PROZRADÍME 8 BENEFITŮ UŽÍVÁNÍ KOLAGENUKolagen, základ podpůrných tkání, tvoří přibližně 30 % všech proteinů v lidském organismu. Věděli jste, že známe až 27 rozdílných typů kolagenu? Jaké jsou jeho účinky a s čím vším nám může pomoci? Podívali jsme se na 8 benefitů, které nám kolagen přináší.

Výhody užívání kolagenu

Nakolik je kolagen důležitou bílkovinou, má na náš organismus významný vliv. Nejvíce se o něm hovoří ve spojitosti s pokožkou, vlasy a nehty. To však není všechno. Dokáže toho mnohem víc. Pojďme si tedy říci o jeho prospěšných vlastnostech.

1. Hydratuje a vyživuje pokožku

Jedním z největších pozitiv kolagenu je jeho významný vliv na pokožku. Funguje totiž jako výplň pleti - vypíná ji. Kromě toho pomáhá uchovat v pleti dostatečné množství vody, díky čemuž je pleť nejen vypnutější, ale také hydratovaná, hladká a zářivá.

2. Zpomaluje příznaky stárnutí

Věděli jste, že obsah kolagenu v těle se od určitého věku každým rokem snižuje? Po dovršení 40 let se většinou netvoří již vůbec. Díky němu se obnovují kožní buňky a kromě pokožky se nachází také v kostech, kloubech či šlachách. Jeho úbytkem stárneme, ale při jeho doplňování můžeme stárnutí předcházet. Stačí jen doplnit ten správný kolagen.

3. Zpevňuje nehty

Kolagen se nachází také v nehtech. Díky němu jsou nehty pevnější, pružnější a rychleji rostou. Pomáhá tak například i v boji proti lámání či třepení nehtů.

4. Pomáhá proti vypadávání vlasů a zlepšuje jejich kvalitu

Jak se říká, vlasy jsou korunou krásy. S věkem však vlasový porost řídne, začíná šedivět a vlasy jsou lámavější a celkově slabší. Kolagen má na ně skutečně pozitivní vliv. Při jeho dostatku jsou vlasy pružnější, pevnější, lesklejší a více vyživené. Méně se lámou a rychleji rostou.

5. Zlepšuje budování svalové hmoty

Cvičíte? V tom případě je pro vás kolagen tou správnou volbou. Jistě dobře víte, jakou roli hrají bílkoviny při růstu svalové hmoty či při regeneraci po cvičení. Kolagen vám v tomto případě pomáhá zpevnit pokožku a dodat její pružnost.

6. Vyplatí se po porodu či při kojení

Řada výživových doplňků se v těhotenství nedoporučuje. Kolagen se rovněž neužívá během těhotenství, ale po porodu a kojení můžete opět naplno využívat jeho blahodárných účinků. Po těhotenství se mohou objevit i strie, na které je kolagen také velmi účinný.

7. Pomáhá zjemnit vrásky

Díky výživným vlastnostem a výplni pleti zpevňuje kolagen hluboké vrásky a rovněž odstraňuje jemné mimické vrásky. Vaše pleť tak bude hladší a pevnější, díky čemuž bude vypadat mladistvě. Povadlá a povislá pleť tak bude časem pružnější, popraskané žilky vyblednou a suchou kůži nahradí hydratovaná a vláčná.

8. Zmírňuje příznaky celulitidy

Nesmíme zapomínat ani na nepříjemnou celulitidu, která trápí mnoho žen a někdy i mužů. O celulitidě existuje množství článků a v některých se dokonce píše i o využití kolagenu právě proti ní. Právě díky tomu, že udržuje pokožku pružnou a hydratuje ji, omezuje i vznik či příznaky celulitidy.

Kolagen působí pozitivně také na popraskané rty a pigmentové skvrny. Na pleť má opravdu mnoho výborných účincích a pestré využití, díky čemuž lahodí snad každému.

Tip na závěr

Plánujete v novém roce víc sportovat?

Nezapomeňte na správnou svalovou regeneraci.

Sportování je skvělé nejen pro fyzickou část těla, ale i pro psychickou. Po cvičení máme radost sami ze sebe a z celého tréninku. Pravidelné sportování nám pomáhá od stresu a každodenních problémů. Na chvilku uniknout a věnovat se svému tělu je velmi prospěšné.

