Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



SUCHÝ KAŠEL U DĚTÍ



Petit Drill - dětský sirup na suchý kašel

Malé děti často trpí dráždivým suchým kašlem, který je velmi unavující a nedovolí dětem ani klidný spánek. Suchý kašel dítěte tak naruší běžný režim celé domácnosti a neprospívá celkovému pohodlí rodiny. Zároveň existuje u rodičů malých dětí obava z vedlejších účinků léků. Volí raději přírodní cestu, která by měla být šetrná, ale i účinná. 

Petit Drill je dětský sirup na suchý kašel, který je z 99 % přírodního původu a působí pouze mechanicky. Je tak bezpečným a zároveň účinným řešením i pro ty nejmenší - je možné ho podat dětem již od 6 měsíců věku. Petit Drill je navíc bez cukrů, parabenů a barviv. Balení obsahuje dávkovací pipetu pro snadnější dávkování a díky jahodové příchuti bude chutnat i miminkům.

Základní látka sirupu Petit Drill je glycerol. Glycerol je doporučován Světovou zdravotnickou organizací jako látka tišící suchý kašel. Obecně je označován jako látka bezpečná pro zdraví. Jeho účinek je čistě mechanický. Na sliznici vytvoří ochranný film a tím nereagují receptory na vnější podráždění. Glycerol na sebe váže vodu a má tak nejen zklidňující, ale i zvláčňující účinek. 

Petit Drill je bezpečné, ale zároveň účinné řešení suchého kašle u dětí od 6 měsíců do 6 let věku.

Díky složení založeném na přírodní látce nemá vedlejší účinky a je tak ideálním řešením pro zlepšení kvality života celé rodiny.

Užívat se může až 4x denně, pokud je třeba.

 

Složení: Glycerol, tekutý maltitol (E965), hydroxyethylcelulóza, benzonát sodný, monohydrát kyseliny citrónové, citrát sodný, jahodová příchuť, čištěná voda.

 

Článek je firemním sdělením.

ilustrační foto: pexels-andrea-piacquadio-3768879

Zpět

DOBRÉ VÝSLEDKY PROJEKTU PACIENTSKÉ SPOKOJENOSTI V ČR

Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.

PŘEDÁNY CENY A. MASARYKOVÉ ZA OŠETŘOVATELSTVÍ

Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.

DOPORUČUJEME