KONOPNÁ KOSMETIKA SPOLEČNĚ S DUBOVOU KŮROU?Dubová kůra; Qercus Robur je známá a používá se již po staletí. Kůra z dubu obsahuje četné živiny včetně vitaminu B12, železa a draslíku. Obsahuje také tanin - od 10 do 20 %. Tyto třísloviny jsou považovány za velmi přínosné pro naše zdraví. Již domorodí Američané používali dubovou kůru pro její antiseptické, adstringentní a protizánětlivé vlastnosti. Kůra je považována za nejefektivnější část tohoto majestátního stromu.

ASTRINGENTNÍ VLASTNOSTI

Jak již bylo uvedeno, dubová kůra obsahuje ve vysokých hladinách rostlinný polyfenol tanin, který má adstringentní vlastnosti. Přírodní adstringenty, jako je dubová kůra, mají celou řadu terapeutických účinků a vynikající stahující vlastnosti. Řadí se také mezi účinné antioxidanty. Vykazují některé užitečné externí funkce a mohou omezit potíže s pokožkou, jako jsou popáleniny, modřiny, vrásky, hemoroidy či ekzém. Jeho protizánětlivé a antiseptické vlastnosti mají také blahodárný vliv na pokožku. Vnitřně mohou pomoci léčit krvácení, křečové žíly nebo redukovat průjem.

ANTISEPTICKÉ VLASTNOSTI

Obsah taninu v bílé dubové kůře je také zodpovědný za své antiseptické vlastnosti, které mohou pomoci při prevenci a léčbě jak vnitřních, tak vnějších infekcí. Taniny se váží s bílkovinami přítomnými v tkáních, které pomáhají odvrátit škodlivé patogeny a bakterie. Bílá dubová kůra může být také použita externě k ochraně proti infekcím kůže a k léčbě řady kožních problémů. Je také úspěšně používána při kontaktu s Jedovatcem kořenujícím (Poison Ivy) a uklidňuje bolest a zánět z včelího bodnutí a kousnutí. Při aplikaci na kůži může rovněž urychlit proces hojení při drobných zraněních, u škrábanců a popálenin.

Z nabídky na trhu můžeme doporučit produkty od české firmy Annabis

Jedním ze skvělých produktů obsahující extrakt z dubové kůry je BALCANN DUBOVÁ KŮRA GEL.

Blahodárně působí na pokožku při hemoroidech a jeho účinky urychlují regeneraci postižené pokožky, například při prasklinách.

Tento gel oceníte i při aplikaci na štípance od hmyzu nebo na zklidnění podrážděné pokožky od sluníčka.

Je také vhodný pro citlivou pokožku a nezanechává pocit mastnoty. 

 

Další variantou je BALCANN DUBOVÁ KŮRA BIO KONOPNÁ MAST s obsahem 43 % konopných složek. 

Pečlivě vybrané účinné látky a nenasycené mastné kyseliny Omega-3,6 jsou známy jako osvědčený regenerační prostředek při aplikaci na kůži se sklonem k prasklinám pokožky a na kůži při hemoroidech.

Vysoký obsah dubové kůry zajistí ideální péči o suchou, popraskanou a svědící pokožku. Konopná mast je díky svému složení vhodná i pro citlivou pokožku se sklonem k ekzémům a kožním projevům lupénky. Mast je vhodná pro použití i na ty nejcitlivější tělesné partie. 

 

Oba tyto produkty jsou vhodné i pro děti do 3 let, tak i pro vegany.

Více informací o konopných produktech na: www.annabis.cz

Zdroje:

6 Proven Benefits of White Oak Bark - Healthy Focus. Healthy Focus - A Focus on your Health [online]. Available at: https://healthyfocus.org/benefits-white-oak-bark/
Academic Journals - Home [online]. Copyright © [cit. 29.05.2018]. Available at: http://www.academicjournals.org/article/article1380551198_Paaver%20et%20al.pdf

Zpět