
Jako neplodnost je označován stav, kdy po 12 měsících nechráněného pravidelného pohlavního styku nedojde k početí. Celosvětově se s neplodností potýká zhruba 15 % párů a muži v této statistice představují 50% vliv. Pro pár je to extrémně náročné období představující psychickou zátěž. U 30-40 % mužů není prokázána přímá příčina neplodnosti.
Neplodnost může ovlivnit několik faktorů. K situaci nepřispívá ani fakt odloženého rodičovství. S věkem klesá kvalita spermatu i jeho množství, a zároveň roste riziko narušení řetězce DNA spermií. Ani životní styl a prostředí kolem nás neprospívá mužské plodnosti. Nedostatek pohybu, špatné stravování a stres mají negativní vliv na kvalitu spermatu. Rozvoj chemického průmyslu a obklopení technologiemi má rovněž škodlivé účinky.
V případě, že se pár potýká s problémy s početím, často je první žena, kdo iniciuje řešení. Jako první jde ke svému gynekologovi a v případě, že vyšetření je v pořádku, může se poradit o řešení pro svého partnera. Jednou z metod, která se využívá při řešení mužské neplodnosti, je spermiogram. Zjednodušeně se jedná o analýza spermatu, která sleduje určité parametry důležité pro mužskou plodnost. Jde o množství spermií - zda je jich dostatečné množství k oplodnění nebo je nízké; pohyblivost spermií - zda se spermie pohybují a pohybují se vpřed, aby se dostaly k vajíčku a mohly ho oplodnit, morfologii spermií - zda mají spermie správný tvar nebo nejsou správně vyvinuté.
Co ovšem ve spermiogramu není vidět, je DNA spermií. Výsledky se tak mohou zdát v pořádku díky ostatním parametrům, ale DNA spermií je přitom velmi důležitý atribut. Ačkoliv se zdá, že muž by neměl mít problémy s oplodněním, může docházet k opakovaným potratům. Jednou z příčin může být právě narušený řetězec DNA spermií, který není na spermiogramu vidět. Spermie je základem pro život miminka, a pokud má narušené DNA, může zapříčinit i rozvinutí nemoci u potomka jako je autismus, bipolární porucha, psychózy, schizofrenie nebo rakovina. Toto riziko stoupá především u mužů nad 35 let.
Existuje jednoduchý způsob, jak pozitivně ovlivnit všechny parametry spermií sledované ve spermiogramu včetně ochrany jejich DNA.
PROfertil® je potravina pro zvláštní lékařské účely, která je dostupná ve formě kapslí speciálně určených pro řízenou dietní výživu u mužů, kteří si přejí počít dítě. Celosvětové číslo jedna prodávané ve více jak 70 zemích. Patentované složení a 6 klinických studií s prokázanou účinností. Po třech měsících užívání je prokázané procento úspěšnosti početí 26-41 %. Tento výsledek byl dosažen u skupiny mužů, která měla pravidelný nechráněný pohlavní styk po dobu minimálně 12 měsíců bez úspěšnosti početí.*
PROfertil® - terapie na mužskou neplodnost- obsahuje látky důležité pro normální vznik zdravých spermií
- příznivě ovlivňuje počet spermií, jejich pohyblivost, zvýšený objem a kvalitu ejakulátu
L-arginin - neesenciální aminokyselina, která se účastní řady metabolických pochodů v organismu
L-karnitin - látka tělu vlastní, nezbytná pro transport mastných kyselin do mitochondrií tvořících energii
zinek - u mužů přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi a pozitivně ovlivňuje plodnost a reprodukci
kyselina listová (vitamin B9) - přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, napomáhá k normální funkci imunitního systému, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální psychické činnosti, přispívá k normální syntéze aminokyselin a podílí se na procesu dělení buněk
vitamin E - chrání buňky před oxidativním stresem
selen - přispívá k normální spermatogenezi
PROfertil® je nutné užívat minimálně po dobu 3 měsíců kvůli spermatogenezi. Spermatogeneze představuje vývoj spermií, který trvá přibližně 72 dní. Ideálně však doporučujeme užívat PROfertil® až do početí. Muž užívá pouze dvě tablety denně ve stejnou hodinu, což nijak nenarušuje jeho běžnou rutinu.
Pokud již pár podstupuje některou z metod umělého oplodnění, je i v tomto případě vhodné PROfertil® užívat. Díky kontrolované kvalitě spermatu zvyšuje procento úspěšnosti zákroku.
*Studie DNA 2019; Retrospektivní studie; Imhof M. a kol. První výsledky představené na Aspire Hong Kong 2019. Eidenberger F a kol .; Měřeno pomocí techniky Sperm Chromatin Dispersion (SCD): Zvýší se po doplnění mikronutrientů integrita DNA ve spermatozoích ?; Plodnost a reprodukce 2019; 1: 136-140
Článek je firemním sdělením.