Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



NOVÝ TÝM, NOVÉ VÝZVY



V loňském roce, který byl poznamenán pandemií koronaviru, společnost Health communication s.r.o. zrealizovala pouze dvě fyzické akce z původních 10 odborných kongresů Healtcomm Professional, a to 6. března 2020 v Liberci a 9. září 2020 v Plzni. Obě akce proběhly za pět minut dvanáct, než byl vyhlášen jarní a podzimní lockdown. Kongresový tým Healthcommu ale nezahálel a spustil online vzdělávání v podobě několika online konferencí. Nové studijní prostředí muselo být intuitivní, plnohodnotné a mít i nějakou přidanou hodnotu tak, aby bylo dobře přijato studujícími, partnerskými firmami i odbornými společnostmi. Vše směřovalo k podzimu, kdy měla být spuštěna Online podzimní konference. 

10. října 2020 se otevřela pro lékárníky a farmaceutické asistenty z České republiky a ze Slovenska nová forma odborné vzdělávací akce nebývalých rozměrů - ONLINE PODZIMNÍ KONFERENCE (OK). Otevřel se doslova nový portál do světa vzdělávání, a to jak do počtu přednášek, doby trvání / vysílání, tak i obrovským zájmem ze strany studujících. Původní plán organizátorů byl, že OK vystuduje 500 farmaceutů. Finální počet účastníků byl nakonec 1 720! V OK bylo dostupných 16 odborných přednášek, celkově akreditovaných 17 body ČLnK.

V prosinci 2020 se uskutečnil také první 3D 360° kongres, kterého se zúčastnilo přes 620 účastníků (z toho 471 lékárníků a 71 farmaceutických asistentů). Tento kongres byl velmi interaktivní - nabídl řadu akreditovaných přednášek, představil aktuální témata, virtuální realitu, 2D i 3D expozice firem, odpočinkovou zónu, předtočené i živé video rozhovory, například s herečkou Bárou Jánovou. A také jsme podpořili chuť účastníků po dalším vzdělávání, neboť jsme po skončení kongresu vylosovali výherce tabletů značky Lenovo a nejlepší studující mohli získat i dárkové balíčky kosmetiky Fytofontána. Pro šanci zapojit se do soutěže o 10 tabletů bylo třeba vystudovat všechny odborné přednášky a navštívit všechny firemní expozice. Výherce soutěže o tablety jsme určili na základě elektronického losování, jejich jména pak zveřejnili na našich portálech. 

S novým rokem se obměnil i tým organizátorů. Nově se můžete setkávat v online prostoru či ve foyer kongresových sálů s Michelle Kratochvílovou a Ondřejem Vyhlídalem

„Již v březnu chystáme další 3D kongres, který bude opět o level výš. Náplní bude minimálně 15 odborných přednášek, které budou reflektovat na aktuální zdravotní problematiku, účastníci se ale mohou těšit i na rozhovory s osobnostmi z oboru farmacie a medicíny a připravujeme i rozhovor s herečkou Hanou Vagnerovou. V plánu máme spoustu novinek, ale to si necháme jako překvapení," říká Ondřej Vyhlídal, manažer fyzických a online vzdělávacích akcí Health communication.

Rozhodně se máte na co těšit. Když už jsme u online projektů, tak v květnu nás čeká online konference. Co se týká fyzických akcí - na webu Health communication naleznete termíny fyzických akcí pro rok 2021, ale zda se budou moci uskutečnit, závisí na vládních opatřeních a na epidemické situaci v naší zemi. A samozřejmě i na chuti se znovu vídat s ostatními tváří v tvář. I tak věřím a pevně doufám, že se na fyzických akcích brzy potkáme," uzavírá Ondřej Vyhlídal.

Zpět

DOBRÉ VÝSLEDKY PROJEKTU PACIENTSKÉ SPOKOJENOSTI V ČR

Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.

PŘEDÁNY CENY A. MASARYKOVÉ ZA OŠETŘOVATELSTVÍ

Cena PhDr. Alice Garrigue Masarykové, udílená od roku 2022, nese jméno dcery prezidenta T. G. Masaryka, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství a sociální péče u nás. Na slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil ve spolupráci Ministerstva zdravotnictví a Výboru pro zdravotnictví Senátu Parlamentu České republiky, předal náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček ocenění těm, kteří svým dlouhodobým přínosem dělají dobré jméno českému ošetřovatelství. Cenu v roce 2025 získaly: prof. PhDr. Valérie Tóthová, PhD., Dr.h.c. za celoživotní akademickou a odbornou činnost v oblasti ošetřovatelství; PhDr. Martina Šochmanová, MBA za dlouholetou aktivní činnost ve vedení profesní organizace; Lenka Vaculová za výjimečné nasazení v každodenní přímé péči o pacienty, lidský přístup a trvalý přínos k důstojnosti a kvalitě poskytované zdravotní péče. Zvláštní poděkování patří rodině Jiřiny Meissnerové, která se celý profesní život s hlubokým nasazením věnovala péči o pacienty na plicním oddělení nemocnice v Krnově.

DOPORUČUJEME