HOMEOPATIE ZA TÁROU: DRÁŽDIVÝ KAŠELNež se člověk trochu rozkouká, léto je pryč a svoji vládu přebírá podzim. S chladnějším počasím jdou ruku v ruce prochladnutí, rýma a kašel. V tomto období jsou obzvláště důležitá celková opatření, která podnikneme. Při procházkách na čerstvém vzduchu nachytá tělo trochu pozitivní energie ze slunečních paprsků, dostatečný pitný režim a zdravá strava dodají živiny a vodu našemu tělu. Do jídelníčku zařadíme kromě syrové i dušenou zeleninu, mořské ryby, vejce, celozrnné obiloviny, ořechy a jiné přírodní zdroje vitamínů a minerálů. Jen na procházce dávejte pozor na prochladnutí, proto je důležité se vhodně obléci.

Po prochladnutí se velice často objevuje kašel. Zpočátku bývá suchý, dráždivý, spojený se „šrábáním" v krku. Na suchý kašel lze použít mnoho homeopatických léků. Pro výběr jsou důležité okolnosti, které kašel doprovází.

Jedním z léků suchého kašle, který se objevuje po prudkém prochlazení, je Aconitum napellus 9C. Kašel se objevuje se rychle, může být doprovázen vysokou teplotou, ale bez pocení. Přítomna bývá i velká žízeň na studenou vodu. Sliznice je překrvená s pocitem „živého" obnaženého hrdla. Začíná většinou kolem půlnoci. Pokud se ke kašli přidá pocení, přejdeme z léku Aconitum na Belladonna 9C. Kašel je doprovázen svíravým pocitem s tepavými bolestmi. Sliznice je suchá a překrvená. Teplota je vysoká a kolísající. 

Při teplotě, která je jen lehce zvýšená a nastupuje pomalu, sáhneme po léku Ferrum phosphoricum 9C. Kašel je suchý a pálivý s pocitem sucha v krku. Bryonia alba 9C je úžasný lék na kašel, který se zhoršuje při sebemenším pohybu a lepší se v úplném klidu. Většinou je přítomna i žízeň.

Na dráždivý kašel spojený se šimráním v suprasternální jamce výborně zabírá lék Rumex crispus 9C. Zhoršuje se při nadechnutí studeného vzduchu a dotyčný si zakrývá ústa i nos kapesníkem, přes který se nadechuje.

Suchý kašel může být doprovázen i změnou zabarvení hlasu, který je chraplavý. Pokud je kašel pískavý a připomíná zvuk pily, co řeže prkno, krásně funguje lék Spongia tosta 9C. Kašel doprovází sucho v hrtanu s pocity pálení. Většinou se zhoršuje v noci, vleže a dotyčnému se ulevuje po vypití teplého nápoje. 

Z velkého výběru léků na kašel bych ráda ještě zmínila lék na záchvatovitý kašel. Je lék Drosera 15C. Záchvaty kašle se objevují většinou v noci a jsou velice vyčerpávající. Doprovází je pocit šimrání v krku. Zhoršují se mluvením, smíchem, ale i pitím. Zlepšení nastává po stlačení břicha a hrudníku, kdy se zamezí pohybu bránice.

Všechny léky na kašel se dávkují podle rytmu potíží a užíváme vždy 5 granulí.

Ne vždy jsou okolnosti pro výběr vhodného léku kašle jasně dané. Výbornou volbou pro léčbu suchého kašle je sirup Drosetux. Kombinuje v sobě několik léků a jeho záběr účinku je široký. Mimo jiné v sobě obsahuje z výše zmiňovaných léků Belladonnu, Ferrum phosphoricum a Droseru. Druhým sirupem pro léčbu kašle je Stodal. Tento sirup je určený na suchý i vlhký kašel. Z uvedených léků v něm najdeme Droseru, Rumex crispus a Bryonii.

Přeji Vám krásný podzim bez kašle i malých kašlíků.

PharmDr. Lenka Štýsová

Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen
Herbisland
Herbion
Nalgesin
Nové vinařství Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

ZDRAVOTNÍCI POTŘEBUJÍ POŘÁDNOU PORCI ENERGIE JAK PATOGENNÍ BAKTERIE HELICOBACTER PYLORI VYVOLÁVÁ RAKOVINU ŽALUDKU? POSILNĚTE SI IMUNITU A DODEJTE TĚLU VÝŽIVU, KTEROU POTŘEBUJE KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: VLHKÝ KAŠEL POZVÁNKA DO PORTÁLU EDUCOMM CO VÍME A NEVÍME O MIGRÉNĚ? LÉKAŘI NABÍZÍ POMOC SE SAMOVYŠETŘENÍM PORUCHY ČICHU V SOUVISLOSTI S COVIDEM-19 ATOPICKÝ EKZÉM: HLEDEJME SPRÁVNÉ INFORMACE NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2020: BOLEST ZUBŮ FARMAKOLOG MUDR. JAN STROJIL, PH.D.: O MEDIKACI V TĚHOTENSTVÍ STAŘÍ, NEMOCNÍ A COVID: DĚSÍ JE JEN MÉDIA? ERDOSTEIN – JEDNO Z DOPORUČENÍ LÉČBY SYMPTOMŮ PROVÁZEJÍCÍCH COVID-19 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 11-2020 KNIŽNÍ NOVINKY PNEUMOKOK K ZDRAVÉMU STÁRNUTÍ NEPATŘÍ TOP 5 ČLÁNKŮ ŘÍJNA 2020 SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY JAK PŘISPĚT K POSÍLENÍ IMUNITY A PREVENCI CHRONICKÝCH ZÁNĚTŮ V TĚLE NEJEN NA PODZIM POZOR NA VÝŽIVU NAŠICH SENIORŮ – A TO NEJEN V DOBĚ PANDEMIE VYBRANÉ OTÁZKY SPOJENÉ S POSLEDNÍ NOVELIZACÍ ZÁKONÍKU PRÁCE BĚŽÍ NA 200 KLINICKÝCH STUDIÍ POTENCIÁLNÍCH LÉČIV

RELAX

OČI A KORONAVIRUS KDYŽ SE TESTUJE TEST PANDEMIE COVID-19 A JEJÍ VLIV NA SEXUALITU ČECHŮ SOUTĚŽ S VYDAVATELSTVÍM GRADA VÝZVA: O sérologické prospektivní studii na přítomnost protilátek SARS -CoV-2 s garantem, prof. MUDr. Vojtěchem Thonem, Ph.D. INVAZE POKRAČUJÍ: DO ROKU 2050 BUDE NEPŮVODNÍCH DRUHŮ O TŘETINU VÍCE V BOJI PROTI VIRŮM POMOHOU HOUBY I VÝTAŽKY Z PUPENŮ OTESTUJTE MÍRU RIZIKA ŽILNÍ NEDOSTATEČNOSTI SVÝCH NOHOU CVIKY ZA TÁROU NEJEN PROTI BOLESTI ZAD UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz