HOMEOPATIE ZA TÁROU: CHŘIPKA A CHŘIPKOVÉ STAVYChřipka je vysoce nakažlivé virové onemocnění, které není radno podceňovat. Na její následky a komplikace ročně zemřou stoky, ba i tisíce lidí. Její inkubační doba je krátká - 1 až 3 dny a v tuto dobu nejčastěji nakazí nemocný ostatní. Propuká vždy z plného zdraví vysokou horečkou, zimnicí, bolestí hlavy. Přidávají se i další příznaky jako je bolest kloubů a svalů, malátnost, světloplachost a většinou se objeví i suchý kašel. U starších, oslabených a chronicky nemocných osob je větší riziko komplikací zahrnujících zápal plic i onemocnění srdečního svalu nebo zánět středního ucha.

Preventivní opatření hrají velice důležitou roli nejen v předcházení infekce, ale i v zastavení šíření chřipky. Měli bychom mít na paměti nejen očkování a mytí rukou, používání jednorázových kapesníků a pravidelné větrání místností, ale i aktivní pohyb, otužování a dostatek vitamínů. Neméně důležitý je i dostatek kvalitního spánku. Naši imunitu můžeme podpořit také bylinkami - dobrou službu pro nás vykonají echinaceové kapky, zázvor či rakytník. Oscillococcinum podáváme preventivně 1x týdně. V případě rizika přenosu virové infekce - pokud kolem nás padá jeden člověk za druhým - zvyšuji preventivní dávkování na 1x denně.

Léčba chřipky je symptomatická, vždy se léčí příznaky, které se u nemocného projeví. Základem léčby je klid na lůžku a dostatek spánku. Mnozí tento důležitý fakt přehlíží. Možnost dát tělu věnovat se jen boji s infekcí většinou urychlí celkovou léčbu i následnou rekonvalescenci o mnoho dní. Neméně potřebným faktorem pro rychlou léčbu je dostatek tekutin - vody, zeleninové a ovocné šťávy, bylinkový čaj při nachlazení. Již naše babičky znaly léčivou moc silného maso zeleninového vývaru - ať už byl slepičí či hovězí.

Na vysokou horečku, kdy se nemocný nepotí, velice dobře zabírá lék Aconitum napellus 15C. Horečka se většinou objeví kolem půlnoci, může být doprovázena i zimnicí. Všechny slizinice jsou suché a nemocný má velkou žízeň na studenou vodu. Lék podáváme velice často do úlevy, i po 30 minutách. V případě velkého pocení u nemocného, dáme lék Belladonna 15C. Pocení bývá většinou velice intenzivní, nemocný propotí většinou pyžamo i postel, žízeň ale nemusí mít. Tváře a tělo mohou být horké a rozpálené, chodidla mohou být studená. U vysoké horečky je snazší lék rozpustit do vody a popíjet. Pro zchlazení těla při horečce přes 39 °C je dobré použít studený zábal na předloktí a lýtka. Aplikujeme jej tak na 20 minut. 

Horečku se žízní má ve svém obraze i lék Bryonia 15C. Nastupuje ale většinou postupně a doprovází ji bolest celého těla a hlavy, která se zhoršuje sebemenším pohybem. Nemocný tak leží bez jediného pohybu. Lék podáváme podle akutnosti stavu 3 až 5x denně 5 kuliček. Může nastat i opačný případ, kdy s sebou nemocný neustále šije a nevydrží v klidu ležet. Bolesti kloubů jsou horší v klidu a zlepšují se pohybem. V tomto případě je krásně zabírá lék Rhus toxicodendron 15C. Podáváme jej podle potřeby a akutnosti stavu 3x až 5x denně. Při rozbolavělosti celého těla, kdy má nemocný pocit příliš tvrdé postele, je dobré přidat Arnicu montanu 15C. Pokud přetrvávají jen bolesti svalů a kloubů a horečka již ustoupila, můžeme dát tyto léky v ředění 9C.

Gelsemium 15C patří mezi léky na chřipku též Horečka postupuje postupně a je spojena se silnou bolestí hlavy a celkovou slabostí celého těla. Dávkujeme též dle intenzity příznaků 3x až 5x denně.

Po chřipce je tělo hodně vyčerpané a potřebuje v období rekonvalescence nabrat ztracených sil. Není dobré toto období podceňovat a okamžitě se vracet do plného zatížení v práci. Organismus a jeho obranyschopnost jsou oslabeny a náchylnější k další infekci. Při přetrvávající únavě a slabosti pomůže lék China 9C. Tělo s ní lépe hospodaří s vodou a rychleji se zotaví. Podáváme ji při ztrátách tekutin nejen pocením, ale i při průjmu, horečce, zvracení i krvácení.

Pokud je pacient unavený a bledý, popřípadě přetrvává lehce zvýšená teplota, velice mu prospěje lék Ferrum phosphoricum 9C. Podporuje krvetvorbu a pomůže navrátit do normálu krevní obraz, který po viroze bývá zhoršený. Při přetvávajícím kašli a rýmě s bolestí kloubů můžeme přidat lék Sulfur iodatum 9C. Léky rekonvalescence podáváme 2x denně aspoň týden.

Přeji Vám, abyste zůstali zdrávi a pokud přeci jen Vaše tělo podlehne viróze, abyste se z ní rychle dostali a mohli si užívat krásný začátek jara.

PharmDr. Lenka Štýsová

Foto: silviarita z Pixabay 


OSCILLOCOCCINUM je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů, jako jsou například horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. Zkrácená informace (SPC): ZDE


Zpět

DOPORUČUJEME

Inca Collagen Sedatif Kongresy Alphega Družstvo lékáren Instagram

OBSAH

PROFI

MINERÁLNