NA HORY ČI NA CESTY – VŽDY BEZ BOLESTIPlánujete treking po horách nebo procházky po venkově, u jezera? Kamkoliv jedete, pečujte o své zdraví a pohodlí na cestách. Kromě krému s UV filtrem a pohodlných bot si do kufru zabalte také antibakteriální gel na ruce a náplasti na odřeniny, puchýře a malé rány.

K poranění nebo bolestivému odření kůže může dojít v nejméně očekávaném okamžiku, a to i během nenáročné procházky. A když jste na aktivní dovolené, pravděpodobnost úrazu je ještě větší. Nechcete-li si zkazit vysněný výlet, přibalte si do cestovní tašky také dobře vybavenou lékárničku.

ZÁKLADEM JE SPRÁVNÉ OBUTÍ

Plánujete-li aktivitu v horách, nezapomeňte si s sebou vzít boty nad kotníky na pořádné podrážce, s kvalitním tlumením a dobrou přilnavostí k podkladu. Snížíte riziko otlačenin a puchýřů na chodidlech a riziko úrazů. Na dlouhé procházky po městě budou nejlepší boty z prodyšného materiálu. Nechcete-li mít po celodenním pochodu nohy oteklé a bolestivé, požádejte prodavače ve sportovním obchodě, aby vám pomohl vybrat správnou obuv.

NA VÝLET DO HOR

Krása spojená s výlety do hor spočívá mimo jiné i v jejich nepředvídatelnosti. Než se však vydáte za dobrodružstvím, je dobré se alespoň na základní úrovni postarat o svou bezpečnost. Praktická sada pro péči o rány vás může ochránit před mnoha závažnými zdravotními důsledky a zajistí vám správné pohodlí, které vám umožní si plně užít všechny extrémní zážitky.

NÁPLASTI PRO SPECIÁLNÍ ÚKOLY

Extrémní podmínky od nás vyžadují použití extrémních řešení. Při plánování cesty, během níž se může stát cokoli, musíme být připraveni na každou eventualitu. Toto pravidlo se týká také náplastí, které si chceme vzít s sebou.

 

Pořiďte si pohodlnou sadu, jakou je Spofaplast Turistický mix.


Najdete v ní celkem 17 kusů náplastí třech druhů a v pěti velikostech, včetně voděodolných, hypoalergenních a univerzálních náplastí s krytím na rány.

Náplasti, které jsou v sadě obsaženy, jsou vhodnější i na sportovní aktivity a zajišťují neomezený pohyb. 

 

V praktické sadě nesmí chybět voděodolné náplasti. Počasí bývá proměnlivé, zejména v horách, kde nikdy nevíte, jestli se za chvíli nerozprší. Pro tento případ vám pomocnou ruku podá voděodolná náplast, kterou najdete v turistickém mixu ve třech různých velikostech.

V lékárničce nadšence horských výprav nesmí chybět také větší krytí na ránu, které bude bránit pronikání bakterií a virů. Turistický mix také proto nabízí náplast na stříhaní a také větší velikost náplasti, která dobře přilne, zároveň je však tenká a přizpůsobí se povrchu kůže tak, že ji ani nebude cítit.

Na co ještě nezapomenout?

Najděte si místo na dezinfekční prostředek, sterilní gázu, obvazový materiál, elastický obvaz, trojúhelníkový šátek, léky proti bolesti.

Lékárnička nesmí zabírat moc místa, proto její vybavení musí být dobře promyšleno.


ZAPOJTE SE V SRPNU DO NAŠÍ RUBRIKY NA VLASTNÍ KŮŽI A MŮŽETE VYZKOUŠET, JAK NA NÍ SEDÍ NÁPLASTI!


Sedm vylosovaných z těch, kteří správně odpoví na soutěžní otázku do konce srpna na email: magazin@hcom.cz (heslo náplasti), získá od nás k testování balení Spofaplast® Turistický mix.


Spofaplast® Turistický mix představuje bezpečnost a podporu pro každý den. Je proto ideálním pomocníkem při turistických výpravách, ale i nezbytnou výbavou při jakémkoli cestování.

Proto to není jediný mix v portfoliu značky Spofaplast. Už v září se můžete těšit na další dva nové druhy, které potěší a rozveselí nejen dospělé. 

Soutěžní otázka:

Kolik různých velikostí náplastí obsahuje balení Spofaplast® Turistický mix?

a) 3

b) 5

c) 17

Zpět
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz