ZPĚT DO KONDICEPharmDr. Jana Strieglerová


Vstup do nového roku byl pro některé náročný a neradostný. Mnoho lidí jej prožívalo ve strachu a obavách o své blízké v nemocnici, náročnou péčí o nemocné, smutkem ze ztráty nebo z odloučení od rodiny.

U někoho naopak ještě doznívají důsledky nadbytku a nevhodných kombinací jídla, cukroví a alkoholu z Vánoc a oslav Silvestra.

Psychickou a fyzickou složku organismu nelze oddělit, jsou jako spojené nádoby a problém v jedné z nich se projeví na obou úrovních, psychickými i fyzickými příznaky, jako například únava, poruchy spánku, bolesti hlavy, bolesti v oblasti žaludku, nechutenství, strachy, nezájem o okolí, pasivita,...

Mezi možnosti, které lze pacientovi v lékárně nabídnout, patří i homeopatie, Schűsslerovy soli, Bachovy květové esence, které se navzájem mohou kombinovat a doplňovat.

Vždy také doporučuji pobyt na čerstvém vzduchu, dlouhé svižné vycházky a teplou, odlehčenou stravu bez smaženého, uzenin a polotovarů, méně soli (např. dlouho tažené hovězí, slepičí a zeleninové vývary posílí dráhu ledvin, která je nejen v zimním období, ale i při stresu a strachu oslabená).

Sůl č. 5 Kalium phosphoricum D6 má vliv na nervový systém. Je vhodná při psychickém vyčerpání a pocitu tělesné i duševní slabosti, při nespavosti a stavech mentálního vyčerpání.

Sůl č. 7 Magnesium phosphoricum D6 přináší relaxaci jak po fyzické, tak psychické stránce. Podání formou horkého nápoje večer před spaním podporuje lepší usínání a celkové uvolnění.

Užívání: dlouhodobě 3x denně 2 tablety volně rozpustit v ústech nebo při větší míře tělesného nebo duševního vyčerpání 5 tablet do 2 dcl teplé vody a pomalu popíjet 2-3x denně po dobu dvou týdnů.

Na podporu trávení a očistu těla po období přejídání je vhodná kombinace soli č. 9 Natrium phosphoricum D6 + soli č. 10 Natrium sulfuricum D6. Tato kombinace působí detoxikačně, posiluje činnost jater, tvorbu trávicích enzymů, vylučování odpadních látek z těla, úpravu acidobazické rovnováhy a vyloučení nadměrného množství tekutin. Sůl č. 9 je také vhodná při zvýšené fyzické zátěži např. po cvičení, běžkování, běhu.....Podporuje odbourávání kyseliny mléčné ve svalech, a tím snižuje bolestivost svalů po zátěži.

Užívání: tablety se rozpouští v ústech nebo ve vodě, dávkování 3x denně 2 tablety. Tuto kombinaci lze užívat i jako kúru po dobu 4-6 týdnů.

Bachovy květové esence podpoří harmonizaci vnitřního napětí, psychické zátěže a strachu.

Mimulus - strachy z konkrétních situací, o své blízké, strach z nemoci

Aspen - nedefinovatelné strachy, starosti a úzkosti, neodbytné myšlenky ,,Co by bylo, kdyby...''

Gentian - stavy hlubokého smutku ze ztráty

Honeysuckle - nostalgie, pocit osamělosti a neschopnost žít v přítomném čase, velký smutek ze ztráty blízkého

Olive - velká fyzická únava, vyčerpání energetických rezerv až úplné vyhoření, často spojené s dlouhodobou péčí o nemocného

Elm - fyzická i psychická vyčerpanost a pocit selhání, výčitky svědomí

Oak - přepracovanost, vysoké nároky na sebe sama, pocit velké zodpovědnosti

Vervain - velké vnitřní napětí, neschopnost uvolnit se, podrážděnost a nervozita


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Magnesium phosphoricum/Kalium phosphoricum DHU D6/D5 - D30, tablety. Složení: 1 tableta obsahuje magnesium phosphoricum D6 250 mg/Kalium phosphoricum, monohydrát laktózy, bramborový škrob, magnesium-stearát. Dávkování: 3x2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 7/No. 5. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 26.5.2020/29.8.2019.

Úvodní ilustrační foto: Fotografie od uživatele cottonbro ze služby Pexels

Zpět
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz