Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 2-2020



Na Educommu najdete v únoru nové odborné přednášky s certifikátem s tematikou Recidivující infekce močových cest a Doplňky stravy, k čemu přispívají? Absolvováním každé z těchto přednášek získáte 2 body.

Průzkum První volba lékárníka 2020 byl již ukončen a jeho výsledky po zpracování budeme komunikovat v HC magazínu. První vyhodnocení očekávejte již během měsíce března.

V Edushopu je k dispozici nová literatura, kterou si můžete objednat za vaše edubody!


 TOP 5 nejúspěšnějších odborných přednášek za rok 2019

Dítě předškolního věku a homeopatická terapie - Michele Boiron 

Stres - MUDr. František Koukolík, DrSc., FCMA

Pevné lékové formy - prášky a kapsle - PharmDr. Jana Mašlárová

Bolest - moderní terapeutické přístupy k léčbě bolesti - PharmDr. Gabriela Kroupová

Vliv stravy na vývoj a chování dětí - Ing. Petr Havlíček


V sekci Právní poradna je nový článek, kde vás informujeme o legislativních změnách, které se odehrají v letošním roce 2020.


Více na educomm.cz


Zpět

DOBRÉ VÝSLEDKY PROJEKTU PACIENTSKÉ SPOKOJENOSTI V ČR

Ministr zdravotnictví představil 12. června výsledky mezinárodního projektu Patient Reported Indicator Surveys (PaRIS). Projekt mapuje zkušenosti a spokojenost chronicky nemocných pacientů s primární zdravotní péčí v 19 státech OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Česká republika v něm dosáhla nadprůměrných výsledků. Do šetření se zapojilo 4 136 českých pacientů ze 110 ordinací praktických lékařů. Mezi pacienty ve věku 45 let a více má 85,2 % alespoň jedno a 53,3% dvě a více chronických onemocnění. Až 96 % chronicky nemocných pacientů hodnotilo kvalitu péče v Česku jako dobrou. Češi uvádějí nadprůměrnou spokojenost s kvalitou péče, duševním zdravím i dlouhodobým vztahem se svými lékaři. Celkem 72 % českých pacientů uvedlo, že své fyzické zdraví hodnotí jako dobré či velmi dobré. Tento výsledek je mírně nad průměrem všech 19 zapojených zemí, který činí 70 %. Dále pak 87 % českých respondentů označilo své duševní zdraví za dobré. Průměr mezi zeměmi OECD činil 83 %, což řadí ČR mezi země s nejvyšší mírou spokojenosti v této oblasti. Více než čtyři z pěti osob (87 %) se třemi nebo více chronickými onemocněními v ČR uvádějí, že jejich léky byly v posledních 12 měsících zkontrolovány zdravotnickým pracovníkem, což je o 12 procentních bodů více, než činí průměr OECD. Český zdravotní systém vykazuje nadstandardní výsledky i v oblasti koordinace péče, ve schopnosti lékařů sladit péči o pacienta napříč různými službami.

DOPORUČUJEME