
Educomm připravuje 19. 9. 2018 živé vysílání s lektorkou Homeopatické lékařské asociace paní Mgr. Jitkou Lysickou na téma: Příležitostný stres u dětí a dospělých / Tréma a úzkost. Během živého vysílání můžete lektorce psát své dotazy. Pro účastníky honorovaných prezentací: Stodal, Drosetux Neo, Magnesium 300 + a Camilia je vysílání bezplatné.
Anotace:
S tématem stresu, únavy, trémy a různých úzkostných stavů se do jisté míry setkáváme v našich každodenních životních situacích i v našich lékárenských praxích. Stres je jakýmsi souhrnem fyzických a duševních reakcí na nepřijatelný poměr mezi skutečnými nebo představovanými osobními zkušenostmi a očekáváními. A jak se vyrovnat se situacemi, které v nás vyvolávají určité napětí, úzkost, strach či paniku? O tom si budeme povídat na našem webináři a budeme hledat pomoc v říši homeopatických léčivých přípravků, které jsou bezpečné, nenávykové, bez kontraindikací a především šetrné ve všech věkových skupinách. Představíme si mnohé homeopatické léky se svými obrazy, klíčovými příznaky vedoucí k jejich rychlému výběru za tárou a základní klinické indikace a dávkování. Těším se s Vámi na sdílení.
12. 9. 2018 vás Educomm zve na Obchodní dny v Olomouci, kde se zařadíme mezi dalších 40 vystavovatelů
a budeme pro vás mít informace a dárky k připravovaným tabulkám aktivních uživatelů v Educommu.
Více informací o obchodních dnech naleznete ZDE
Na portálu naleznete novou přednášku za edubody od společnosti Simply You Pharmaceuticals na přípravek Jack Hlívák. Absolvováním získáte 50 edubodů.
Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.