CHŮZE BEZ MOZOLŮ A TVRDÉ KŮŽEVýběr produktu, který představujeme v únorové rubrice Na vlastní kůži, nebyl náhodný. Inspirovala nás k němu plesová sezóna. Na jaký ples vás letos nohy zanesou?

Když se chceme cítit dobře, vypadat mladě a zdravě, ukázat se ve společnosti a zajít si třeba právě na nějaký z bálů a plesů, zaměříme péči v první řadě na svůj obličej a vlasy. K nohám se chováme jaksi macešsky. Neprávem, neboť chodidla jsou pro nás po celý život velmi důležitá. Navíc jsou vzhledem k velkému množství nervových zakončení extrémně citlivá na dotek a mají mnoho erotogenních zón. V měsíci, kdy se slaví Svátek zamilovaných - Valentýn, je na místě připomenout, že chodidla jsou sexuálním symbolem. Ovšem, pokud jsou hladká bez mozolů a měkká na dotek bez ztvrdlé kůže.

Jak vyjádřit svým nohám lásku a dík?

Pedikúra, klasická nebo kompresní masáž, parafínové koupele, bylinné a aromaterapeutické oleje, peeling a výživné masky patří mezi známé metody péče o nohy. Inovativní metoda, která může být použita v pohodlí domova, jsou exfoliační ponožky. Výsledek je „jako ze salónu"!

Exfoliační ponožky PARASOFTIN jsou inovativním řešením pro intenzivní péči o chodidla.

  • účinně odstraňují mozoly nohou
  • odstraňují hrubou kůži
  • zvlhčují a zjemňují kůži chodidla

Obsahují komplex přírodních výtažků:

  • extrakt z medu
  • rostlinné výtažky: kaktus, hruška, mučenka, citrón, hroznové víno, ananas
  • urea
  • alantoin
  • AHA/BHA kyseliny

Komplexní extrakty, močovina a alantoin hydratují suchou pokožku a podporují regeneraci a rekonstrukci pokožky, mají vyhlazující a zvláčňující účinek. Kyseliny AHA/BHA účinně stimulují proces regenerace a obnovy kůže. Parasoftinové ponožky vám zajistí hladkou a jemnou kůži chodidel. 

V závislosti na rozsahu postižení kůže na chodidlech (tvrdé paty, zrohovatělá kůže, mozoly, kuří oka aj.) pronikají složky Parasoftin exfoliačních ponožek do kůže, změkčují zrohovatělou vrstvu a exfoliují mozoly. Proces odlupování je přirozený mechanizmus kůže, který odstraňuje mrtvé buňky a rohovinu. Exfoliační ponožky obsahují AHA a BHA kyseliny, jako je kyselina glykolová, kyselina salicylová a kyselina mléčná, které intenzivně zjemňují pokožku a odstraňují odumřelé kožní buňky. AHA (alfa-hydroxykyseliny) a BHA (beta-hydroxykyseliny) jsou chemické exfolianty, které odstraňují nahromaděné odumřelé kožní buňky a vyhlazují pokožku. Exfoliace pomocí ovocných kyselin je šetrnější metodou než mechanická abraze škrabkami a pemzou. Společné působení ovocných kyselin pokožku omladí a hydratuje. Navíc dojde k podpoře tvorby kolagenu.

AHA a BHA kyseliny v exfoliačním roztoku Parasoftin:

Díky své výborné schopnosti proniknout kůží se kyselina glykolová používá v produktech péče o pleť, nejčastěji jako chemický peeling používaný v dermatologii. Jde o alfa-hydroxykyselinu dobře rozpustnou ve vodě.

Kyselina mléčná je po kyselině glykolové druhou nejjednodušší alfa-hydroxykyselinou. Používá se kvůli svým antiseptickým vlastnostem v mastech, ústních vodách a jako prostředek k ošetřování vlasů.

Beta-hydroxykyselina kys. salicylová má v kožním lékařství nezastupitelnou roli - v malé koncentraci má keratoplastický efekt (povzbuzuje epitel kůže k růstu). V řádově vyšší koncentraci vykazuje keratolytický efekt - odloučení vrstvy zralé kůže. Je špatně rozpustná ve vodě, dobře v tucích.

Co je balzám pro nožky? Parasoftin ponožky!

Před použitím exfoliačních jednorázových ponožek Parasoftin nohy umyjte a osušte, odstraňte z nehtů lak a nezapomeňte si sundat šperky, pokud je na nohou nosíte. Rovnoměrně rozdělte tekutinu uvnitř ponožek (v balení naleznete 2 sáčky po 20 ml roztoku). Zafixujte přiloženou lepenkou a pro větší jistotu a pohodlí navlečte na exfolianty i bavlněné ponožky. Noste ponožky po dobu 60-90 minut. Poté nohy důkladně omyjte vodou a mýdlem. V rámci hygieny se doporučuje během exfoliačního procesu (přibližně 1 týden od aplikace Parasoftin ponožek) nosit ponožky a uzavřenou obuv. Efekt vydrží přibližně dva měsíce.

Výsledkem budou krásné, hladké a zdravě vypadající nožky, které nejen v únoru radostí zaplesají!

Pozn.: Výrobek není vhodný pro pacienty s cukrovkou, při atopickém ekzému a plísňovém onemocnění pokožky a nehtů nohou.

Více ZDE

Video Jak na to ZDE


ZAPOJTE SE V ÚNORU DO NAŠÍ RUBRIKY

A VYZKOUŠEJTE EXFOLIAČNÍ PONOŽKY PARASOFTIN NA VLASTNÍ KŮŽI!


Pokud nám do konce února 2020 správně odpovíte na soutěžní otázku na e-mail: magazin@hcom.cz (předmět PONOŽKY), můžete se stát jedním ze sedmi statečných, kteří otestují exfoliační ponožky v březnu v domácím prostředí. V dubnu pak s výsledky společně seznámíme ostatní čtenáře Magazínu.

Soutěžní otázka: Parasoftin exfoliační ponožky mají:

a) univerzální velikost

b) 2 velikosti

c) 4 velikosti

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Excilor Oscilloconinum Právní poradna Kongresy Levopront Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

PSYCHICKÉ POTÍŽE V OBDOBÍ KORONAVIROVÉ EPIDEMIE PŘIPRAVTE SVÉ NOŽKY NA LÉTO VĚDĚLI JSTE, ŽE KOLAGEN MŮŽOU UŽÍVAT TAKÉ ZVÍŘÁTKA? DOPLŇTE JIM HO! KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: CHŘIPKA A CHŘIPKOVÉ STAVY PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE IMUNITA MOŽNOSTI FYTOFARMAK PŘI ZVLÁDÁNÍ ÚZKOSTNÝCH PORUCH JARO UŽ KLEPE NA DVEŘE. OTEVŘETE MU NÁRUČ A PŘIPRAVTE SE NA NĚJ! NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PROTEKTIVNÍ FAKTORY V SOUVISLOSTI S COVID-19 NÁVRAT K PŘÍRODNÍM LÁTKÁM JE ŽÁDOUCÍ ROUŠKA VERSUS RESPIRÁTOR TOP 5 ČLÁNKŮ ÚNORA 2020 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 3-2020 KNIŽNÍ NOVINKY AKTIVITY INOVATIVNÍHO FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU NA PODPORU BOJE PROTI EPIDEMII COVID-19 ČÍM NAHRADIT PARACETAMOL? JAK ZLEPŠIT OBRAZ LÉKÁRNÍKA VE SPOLEČNOSTI? PREVENCE MÁ SMYSL! MUSÍ SE ALE PŘIZPŮSOBIT VĚKU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE SUCHÝ KAŠEL NOVÁ DATA ZE STUDIE U DOSPĚLÝCH PACIENTŮ SE STŘEDNĚ TĚŽKOU AŽ TĚŽKOU LOŽISKOVOU PSORIÁZOU REPRODUKČNÍ ZDRAVÍ MUŽE OD DĚTSTVÍ PO DOSPĚLOST INFORMACE O VÝVOJI SITUACE KOLEM EPIDEMIE NOVÉHO KORONAVIRU ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM VÝZKUMNÍKŮM

RELAX

VYJÁDŘENÍ LABORATOŘE EVOLUČNÍ SEXUOLOGIE NUDZ K DOKUMENTU „V SÍTI“ HLADKÉ OD ŠPIČKY PO PATU VĚDA VE SLUŽBÁCH KRÁSY VOŇAVÝ DOTEK PŘÍRODY Z VLČÍ HORY CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O KORONAVIRU JAK VYŘEŠIT NEDOSTATEK TALENTŮ? MÁ VYSOKÝ VĚK OTCE VLIV NA ZDRAVÍ POTOMKA? PROČ LIDÉ PŘECHÁZÍ NA SYROVOU STRAVU? SPRÁVNÁ HYGIENA RUKOU UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz