PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE BOLEST V KRKU U DĚTÍÚsta a sliznice krku dostávají celoročně zabrat. Aby ne, jsou vstupní branou do našeho organismu, multifunkčním prostorem, prvním obranným štítem před nepřízní vnějších vlivů a před průnikem patogenních mikroorganismů. Plní řadu funkcí, mj. jsou místem prvního kontaktu trávicího systému s přijímanou potravou. A když v krku škrábe nebo když pociťujeme bolest při polykání, ztěžuje nám to příjem stravy. Bolest v krku je značně nepříjemná pro dospělé, natož pro děti. Viry, které způsobují „běžné" nachlazení, se u malých dětí snáze uchytí na sliznicích krku, kde mohou vyvolat lokální zánět. Navíc jsou děti do dvou let výrazně citlivější na chladný a suchý vzduch, který sám o sobě může způsobit bolest v krku.

V září, kdy se děti vracejí do školek a škol, si na Magazínu v pravidelném komentáři k výsledkům nezávislého průzkumu První volba lékárníka připomeneme proto kategorii Bolest v krku u dětí, neboť naše ratolesti, které navštěvující mateřské školky a jiné kolektivy vrstevníků, jsou vystaveny většímu riziku infekce než ostatní populace.

Co vysvětluje vysoký počet nachlazení u dětí v porovnání s dospělými? Viry způsobující nachlazení se rychle šíří, protože malé děti mají ještě nezralý imunitní systém a nezvládají samostatně hygienické návyky, které by je od případné nákazy ochránily. Speciálně při léčbě dětí je důležitá kvalita, účinnost a bezpečnost používaných přípravků.

Přinášíme výsledky kategorie BOLEST V KRKU - PŘÍPRAVKY PRO DĚTI z letošního nezávislého průzkumu První volba lékárníka 2020, který probíhal mezi účastníky, registrovanými uživateli e-learningového portálu Educomm.cz, v období od 6. 11. 2019 do 20. 01. 2020. Celkem se letošního průzkumu v 63 kategorií, které reprezentovaly obtíže, se kterými klienti do lékáren nejčastěji přicházejí, zúčastnilo 691 zaměstnanců nezávislých i řetězcových lékáren celé České republiky. 468 lékárníků a 223 farmaceutických asistentů uvádělo na portálu Educomm.cz z volně prodejných léčivých přípravků, doplňků stravy, kosmetických produktů či potravin pro zvláštní lékařské účely, jaký produkt je pro ně z vlastních zkušeností produktem první volby. Přípravek, kterému důvěřují a jsou přesvědčeni o jeho benefitech, pro které ho mohou pacientům a zákazníkům doporučit k tzv. samoléčbě. 

S přehledem v kategorii BOLEST V KRKU - PŘÍPRAVKY PRO DĚTI zvítězil zdravotnický prostředek junior-angin, který byl vyvinut speciálně pro potřeby dětí a poskytuje šetrné (pro děti příjemné) řešení v případě onemocnění bolestmi v krku či dráždivým kašlem. Přípravky řady junior-angin jsou dostupné ve formě sirupu, lízátek a pastilek.

-red-

Zdroje: Educomm.cz, Nezávislý průzkum První volba lékárníka 2020, leden 2020
Ilustrační fotografie od uživatele Anna Shvets ze služby Pexels

Firemní prezentace

Junior-angin si zaslouží označení expert na bolest v krku u dětí!

Přípravky na bázi lišejníku s příjemnou chutí a v dětských formách jsou oblíbené jak u lékárníků, tak také u dětí a jejich maminek.

Bolest v krku postihuje děti výrazně častěji než dospělé, až osmkrát ročně! Důvodů je hned několik. Viry vyvolávající nachlazení provázené bolestí v krku se snáze uchytí na sliznicích dítěte, jež dosud nemá plně zralý imunitní systém. Děti navštěvující školky jsou vystaveny zvýšenému riziku přenosu infekce od ostatních dětí, protože si často vkládají hračky či ruce do úst.

Dětská sliznice v krku je velmi citlivá. U malých dětí mladších dvou let může bolest v krku vzniknout nejen kvůli infekci, ale i pouhým pobytem venku na studeném vzduchu nebo na suchém vzduchu v interiéru. Bolest v krku je zejména u malých dětí provázena často suchým dráždivým kašlem způsobeným podrážděním sliznic.

Pokud je dítě nemocné, většinou nemá chuť k jídlu, a v tomto stavu není příliš ochotné spolupracovat při užívání přípravků, jejichž chuť mu není příjemná.

Řada Junior-angin je vyvinutá speciálně pro děti a respektuje výše uvedená specifika jako jsou častá onemocnění, citlivější sliznice a pro dítě příjemná aplikační forma s jemnou chutí. Obsah Junior-anginu je velmi šetrný. Lišejník islandský ulevuje od bolesti v krku a díky obsahu mucinů tvoří na sliznicích ochranný film, který zklidňuje podráždění. Brání průniku dalších škodlivých mikroorganismů do dýchacích cest. Pantotenát podporuje ochrannou funkci lišejníku a napomáhá regeneraci sliznic.

Kulaté pastilky s jahodovou příchutí jsou vhodné pro děti 4 let, jahodová lízátka pro děti od 3 let a třešňový sirup bez alkoholu, konzervantů a lepku je určen pro nejmenší od 1 roku. Junior-angin pastilky, lízátka a sirup jsou zdravotnické prostředky.

PharmDr. Markéta Gregorová

Zpět
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz