
70 % našeho imunitního systému se skrývá ve střevech. O svůj střevní mikrobiom bychom se tedy měli starat s láskou a péčí.
Doplněk stravy SimpleBiotix je unikátní elixír s probiotickou složkou a dalšími mikronizovanými ingrediencemi, který dostane vaše tělo zpět do rovnováhy. Promyšlené složení kapslí SimpleBiotix, vyrobené v brněnských laboratořích týmem vědců, dodá vašemu tělu potřebné látky ve správný čas, a tím přispívá k fyzické a psychické pohodě.
Ranní dávka nastartuje pomocí probiotik váš organismus a večerní dávka, obsahující koktejl pro obranyschopnost a potravu pro přátelské probiotické bakterie, se postará o celkovou regeneraci.
S čím nám SimpleBiotix mohou pomoci?
- Udělají pořádek ve střevech
- Posílí imunitu a obranyschopnost
- Ochrání organismus před následky stresu
- Vrátí životní energii a odstraní pocit plnosti
- Napomohou k ploššímu bříšku
NAŠE SOUTĚŽ
Dostaňte své tělo zpátky do rovnováhy pomocí probiotického elixíru.
Vyhrajte doplněk stravy SimpleBiotix v naší únorové soutěži!
Soutěžní otázka: Kolik humánních kmenů živých bakterií obsahují probiotika v SimpleBiotix?
a) 4
b) 8
c) 13
Nápovědu naleznete na Simplebiotix.cz.
Správné odpovědi budeme sbírat během celého února 2020 na emailu: magazin@hcom.cz (heslo v předmětu ROVNOVÁHA) a na konci měsíce vylosujeme 3 výherce.
Nezapomeňte proto uvést ve své odpovědi i adresu, kam chcete případnou výhru zaslat.
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.
Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.