Proč je kolagen důležitý při sportování?

Podívejte se na video:

Nezáleží na tom, jaký sport děláte. Je důležité jen to, jestli vás daná činnost baví. Nezapomeňte, že k pravidelnému sportu patří důkladná regenerace. Nejen vrcholoví sportovci musí o své tělo dbát. Pokud člověk sportuje je právě regenerace pro tělo extrémně důležitá. Výživové doplňky jsou jedním ze způsobů jak se udržet fit. A právě zde hraje svou roli i Inca Collagen, který si oblíbilo nejen několik profesionálních sportovců či dokonce sportovních týmů ale především mnoho spokojených zákazníků, kteří vedou aktivní život.

Článek je firemním sdělením.

Více na www.incacollagen.cz 

ZAPOJTE SE DO NAŠÍ ANKETY!


S jakými benefity máte spojené užívání kolagenu?

Spojuje všechny buňky v těle
Spojuje všechny buňky v těle
13,33%
Pomáhá vyživovat vlasy, nehty, pleť a také pohybový aparát
Pomáhá vyživovat vlasy, nehty, pleť a také pohybový aparát
60,00%
Působí jako elixír mládí a krásy
Působí jako elixír mládí a krásy
15,56%
Po porodu pomůže maminkám dostat se zpátky do formy
Po porodu pomůže maminkám dostat se zpátky do formy
11,11%
Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Excilor Oscilloconinum Právní poradna Kongresy Levopront Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

PSYCHICKÉ POTÍŽE V OBDOBÍ KORONAVIROVÉ EPIDEMIE PŘIPRAVTE SVÉ NOŽKY NA LÉTO VĚDĚLI JSTE, ŽE KOLAGEN MŮŽOU UŽÍVAT TAKÉ ZVÍŘÁTKA? DOPLŇTE JIM HO! KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: CHŘIPKA A CHŘIPKOVÉ STAVY PSYCHOLOGIE KRIZOVÝCH SITUACÍ PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE IMUNITA MOŽNOSTI FYTOFARMAK PŘI ZVLÁDÁNÍ ÚZKOSTNÝCH PORUCH JARO UŽ KLEPE NA DVEŘE. OTEVŘETE MU NÁRUČ A PŘIPRAVTE SE NA NĚJ! NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PROTEKTIVNÍ FAKTORY V SOUVISLOSTI S COVID-19 NÁVRAT K PŘÍRODNÍM LÁTKÁM JE ŽÁDOUCÍ ROUŠKA VERSUS RESPIRÁTOR TOP 5 ČLÁNKŮ ÚNORA 2020 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 3-2020 KNIŽNÍ NOVINKY AKTIVITY INOVATIVNÍHO FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU NA PODPORU BOJE PROTI EPIDEMII COVID-19 ČÍM NAHRADIT PARACETAMOL? JAK ZLEPŠIT OBRAZ LÉKÁRNÍKA VE SPOLEČNOSTI? PREVENCE MÁ SMYSL! MUSÍ SE ALE PŘIZPŮSOBIT VĚKU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: KATEGORIE SUCHÝ KAŠEL NOVÁ DATA ZE STUDIE U DOSPĚLÝCH PACIENTŮ SE STŘEDNĚ TĚŽKOU AŽ TĚŽKOU LOŽISKOVOU PSORIÁZOU REPRODUKČNÍ ZDRAVÍ MUŽE OD DĚTSTVÍ PO DOSPĚLOST INFORMACE O VÝVOJI SITUACE KOLEM EPIDEMIE NOVÉHO KORONAVIRU ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM VÝZKUMNÍKŮM

RELAX

VYJÁDŘENÍ LABORATOŘE EVOLUČNÍ SEXUOLOGIE NUDZ K DOKUMENTU „V SÍTI“ HLADKÉ OD ŠPIČKY PO PATU VĚDA VE SLUŽBÁCH KRÁSY VOŇAVÝ DOTEK PŘÍRODY Z VLČÍ HORY CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O KORONAVIRU JAK VYŘEŠIT NEDOSTATEK TALENTŮ? MÁ VYSOKÝ VĚK OTCE VLIV NA ZDRAVÍ POTOMKA? PROČ LIDÉ PŘECHÁZÍ NA SYROVOU STRAVU? SPRÁVNÁ HYGIENA RUKOU UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz