SOUTĚŽ O BIO-AKTIVNÍ INCA COLLAGENVlasy mohou být dlouhé, krátké, rovné nebo kučeravé, někdo dává přednost vlastnímu odstínu a jiný střídá barvy vlasů podle nálady nebo přání svého životního partnera. Je jen mizivé procento lidí, kteří jim nemusí věnovat téměř žádnou pozornost, a přesto je mají zdravé a krásné. Vděčí za to primárně svým genům. Pokud k těmto šťastlivcům nepatříte, je třeba se zaměřit na zlepšení jejich kondice.

O tom, jaký bude výsledný vzhled vlasů, rozhoduje jeho struktura. Vlasovou tkáň tvoří primárně keratin. A to až 95 %. Zbytek tvoří aminokyseliny, minerály, stopové prvky, voda a melanin, který určuje výsledný odstín vlasů. Vlasové folikuly, kterých máme na hlavě kolem sto tisíc, čerpají živiny do vlasů přes krevní vlásečnice z krevního oběhu. Dostatek živin znamená, že keratin tvořící vlas bude pevný a pravidelné struktury. Vlasy potřebují dostatek aminokyselin. Kolagen se skládá z 19 aminokyselin, kterými zásobuje pokožku, pohybový aparát, vlasy a nehty.

Podpořte své vlasy kolagenem

Kolagenu se přezdívá „elixír mládí", protože je typický pro mladý organismus. Pružnost a zdravý vzhled pokožky, pohyblivé klouby, zdravé chrupavky v těle, které dobře zvládají fyzickou zátěž - to vše má na svědomí kolagen. Dostatek vlastního kolagenu si tělo vyrábí jen do určitého věku a postupně pak jeho produkce klesá. Už kolem čtyřicítky můžeme mít člověk kolagenu nedostatek, což se může projevit na stárnutí pokožky v podobě vrásek, pigmentových skvrn a na kvalitě vlasů a nehtů. Vlasy více vypadávají, řídnou, případně se štěpí a zhoršuje se jejich celková kvalita.

„Vlasy a nehty vznikají ze stejného embryonálního základu, a proto je jejich kvalita často ovlivněna stejnými faktory, jako jsou např. hladina hormonů, dostatek vitamínů a železa. Ze své praxe mohu potvrdit, že pravidelný přísun kolagenu zlepšuje pevnost nehtové ploténky, zmírňuje štěpení nehtů a lámavost vlasů," říká dermatoložka MUDr. Jana Molčanová z kliniky Medoderm.

Kvalitním zdrojem kolagenu je prémiový třísložkový Inca Collagen, který obsahuje kolagen I., II. a III. typu. Jde o ty typy kolagenů, které lidské tělo nejvíce využije pro pohybový aparát a kůži. Inca Collagen je bioaktivní, což znamená, že se velmi rychle vstřebává do organismu a tělo s ním zachází jako s vlastním kolagenem. Bioaktivitu si zachovává díky šetrné metodě výroby - hydrolýze. Jde o způsob výroby, při kterém se v kolagenu zachovává přirozená trojitá struktura helixu.

NAŠE SOUTĚŽ O 2 BALENÍ INCA COLLAGENU!


Pro dva naše čtenáře máme na konci října výhru v podobě balení Inca Collagenu.

Stačí se zapojit do naší soutěže a poslat správnou odpověď na otázku.

Odpovědi zasílejte do 31. 10. 2020 na magazin@hcom.cz (heslo KOLAGEN)


Soutěžní otázka: Který vitamin přispívá k tvorbě kolagenu?

a) Vitamin K

b) Vitamin C

 

Zpět