
Už pilujete taneční kroky? Reprezentační XI. ples Sestry na sál! se blíží!
Určitě si ho nenechejte ujít. Zatančíte si na klasiku, modernu, disko i u cimbálu. Do půlnoci si budete užívat drinky zdarma (nealko, pivo a víno) a vyhrávat v bohaté tombole, po půlnoci na vás čeká koncert Karla Vágnera a jeho hostů s hudebními vzpomínkami na zlatá 80. léta.
A hlavně - budete u strhujícího finále jubilejního X. ročníku prestižní soutěže Sestra sympatie. Přímo na místě můžete navíc rozhodnout, která z finalistek se stane Sestrou sympatií plesu.
Vstupenky si můžete zakoupit on-line z pohodlí vlastního domova na našich stránkách http://sestrynasal.cz/vstupenky.php#main
nebo na kulturním portálu GoOut https://goout.net/cs/jine-akce/sestry-na-sal/giere/+nfwmn/.
Vstupenka vám během chvíle přijde do mailu. Nakupujte rychle, lístky jdou na dračku!
Přijďte se bavit, tančit a soutěžit.
Uvidíme se 27. března 2020 na pražském Žofíně.
Sestra sympatie je soutěží o nejsympatičtější sestřičku v ČR.
Nehledá se krásná modelka, ale sympatická osobnost. Celé klání se nese v duchu motta: „Krása má mnoho podob".
Soutěž je součástí projektu Sesterna z dílny společnosti We Make Media, s. r. o.
Nejsympatičtější sestřičku zvolí porota složená z významných osobností nejen z oblasti zdravotnictví.
Na všechny účastníky plesu se těší organizační tým We Make Media, s. r. o.
Zajímá vás, jaký byl loňský ples Sestry na sál?
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.
Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.