Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



SOUTĚŽ O BIO-AKTIVNÍ INCA COLLAGEN



Vlasy mohou být dlouhé, krátké, rovné nebo kučeravé, někdo dává přednost vlastnímu odstínu a jiný střídá barvy vlasů podle nálady nebo přání svého životního partnera. Je jen mizivé procento lidí, kteří jim nemusí věnovat téměř žádnou pozornost, a přesto je mají zdravé a krásné. Vděčí za to primárně svým genům. Pokud k těmto šťastlivcům nepatříte, je třeba se zaměřit na zlepšení jejich kondice.

O tom, jaký bude výsledný vzhled vlasů, rozhoduje jeho struktura. Vlasovou tkáň tvoří primárně keratin. A to až 95 %. Zbytek tvoří aminokyseliny, minerály, stopové prvky, voda a melanin, který určuje výsledný odstín vlasů. Vlasové folikuly, kterých máme na hlavě kolem sto tisíc, čerpají živiny do vlasů přes krevní vlásečnice z krevního oběhu. Dostatek živin znamená, že keratin tvořící vlas bude pevný a pravidelné struktury. Vlasy potřebují dostatek aminokyselin. Kolagen se skládá z 19 aminokyselin, kterými zásobuje pokožku, pohybový aparát, vlasy a nehty.

Podpořte své vlasy kolagenem

Kolagenu se přezdívá „elixír mládí", protože je typický pro mladý organismus. Pružnost a zdravý vzhled pokožky, pohyblivé klouby, zdravé chrupavky v těle, které dobře zvládají fyzickou zátěž - to vše má na svědomí kolagen. Dostatek vlastního kolagenu si tělo vyrábí jen do určitého věku a postupně pak jeho produkce klesá. Už kolem čtyřicítky můžeme mít člověk kolagenu nedostatek, což se může projevit na stárnutí pokožky v podobě vrásek, pigmentových skvrn a na kvalitě vlasů a nehtů. Vlasy více vypadávají, řídnou, případně se štěpí a zhoršuje se jejich celková kvalita.

„Vlasy a nehty vznikají ze stejného embryonálního základu, a proto je jejich kvalita často ovlivněna stejnými faktory, jako jsou např. hladina hormonů, dostatek vitamínů a železa. Ze své praxe mohu potvrdit, že pravidelný přísun kolagenu zlepšuje pevnost nehtové ploténky, zmírňuje štěpení nehtů a lámavost vlasů," říká dermatoložka MUDr. Jana Molčanová z kliniky Medoderm.

Kvalitním zdrojem kolagenu je prémiový třísložkový Inca Collagen, který obsahuje kolagen I., II. a III. typu. Jde o ty typy kolagenů, které lidské tělo nejvíce využije pro pohybový aparát a kůži. Inca Collagen je bioaktivní, což znamená, že se velmi rychle vstřebává do organismu a tělo s ním zachází jako s vlastním kolagenem. Bioaktivitu si zachovává díky šetrné metodě výroby - hydrolýze. Jde o způsob výroby, při kterém se v kolagenu zachovává přirozená trojitá struktura helixu.

NAŠE SOUTĚŽ O 2 BALENÍ INCA COLLAGENU!


Pro dva naše čtenáře máme na konci října výhru v podobě balení Inca Collagenu.

Stačí se zapojit do naší soutěže a poslat správnou odpověď na otázku.

Odpovědi zasílejte do 31. 10. 2020 na magazin@hcom.cz (heslo KOLAGEN)


Soutěžní otázka: Který vitamin přispívá k tvorbě kolagenu?

a) Vitamin K

b) Vitamin C

 

Zpět

DOBRÉ VÝSLEDKY PROJEKTU PACIENTSKÉ SPOKOJENOSTI V ČR

Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.

PŘEDÁNY CENY A. MASARYKOVÉ ZA OŠETŘOVATELSTVÍ

Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.

DOPORUČUJEME