Umělá inteligence (AI) se stává stále důležitějším nástrojem také pro manažery ve farmaceutickém průmyslu. Díky svým schopnostem zpracovávat velké množství dat, identifikovat trendy a automatizovat úkoly může AI výrazně zlepšit rozhodování, efektivitu a konkurenceschopnost farmaceutických společností. V oboru dokáže AI analyzovat historická data o prodeji léků, sledovat chování pacientů / klientů lékáren a e-shopů a podat v rychlém čase dostupné informace o konkurenčních produktech. S její pomocí lze předpovědět budoucí trendy a poptávku po nových lécích. Manažerům pomůže s automatizací rutinních úkolů, jako je zadávání dat a vytváření reportů, což uvolňuje zaměstnance pro kreativnější práci. A i zde jim umí AI pomoci. Kdo se rychle zorientuje v AI revoluci, může ušetřit čas i peníze.
Je proto důležité, aby manažeři farmaceutických společností porozuměli možnostem AI a byli schopni ji efektivně při své práci využívat.
Manažeři v éře AI: Workshop Health communication o umělé inteligenci přilákal odborníky z farmaceutických společností
S cílem pomoci manažerům chytře implementovat nástroje AI do každodenní praxe uspořádal tým Health communication a Eduwin workshop s názvem „Manažeři v Éře AI: Jak vést svoji práci v tempu doby", který proběhl 16. října 2024 v pražském Karlíně. Akce přilákala přes 50 účastníků.
Mgr. Martin Krček je odborník s bohatými zkušenostmi v konverzační AI. Vedl týmy AI ve společnostech AT&T, IBM, a organizoval globální Voice Hackathon. Pracoval na implementaci hlasových asistentů a chatbotů pro renomované organizace, jako jsou Electrolux, ComApp, Český rozhlas a poskytoval workshopy pro O2, Google a ČSOB. V praktických ukázkách nastínil, jak si například zjednodušit práci při přepisování hlasových záznamů z videí, přednášek nebo seminářů. Jak si rychle nadabovat klip ve 4 světových jazycích?
Pod vedením zkušeného lektora Martina Krčka, uznávaného odborníka na technologie a jejich aplikaci v byznysu, se účastníci dozvěděli o nejnovějších trendech a možnostech využití umělé inteligence.
Jak nejlépe využít ChatGPT a dalších AI nástroje při své práci, v interní i externí komunikaci?
Workshop se zaměřil především na praktické využití AI v každodenním řízení projektů a týmů, automatizaci rutinních činností a zlepšení rozhodovacích procesů. Důraz byl kladen na to, jak AI zjednodušuje komplexní procesy, poskytuje manažerům více času na strategické úkoly a nabízí nástroje pro zvýšení produktivity týmů.
Jedním z vrcholů workshopu byly praktické ukázky nástrojů AI, které si účastníci mohli sami vyzkoušet. Díky interaktivním cvičením a simulacím měli účastníci možnost přímo vidět, jak mohou AI nástroje zvýšit jejich produktivitu a zefektivnit týmovou práci. Martin Krček navíc sdílel konkrétní příklady z praxe, které ukazují, jak mohou manažeři začít implementovat AI do své každodenní práce, například při tvorbě webových stránek, prezentací nebo propagačních materiálů včetně videí.
Organizátoři z Health communication a Eduwinu připravili online variantu a záznam workshopu, aby poskytli informace i těm, kteří se nemohli říjnové akce zúčastnit. V plánu jsou další kurzy a semináře.
Zpracovali -red-, Jan Štolba a AI
Ministr zdravotnictví jmenoval k 11. prosinci do funkce ředitele Hygienické stanice hl. města Prahy Vladimíra Možíška. Potvrdil tak doporučení výběrové komise. Nový ředitel již dočasně vedl úřad od rezignace bývalé ředitelky Zdeňky Shumové. Na různých pozicích v rámci hygienické služby působí posledních sedm let. Možíšek vedl Krajskou hygienickou stanici Ústeckého kraje.
Podle pravidelného monitoringu Státního zdravotního ústavu (SZÚ) se akutní respirační infekce (ARI) v naší populaci drží na úrovni obvyklé pro toto roční období. Ve 49. týdnu se celková nemocnost ARI zvýšila o 5,5 % a dosahuje hodnoty 1544 nemocných na 100 000 obyvatel. V kategorii chřipce podobných onemocnění (ILI) se nemocnost proti minulému týdnu dokonce snížila o 9,1 %. Vzhledem k tomu, že se ale výskyt chřipkových onemocnění začíná zvyšovat v řadě okolních evropských zemí, lékaři doporučují očkování proti chřipce. Podle SZÚ se od začátku září nechalo očkovat proti Covidu -19 více než 296 tisíc osob a proti chřipce pak ve stejném období 683 tisíc osob.
Zveme vás na poslední letošní odbornou akci z dílny Healthcomm Professional, a to 30ti denní tematický online kongres: Bolest lidského těla v souvislostech. Akce je určena pro lékárníky, farmaceutické asistenty a další nelékařské zdravotnické profesionály z Česka i ze Slovenska. Zazní například přednášky prof. RNDr. Jana Krejska, CSc. - Bolest: komunikační uzel sdílený imunitou, zánětem a nervovou soustavou, dále PharmDr. MVDr. Vilmy Vranové, Ph.D. - Management léčby bolesti nebo sdělení Mgr. Ondřeje Šimandla na téma periferní neuropatie a neuropatické bolesti. Program a přihlášení na www.healthcomm.cz. Start je 20. 11. 2024. ČLnK akci ohodnotila 11 body.