Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



POSILNĚTE SI IMUNITU A DODEJTE TĚLU VÝŽIVU, KTEROU POTŘEBUJE



Bez ohledu na to, jaké „nové viry" nás ještě v budoucnu potkají, platí známé pravidlo, které neustále připomínají lékaři i odborníci na zdravý životní styl. Není pochyb o tom, že na imunitě je potřeba nepřetržitě pracovat a posilovat ji.

Je vědecky dokázáno, že spánek a imunita spolu úzce souvisí. Dospělý člověk by si měl zkrátka dopřát ideálně 7 hodin nerušeného spánku každou noc. Pokud máte špatný spánek, případně špatně usínáte, zkuste si osvojit několik základních pravidel spánkové hygieny. Minimálně dvě hodiny před plánovaným časem spánku odložte všechna zařízení, která vyzařují modré světlo - tablet, mobil a vypněte i televizi. Světlo ze zařízení narušuje tvorbu melatoninu, což pak může způsobit spánkové problémy. Zkuste raději číst.

Věděli jste, že kvalitu spánku ovlivňuje i kolagen?

Kolagen obsahuje aminokyselinu glycin, která pomáhá proti úzkosti a zlepšuje spánek. Kolagen v pozitivním směru ovlivňuje naše zdraví i krásu. Zabezpečuje hydrataci pokožky a stará se o ni zevnitř. Podporuje hojení ran i regeneraci nehtů či vlasů. Rovněž přispívá ke správné funkci pohybového aparátu.

S imunitou je spojován vitamin C, který je jedním z nejsilnějších antioxidantů. Tělo ho potřebuje více v podzimním a zimním období, kdy je náchylné k různým onemocněním. Právě dostatek vitaminu C pomáhá tělu budovat obranyschopnost, takže lépe zvládá nejen chřipky a nachlazení, ale má vliv i na krevní tlak a pomůže nám v prevenci i dalších zdravotních potíží. Pomáhá také odstranit únavu, nastartovat energii těla a podporuje již zmiňovanou tvorbu kolagenu.

Kolagen spolu s vitamínem C tvoří silnou dvojici. Kolagen jako primární stavební jednotka pokožky, chrupavek, kloubů a kostí, ale i zubů či vlasů a nehtů, patří mezi nepostradatelné bílkoviny v těle. Bohužel, čím je člověk starší, tím méně si ho tělo dokáže produkovat samo. A přestože vitamin C podpoří i tvorbu kolagenu, už po 45. roce života se kolagen netvoří téměř vůbec. Je proto žádoucí doplňovat ho pomocí kvalitního výživového doplňku, jakým je například Inca Collagen.


Inca Collagen je oblíbená značka kolagenu na Slovensku i v České republice.

Už od roku 2015, kdy přišel na trh jako jeden z prvních hydrolyzovaných kolagenů na trhu, si svým přístupem získal přízeň a důvěru zákazníků.

Inca Collagen již pomohl za ten čas více než sto tisícům zákazníků.


Užijte si podzim s opravdu bohatým dárkovým balíčkem od Inca Collagenu!

Ke 3 zakoupeným kusům Inca Collagenu získáte navíc: měkoučký ručník, 3x vitamín C, a to navíc s dopravu zdarma. Jako speciální dárek máme pro vás osvěžující, zdravý a kvalitní čaj Geisha od výrobce čajů Oxalis.

 

Zelený čaj si vás získá jemnou chutí i svými blahodárnými účinky tělo. Ať už si připravíte některý z tradičních druhů, nebo zkusíte nějaký ochucený, nikdy nesáhnete vedle.

 

Přejeme Vám krásné dny, plné zdraví!

Více na www.incacollagen.cz

Článek je firemním sdělením společnosti Inca Collagen

Zpět

KONČÍ HLAVNÍ HYGIENIČKA SVRČINOVÁ

Vláda odvolala 24. dubna na vlastní žádost z funkce hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou. Do jmenování nového hlavního hygienika převezme kompetence ředitel odboru ochrany veřejného zdraví Ministerstva zdravotnictví Matyáš Fošum. Výběrové řízení na tuto funkci bude vypsáno v nejbližších dnech. Pavla Svrčinová uvedla, že se chce v dalším období věnovat především pedagogické činnosti na Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Ostravské univerzity.

NOVÝ ŘEDITEL SÚKL

MUDr. Tomáše Boráně jmenoval ministr zdravotnictví k 1. květnu 2024 novým ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Má mj. zajistit hladkou implementaci novely zákona o léčivech a zlepšení spolupráce se zástupci lékáren a dalšími aktéry lékového trhu. MUDr. Tomáš Boráň má zkušenosti z vědecké činnosti na Akademii věd ČR i akademické činnosti na 3. LF UK. Od roku 2009 je zaměstnán v SÚKL, naposledy na pozici ředitele sekce registrací léčiv. Od roku 2024 je také členem pracovní skupiny Ministerstva zdravotnictví pro posílení dostupnosti strategicky významných léčiv.

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie