
Alliance Healthcare, přední evropský distributor léčiv, modernizovala své ostravské distribuční centrum. Došlo k přesunu do nových prostor a investicím do špičkového vybavení. Díky moderní skladové technologii firma optimalizovala funkčnost celého distribučního centra.
Od 2. ledna funguje nový sklad v Ostravě-Hrabové. Stěhování z původního skladu trvalo pouhé tři dny, došlo k přesunu více než 700 palet léčiv. Sklad o celkové rozloze 2222 m² se nachází ve zcela nové moderní budově třídy A. Několika miliónová investice do vybavení, především do skladu omamných a psychotropních látek, dále do nejmodernějších chladících boxů o rozloze 36 m² a řízení teploty dle SDP v celých prostorách, umožní zvýšit efektivitu práce a množství vychystaných objednávek.
„Navýšení kapacity skladu o 20 % nám umožní denně vyexpedovat až 50 000 objednávek, které směřují do lékáren a nemocnic. Chci poděkovat týmu Renaty Pawlasové a kolegům z IT, Allogy Praha, Brno, Senec a oddělení logistiky za nasazení a skvělý přístup při stěhování a rozběhu skladu," říká Ing. Roman Keller, MBA, provozní ředitel Alliance Healthcare.
Nový sklad Alliance Healthcare je vybaven třemi vykládkovými doky pro kamiony a dodávky včetně drive-in, také disponuje šesti nákladovými doky a nově vybavenými těsnícími límci, které umožňují nakládání léčiv ze skladu přímo do dodávek.
Zaměstnancům ostravského skladu jsou k dispozici kancelářské prostory a sociální zázemí o rozloze 250 m² dle posledních standardů CTP.
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.