
Máme tu zase po roce 3D soutěž vztahující se k svátku sv. Valentýna. I u nás již vyrostly generace, které tento den vzaly za svůj a berou ho jako příležitost vyjádřit city k těm, které milují. Svátek zamilovaných má dlouhou a zajímavou historii, která sahá daleko před tradici čokoládových srdíček, růžových plyšáků a červených růží.
Pojďme si připomenout některé méně známé informace o únorovém svátku:
Nám se na Magazínu líbí zvyk, připomenout si oslavy lásky a přátelství celý měsíc!
Vstupte do naší únorové soutěže, nasajte informace o produktech, které zúročíte v testu, a oslavte tento svátek možností vyhrát hezké ceny od redakce Magazínu.
Nákup, losování a rozesílka cen jsou plně v režii společnosti Health communication s. r. o. Ceny se se nijak nevztahují k partnerům soutěže. Zajistili jsme pro výherce lákavé poukázky do oblíbených e-shopů.
Účastí v soutěžích na Magazínu souhlasíte s pravidly.
VSTUPTE DO VALENTÝNSKÉ SOUTĚŽE ZDE
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.