Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



ZAVŘETE VSTUPNÍ BRÁNU INFEKCE: CHRAŇTE SLIZNICI NOSU A ÚST!



Vědci a infektologové se shodují v tom, že Česko na podzim může zasáhnout další vlna koronavirové epidemie. O tom, jak situace v ČR bude vypadat, rozhodne i jeden bod zlomu, a to návrat dětí do školních kolektivů. Každá rodina se školou povinnými ratolestmi bude vystavena velké zkoušce-ochránit děti, a tím i celou rodinu, před nákazou. Riziko se zvyšuje i s mutací delta, která má potenciál pro rychlé šíření u neočkovaných populací, jako jsou školáci. Faktem je, že i když se od začátku července u nás mohou nechat očkovat děti starší dvanácti let, mnoho jich naočkovaných zatím není, řada rodičů s jejich očkováním totiž váhá.

Hlavní vstupní branou infekce nemocí z nachlazení, chřipky i covidu-19 jsou horní cesty dýchací, zejména nos a ústa. Účinnou ochranu poskytnou ústní a nosní spreje, které jsou volně dostupné v lékárnách. Během předchozích měsíců se staly důležitými pomocníky v boji s nákazou. Jejich oblíbenost potvrzuje fakt, že v Evropě se jich prodalo více než 2 miliony kusů. Tyto spreje účinně chrání před nákazou více onemocnění horních cest dýchacích, včetně covid-19.

Virostop je založen na přírodních složkách, z nichž nejúčinnější je extrakt z Cistu krétského.

„Po nastříkání do hrdla či nosu vytváří na sliznicích ochrannou bariéru, přes kterou se částečky viru nedostanou hlouběji do organismu, kde způsobují největší komplikace. Tímto způsobem fungují i na všechny nové mutace," tvrdí maďarský virolog a klinický mikrobiolog Dr. István Jankovics.

Účinné látky, které Virostop ústní a nosní sprej obsahují, vytváří na ústní a nosní sliznici ochranný film, který brání proniknutí bakterií a virů do organismu. Jsou účinnou prevencí proti chřipce a nachlazení, chrání také proti koronaviru SARS-CoV-2.

 

Rostliny Cistus se používají v lidové medicíně jako protizánětlivé, antialergické, rány hojící, antimikrobiální, cytotoxické a vazodilatační látky. Příznivé vlastnosti jsou spojeny hlavně s obsahem polyfenolů, které jsou klasifikovány jako silné antioxidanty a lapače volných radikálů.1

 

„Mezi účinnými látkami VIROSTOPU je třeba zmínit polyfenoly, které se vážou na oblast spike proteinu zodpovědného za vstup viru do hostitelské buňky. Tato oblast je podobná známým aminokyselinám a na základě dosavadních poznatků na ní neprobíhají žádné mutace. Na základě toho lze předpokládat, že polyfenoly Virostopu jsou účinné i proti novým variantám koronaviru," vysvětluje dále Dr. Jankovics.

Společnost Herb-Pharma s.r.o, která spreje vyrábí, ještě před několika měsíci provedla testy na zvířecích buněčných tkáních, které prokázaly úspěch Virostopu v boji s viry SARS-CoV-2 a viry chřipky A a B.

Výhodou zároveň je, že Virostop účinkuje ihned po nastříkání na sliznice a poskytuje tak okamžitou účinnou ochranu. Oba spreje jsou vhodné i pro dlouhodobé užívání již pro děti od 3 let. Jejich přírodní složení zaručuje bezpečnost i při kombinaci s jinými léčivy.

„Právě v souvislosti s nástupem třetí vlny, kterou způsobí nové mutace koronaviru, je maximálně důležitá vhodná a účinná prevence. A právě tyto vlastnosti Virostop nabízí," uzavírá Dr. Jankovics.

Více na https://cz.virostop.info/

Reference:

1. Attaguile G., Russo A., Campisi A., Savoca F., Acquaviva R., Ragusa N., Vanella A. Antioxidační aktivita a ochranný účinek na štěpení DNA extraktů z Cistus incanus L. a Cistus monspeliensis L. Cell Biol. Toxicol. 2000; 16 : 83-90. doi: 10,1023 / A: 1007633824948. 


NAŠE SOUTĚŽ

Odpovězte správně na soutěžní otázku do 30. 9. 2021 a získejte jeden z 5 balíčků produktů řady Virostop.

Správné odpovědi zasílejte na email: magazin@hcom.cz s heslem VIROSTOP.

......

Soutěžní otázka: JE VIROSTOP ÚČINNÝ NA VIRY?

A) ano, na některé chřipkové viry

B) ano, na viry včetně koranaviru SARS-CoV-2 a chřipky typu A,B

C) ne, jen na bakterie

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie