KNIŽNÍ NOVINKYSabine Groth
Cesta hrdinky
Hledání zdrojů ženské síly
Překlad Alena Bezděková
Vydavatelství: Portál
brož., 288 s., 469 Kč

Hledáte sebe samu? Vydala jste se po nesnadné cestě ke své skutečné podstatě?

Kniha německé terapeutky inspirovaná slavným titulem „Ženy, které běhaly s vlky" byla napsána na pomoc všem ženám, které se na podobnou pouť vydaly. Text je koncipován jako průvodce, který doporučuje zvláště zajímavá místa a varuje před úskalími, inspiruje a nabízí dosud nepoznané zážitky.


Sonografie
Niehaus Jens
Nakladatelství: GRADA
Datum vydání: 17. 02. 2020
Katalogové číslo: 16044
ISBN: 978-80-271-2468-8
Formát / stran: 167×240, 432 stran

Těžiště knihy se 650 názornými obrázky je v UZ vyšetřování břišní oblasti, další kapitoly jsou věnovány cévám, lymfatickým uzlinám, plicím, krku a končetinám. Znázorněny jsou obrazy normální a patologické. Krátké a výstižné texty obsahují informace, ale i tipy a triky potřebné pro kvalitní vyšetřování.

Určeno začínajícím sonografistům i zkušeným vyšetřujícím pro osvěžení znalostí.


Spiroergometrie
Várnay František, Homolka Pavel, Mífková Leona, Dobšák Petr
Nakladatelství: GRADA
Datum vydání: 20. 02. 2020
Katalogové číslo: 19066
ISBN: 978-80-271-2552-4
Formát / stran: 195×252, 312 stran

V domácí literatuře jde o první monografii takového rozsahu o metodě, která má největší uplatnění v kardiopulmonální diagnostice, kardiovaskulární rehabilitaci a sportovní medicíně (hokej, veslování). V úvodu jsou popsány fyziologické děje při zátěži a metodika správného provedení spiroergometrie. V dalších částech jsou popsány a v barevných grafech zobrazeny parametry sledované v zátěžové i zotavovací fázi vyšetření a metody stanovení obou ventilačních prahů.

Samostatné kapitoly jsou věnovány aplikaci výsledků u vybraných kardiologických nemocí.


Helena Homolková a kol.
Dětská neurochirurgie v kazuistikách
Maxdorf 2020, 160 str., edice Jessenius
ISBN: 978-80-7345-577-4
Cena: 695 Kč
Formát: 200 × 265 mm, pevná (V8)

Specifika dětské neurochirurgie jsou dána především zralostí nervového systému pacientů. Neurochirurg odchovaný jen na dětské neurochirurgii bude jen stěží operovat vyhřezlou ploténku nebo aneurysma. Neurochirurg dospělých nevidí předčasný srůst švů nebo meylokélu. Oba mají svá specifika i zcela společné oblasti (např. chirurgie nádoru IV. komory je stejná u dospělých i dětí).

Analýza nemocného, tedy individuálních kazuistik, vede zákonitě k obecné úvaze o nejdůležitějších onemocněních dětské neurochirurgie.

Kniha MUDr. Heleny Homolkové, Ph.D., a spoluautorů bude jistě užitečná pro všechny neurochirurgy s jakoukoliv subspecializací i pro všechny neurology, dětské lékaře a pro každého, kdo s touto problematikou přichází do styku. 


Martin Vokurka, Jan Hugo
Kapesní slovník medicíny, 4. vydání
Maxdorf 2020, 192 str.
ISBN: 978-80-7345-634-4
Cena: 195 Kč
Formát: 105×150 mm, brožovaná

Tento výkladový slovník je určen laické veřejnosti, přičemž analýza prodeje předchozích třech vydání ukázala, že hlavními uživateli tohoto slovníku jsou především lidé (resp. rodiny) zodpovědně pečující o své zdraví.

Slovník obsahuje 3600 nejdůležitějších hesel ze všech oblastí medicíny. Slovník je praktickou a jednoduchou pomůckou pro každého, je zdrojem základních informací o zdraví, chorobách a jejich příznacích, vysvětluje termíny užívané v lékařských zprávách a seznamuje s klíčovými léky dostupnými na českém trhu.


Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Sedatif Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

MINERÁLNÍ SOLI NA(D) ZLATO LÉKY, DOPLŇKY STRAVY A MOŽNÉ REAKCE NA SLUNEČNÍ ZÁŘENÍ JAK SI UŽÍT SLUNCE A NEUŠKODIT KŮŽI? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: KOMÁŘI A ŠTÍPANCE O LÉKOVÝCH INTERAKCÍCH... PŘEDCHÁZEJTE POTÍŽÍM KLOUBNÍHO APARÁTU SVÉHO PSA PRO LÉKY NA E-RECEPT S OBČANKOU ROSTLINNÉ LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY V REGISTRAČNÍM PROCESU NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PTALI JSTE SE BĚHEM ONLINE KONFERENCE… REPORTÁŽ: PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNA HEMOROIDY NEMUSÍ BÝT TABU, NENÍ NUTNO SE DRŽET STEREOTYPU PŘI JEJICH ŘEŠENÍ ZA TÁROU TOP 5 ČLÁNKŮ KVĚTNA 2020 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 6-2020 KNIŽNÍ NOVINKY ROZHOVOR S FARMACEUTICKÝM TECHNOLOGEM DAVIDEM VETCHÝM ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA I. KAZUISTIKY Z PRAXE KLINICKÉHO FARMACEUTA II. NOVÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ PRO ADAPTOGEN ŽENŠEN ČEŠI PŘI OPALOVÁNÍ STÁLE CHYBUJÍ COVID -19 A PRACOVNÍ PRÁVO JAK ZMĚNILA PANDEMIE NÁHLED NA KLINICKOU MEDICÍNU ZÁNĚTLIVÝ MULTISYSTÉMOVÝ SYNDROM A INFEKCE SARS-COV-2 U DĚTÍ ONLINE KONFERENCE HEALTHCOMM

RELAX

VÝSLEDKY TESTOVÁNÍ SÉRA PROTI OČNÍM VÁČKŮM ACM - EXPERTNÍ OCHRANA POKOŽKY NA LÉTO OMLAZENÍ BEZ JEHLY A SKALPELU SOUTĚŽ O BIO-AKTIVNÍ INCA COLLAGEN ROZHOVOR s psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem JAK POMOCI OČÍM UNAVENÝM OD MODRÉHO SVĚTLA? JAK PEČOVALY ČEŠKY O SVŮJ VZHLED V NOUZOVÉM STAVU? SIRUPY, KAM SE PODÍVÁŠ LÉKOVÉ INTERAKCE - doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D. UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ GRADA
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz