech léků a přípravků v ní uložených. 

PRVNÍ POMOC - TO JE OBVAZOVÝ MATERIÁL A DEZINFEKČNÍ PŘÍPRAVKY

Zdá se, že k většině nehod dochází doma, a proto by měly být vždy na místě náplasti, krytí, obvazy a všechny prostředky nezbytné k ošetření zranění.

V domácí lékárničce nesmí chybět:

  • Náplasti, nejlépe celá sada hypoalergenních náplastí, jako jsou:

- Rodnný mix, který obsahuje 5 různých velikostí ve dvou druhech materiálu:

Extra jemná náplast na stříhaní - umožňuje pokožce dýchat, je měkká a jemná na dotek, přizpůsobí se povrchu kůže

Voděodolná náplast - prodyšná náplast s použitím elastického a vodotěsného podkladu/materiálu

- Voděodolné náplasti, např. Spofaplast Max Hold, které zakryjí ránu při koupeli.

  • Sterilní gáza / gázové obvazy.
  • Obvaz - obyčejný a elastický.
  • Dezinfekční prostředek ve spreji.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ - SADA OBVAZOVÉHO MATERIÁLU PRO RODIČE

Každý rodič přikládá velký význam otázce zajištění maximální bezpečnosti pro své dítě, a to v každém okamžiku jeho života - včetně her. Při výletu na dětské hřiště by si starostlivá matka měla vzít s sebou na pískoviště nejen hračky, ale také praktickou sadu první pomoci. Obvazové náplasti se hodí v situaci, kdy se dítě zraní nebo poškrábe.

SOS KAŽDÉ MÁMY

Dětská pokožka je velmi jemná, takže se může zranit i při kontaktu s méně ostrými předměty. Každá matka musí být připravena na tento typ události, proto by s sebou měla mít pokaždé menší sadu obvazových náplastí, které jí umožní rychle překonat obtížnou situaci.

Jaké podmínky by měly splňovat náplasti pro děti?

Musí být:

- hypoalergenní a bezpečné pro dětskou pokožku,

- měkké a pružné, aby neomezovaly pohyb a nekazily hru,

- propustné vůči vzduchu a vodní páře, takže nebrání dýchání pokožky a proces hojení zranění není omezen.

Jaké náplasti bychom měli mít po ruce? 

Pohodlný způsob, jak se zásobit náplastmi a nemít v kabelce nepořádek, je Rodinný mix, který obsahuje měkké a prodyšné náplasti pro citlivou pokožku.

Sada obsahuje také voděodolné náplasti, které se hodí, když jdete s dítětem do venkovního bazénu nebo při výletu k moři.

Když plánujete dovolenou u vody, vybavte se raději celou sadou voděodolných  náplastí.

Nabídkou speciálně vytvořenou pro děti jsou barevné náplasti v Duhovém mixu, kde najdete čtyři druhy náplastí na různé velikosti rány. 


V průběhu září testuje sedm z našich čtenářů - Sedm statečných - náplasti z pohodlné sady Spofaplast Turistický mix, ve které najdou 17 kusů náplastí třech druhů a v pěti velikostech, včetně voděodolných, hypoalergenních a univerzálních náplastí s krytím na rány. Náplasti, které jsou v setu obsaženy, jsou vhodnější i na sportovní aktivity a zajišťují neomezený pohyb. Jaké bude jejich měsíční testování a říjnové vyhodnocení?


Zpět
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz