HLADKÉ OD ŠPIČKY PO PATUV únorovém vydání Magazínu jsme v rubrice Na vlastní kůži představili metodu účinné exfoliace tvrdé kůže na chodidlech - inovativní formu pedikúry v ponožkách PARASOFTIN. V březnu sedm čtenářů, kteří se zapojili s Magazínem do testování, může v domácím prostředí vyzkoušet, do jaké míry jsou exfoliační ponožky PARASOFTIN pohodlným (a zároveň účinným) řešením péče o chodidla.

Jednorázové exfoliační ponožky PARASOFTIN intenzivně odstraňují mozoly, kuří oka a hrubou kůži, zároveň chodidla zvlhčují a zjemňují. Roztok, který se na pokožku v ponožkách aplikuje, obsahuje komplex přírodních výtažků: extrakt z medu, kaktusu, hrušky, mučenky, citrónu, hroznového vína a ananasu, dále pak ureu a alantoin. Hlavní složkou jsou ovocné AHA/BHA kyseliny, jako je kyselina glykolová, kyselina salicylová a kyselina mléčná, které zjemňují pokožku a odstraňují odumřelé kožní buňky. Výsledky jsou ohromující! Po několika dnech po aplikaci se chodidla začnou loupat a ukáže se hladká, téměř alabastrová kůže.

Komplexní extrakty, močovina a alantoin hydratují suchou pokožku a podporují její regeneraci a rekonstrukci. Mají vyhlazující a hydratační účinek

Kyseliny AHA/BHA účinně stimulují proces regenerace a obnovy kůže 

 

Nechte působit 60-90 min, poté smyjte vodou s mýdlem.

Olupovací proces začne do 4 dní od aplikace.

Výsledkem jsou krásná hladká a hydratovaná chodidla.

Proč naše chodidla trpí?

Utlačujeme nohy v neprodyšné, často špatně zvolené obuvi, zapomínáme se o ně starat, pokud právě není léto a nechystáme se je ukázat světu v pantoflích či žabkách. Nevěnujeme jim patřičnou pozornost. Trápíme je na vysokých podpatcích nebo jim škodí naše nadměrná hmotnosti. Všechny tyto skutečnosti vedou k nejrůznějším potížím, často až onemocněním nohou. Tak jako provádíme generální opravu auta, stejně tak bychom se měli starat o naše nohy. V březnu přezouváme nejen na letní pneumatiky, ale opouštíme i naše zimní obutí. Je tedy čas, kdy můžeme nohám vrátit jejich krásu a zdraví.

Popraskaná kůže

Nejčastěji se vyskytuje na místech, kde je pokožka roztažena nebo má nízkou flexibilitu - obvykle na patě a palci. Trhliny mohou mít příčinu v nedostatečné hydrataci vnějších vrstev pokožky. Další příčinou může být nadváha, deformace nohou, podráždění pokožky způsobená nepohodlnými botami nebo kožními chorobami, jako je psoriáza nebo ichtyóza. Často je příčinou popraskání kůže obecné stárnutí těla. Trhliny jsou často velmi hluboké, krvácejí, vyžadují léčbu, ale především pravidelnou pedikúru.

Pedikúra, klasická nebo kompresní masáž, parafínové koupele, bylinné a aromaterapeutické oleje, peeling a výživné masky patří mezi známé metody léčby při problémech s nohami. Inovativní metoda, která může být použita doma a brání vzniku bolestivě zesílené kůže, jsou exfoliační ponožky.

NEBOJTE SE OLUPOVÁNÍ

Proces odlupování je přirozený mechanizmus kůže, který odstraňuje mrtvé buňky a rohovinu. Exfoliační ponožky PARASOFTIN obsahují slabé organické kyseliny z rostlin, jako je kyselina glykolová, kyselina salicylová, kyselina mléčná, které intenzivně zjemňují pokožku a odstraňují mrtvou kůži. Narušení rozpuštěním spojení buněk pokožky vede k intenzivnímu odlupování, které začíná asi po 5-6 dnech po použití a může trvat přibližně dva týdny. Jeho intenzita se liší u jednotlivých případů a závisí na počátečním stavu pokožky. Je to přirozený proces, který není škodlivý pro zdraví. A co je nejdůležitější: postupně odlupovaná pokožka dává prostor tvorbě nové, měkké a hedvábné kůži.


JAK NA TO?

Před použitím exfoliačních jednorázových ponožek PARASOFTIN nohy umyjte a osušte, odstraňte z nehtů lak. Rovnoměrně rozdělte tekutinu uvnitř ponožek (v balení naleznete 2 sáčky po 20 ml roztoku). Zafixujte přiloženou lepenkou a navlečte na exfolianty ještě i bavlněné ponožky. Noste ponožky po dobu 60-90 minut. Poté nohy důkladně omyjte vodou a mýdlem. V rámci hygieny se doporučuje během exfoliačního procesu (přibližně 1 týden od aplikace Parasoftin ponožek) nosit ponožky a uzavřenou obuv. Efekt vydrží přibližně dva měsíce.


PONOŽKY S VÝHODOU

Odstraňování zrohovatělé kůže metodou exfoliačního roztoku eliminuje také možné potíže (poranění, zanesení infekce, přenos patogenů z nástrojů apod.), které vznikají jak při suché, tak i mokré pedikúře. Jde o šetrné a maximálně hygienické ošetření.

V dubnovém vydání Magazínu se dozvíme, jak bylo s aplikací ponožek PARASOFTIN , ale hlavně s výsledkem, spokojeno našich Sedm statečných!

-red-

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Sedatif Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

MINERÁLNÍ SOLI NA(D) ZLATO LÉKY, DOPLŇKY STRAVY A MOŽNÉ REAKCE NA SLUNEČNÍ ZÁŘENÍ JAK SI UŽÍT SLUNCE A NEUŠKODIT KŮŽI? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: KOMÁŘI A ŠTÍPANCE O LÉKOVÝCH INTERAKCÍCH... PŘEDCHÁZEJTE POTÍŽÍM KLOUBNÍHO APARÁTU SVÉHO PSA PRO LÉKY NA E-RECEPT S OBČANKOU ROSTLINNÉ LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY V REGISTRAČNÍM PROCESU NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PTALI JSTE SE BĚHEM ONLINE KONFERENCE… REPORTÁŽ: PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNA HEMOROIDY NEMUSÍ BÝT TABU, NENÍ NUTNO SE DRŽET STEREOTYPU PŘI JEJICH ŘEŠENÍ ZA TÁROU TOP 5 ČLÁNKŮ KVĚTNA 2020 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 6-2020 KNIŽNÍ NOVINKY ROZHOVOR S FARMACEUTICKÝM TECHNOLOGEM DAVIDEM VETCHÝM ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA I. KAZUISTIKY Z PRAXE KLINICKÉHO FARMACEUTA II. NOVÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ PRO ADAPTOGEN ŽENŠEN ČEŠI PŘI OPALOVÁNÍ STÁLE CHYBUJÍ COVID -19 A PRACOVNÍ PRÁVO JAK ZMĚNILA PANDEMIE NÁHLED NA KLINICKOU MEDICÍNU ZÁNĚTLIVÝ MULTISYSTÉMOVÝ SYNDROM A INFEKCE SARS-COV-2 U DĚTÍ ONLINE KONFERENCE HEALTHCOMM

RELAX

VÝSLEDKY TESTOVÁNÍ SÉRA PROTI OČNÍM VÁČKŮM ACM - EXPERTNÍ OCHRANA POKOŽKY NA LÉTO OMLAZENÍ BEZ JEHLY A SKALPELU SOUTĚŽ O BIO-AKTIVNÍ INCA COLLAGEN ROZHOVOR s psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem JAK POMOCI OČÍM UNAVENÝM OD MODRÉHO SVĚTLA? JAK PEČOVALY ČEŠKY O SVŮJ VZHLED V NOUZOVÉM STAVU? SIRUPY, KAM SE PODÍVÁŠ LÉKOVÉ INTERAKCE - doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D. UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ GRADA
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz