Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



SUCHÝ KAŠEL U DĚTÍ



Petit Drill - dětský sirup na suchý kašel

Malé děti často trpí dráždivým suchým kašlem, který je velmi unavující a nedovolí dětem ani klidný spánek. Suchý kašel dítěte tak naruší běžný režim celé domácnosti a neprospívá celkovému pohodlí rodiny. Zároveň existuje u rodičů malých dětí obava z vedlejších účinků léků. Volí raději přírodní cestu, která by měla být šetrná, ale i účinná. 

Petit Drill je dětský sirup na suchý kašel, který je z 99 % přírodního původu a působí pouze mechanicky. Je tak bezpečným a zároveň účinným řešením i pro ty nejmenší - je možné ho podat dětem již od 6 měsíců věku. Petit Drill je navíc bez cukrů, parabenů a barviv. Balení obsahuje dávkovací pipetu pro snadnější dávkování a díky jahodové příchuti bude chutnat i miminkům.

Základní látka sirupu Petit Drill je glycerol. Glycerol je doporučován Světovou zdravotnickou organizací jako látka tišící suchý kašel. Obecně je označován jako látka bezpečná pro zdraví. Jeho účinek je čistě mechanický. Na sliznici vytvoří ochranný film a tím nereagují receptory na vnější podráždění. Glycerol na sebe váže vodu a má tak nejen zklidňující, ale i zvláčňující účinek. 

Petit Drill je bezpečné, ale zároveň účinné řešení suchého kašle u dětí od 6 měsíců do 6 let věku.

Díky složení založeném na přírodní látce nemá vedlejší účinky a je tak ideálním řešením pro zlepšení kvality života celé rodiny.

Užívat se může až 4x denně, pokud je třeba.

 

Složení: Glycerol, tekutý maltitol (E965), hydroxyethylcelulóza, benzonát sodný, monohydrát kyseliny citrónové, citrát sodný, jahodová příchuť, čištěná voda.

 

Článek je firemním sdělením.

ilustrační foto: pexels-andrea-piacquadio-3768879

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie