Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyŠKOLA ZAČÍNÁ, ALE HRY NEKONČÍKaždoročně školní zvonění ukončí definitivně prázdniny a oznamuje dětem i rodičům, že je čas vrátit se ke každodenním povinnostem. Počasí ale ještě většinou přeje hrám na čerstvém vzduchu i v sálech k tomu určených, proto jsme letos jako prostředí soutěže Zpátky do školy zvolili školní tělocvičnu. Pod 7 míči najdete 7 produktových tipů a v TESTU 7 kontrolních otázek. Ti z Vás, kteří v testu uspějí, se mohou těšit na šanci vyhrát krásné ceny od redakce Magazínu.

Než se pustíte do soutěže, máme pro Vás pár zajímavých kuriozit o fotbalových míčích:

  • Nejstarší známé míče pocházejí z Egypta a byly vyrobené z lněných hadrů.
  • V roce 1950 se v Brazílii na MS ve fotbale hrálo s míčem Duplo T, který byl vyroben z kožešiny psa. Byl velmi těžký a tvrdý a hráči si na něj stěžovali. Přesto padlo celkem 88 branek, což bylo v průměru 4 branky na zápas.
  • V roce 2006 byl v Německu použit míč Teamgeist, který byl navržen tak, aby měl lepší letové vlastnosti a menší odchylky. Byl také opatřen čipem, který umožňoval sledovat jeho polohu a rychlost.
  • V roce 2010 byl v Jihoafrické republice při MS ve fotbale použit speciální míč nazvaný Jabulani, který měl být aerodynamicky dokonalý. Byl ale příliš lehký a nepředvídatelný, což způsobovalo problémy brankářům i střelcům. 
  • V roce 2014 byl opět v Brazílii použit míč nazvaný Brazuca, který měl svůj vlastní účet na Twitteru.

........................................................

Vstupte do soutěže ZDE


Pozn. Kvůli technické náročnosti 3D platformy doporučujeme soutěž spouštět na PC nebo notebooku.

Nákup, losování a rozesílka cen probíhá plně v režii společnosti Health communication s. r. o. Ceny se se nijak nevztahují k partnerům soutěže.

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie