NOHY BEZ OTOKŮ A BOLESTÍMnoho z nás stráví celý den na nohou, někteří ho prosedí za počítačem. Po takovém dni mohou nohy bolet a být oteklé. Tomu lze ale předejít!

Při dlouhém sezení nebo stání se v dolních končetinách hromadí krev a svalová pumpa nefunguje tak efektivně, jako při pohybu. Proto nohy otékají a bolí. Statická zátěž je také jedním z faktorů vzniku křečových žil, společně s dalšími, jako jsou například nedostatek pohybu, obezita nebo dědičnost.

Otékání a bolesti nohou lze předcházet. Důležitou úlohu hraje především životní styl. Nejdůležitější roli hraje pohyb, kterým je podporována činnost svalové pumpy, a tím i krevní oběh. Doporučenými sporty jsou plavání, jízda na kole nebo alespoň procházky. Když už se nemůžete každý den vydat na kolo, zacvičte si alespoň v kanceláři. Zkuste kroužit kotníky oběma směry, propínat a krčit prsty nohou nebo přitahovat pokrčené nohy k hrudníku a následně je propínat.

Dalším faktorem je jídelníček, který by měl být bohatý na vitaminy C a E, měl by obsahovat dostatek vlákniny a dalších důležitých živin, jako je vápník, hořčík a zinek. Pružnost cévních stěn pak pomáhá zlepšovat rutin, který je obsažený například v pohance.

Pokud máte sedavé zaměstnání, najděte si přes den pár chvil a „dejte si nohy na stůl". Podpoříte tak krevní oběh v dolních končetinách. Při sezení si nedávejte nohu přes nohu, tím byste zbytečně zabraňovali cirkulaci krve. 

Posledním krokem, ale možná tím nejdůležitějším, jak předejít oteklým nohám, je nošení kompresivních punčoch nebo podkolenek. Kvalitní podpůrné produkty dnes již na první pohled nerozeznáte od běžných punčoch a nabídka je velmi široká. Podpůrné podkolenky se vyrábí i v bavlněném provedení.

Příkladem takových podkolenek jsou zdravotní bavlněné podkolenky Avicenum 310. Podkolenky patří svou kompresí do první kompresní třídy (CCL1 - 18 - 21 mmHg). Odzkoušený gradient sestupu tlaku od kotníku směrem vzhůru účinně podporuje funkci žilních chlopní, a tím stabilizují krevní oběh (usnadňují žilní návrat). 

Kompresivní podkolenky s vysokým podílem bavlny a antimikrobiálními ionty stříbra Sanitized® Silver jsou efektivní prevencí cestovní trombózy, funkčním doplňkem při rekreačních sportovních aktivitách a působí také jako prevence otoků nohou a křečových žil.

Zákazníci včetně diabetiků ocení řetízkovanou špici s plochým spojem a zdravotní lem.


ZAPOJTE SE V ZÁŘÍ DO DOMÁCÍHO TESTOVÁNÍ ZDRAVOTNÍCH PODKOLENEK AVICENUM 310

Chcete se zapojit do naší soutěže o domácí testování kompresivních podkolenek?

Odpovězte správně na otázku na magazin@hcom.cz do konce září a u své odpovědi uveďte i velikost chodidla v EUR.

Sedm vylosovaných je získá, aby mohli jejich kvalitu okusit „na vlastní kůži"!

POZOR: Jedinou podmínkou účasti v soutěži je ochota spolupracovat na vyhodnocení kvality produktu dle zaslaných parametrů v listopadovém vydání Magazínu!

 

Soutěžní otázka:

Kolik procent bavlny obsahují bavlněné podkolenky Avicenum 310?

a) 50%

b) 55%

c) 60%

Nápovědu můžete hledat na webu výrobce: ZDE

Zpět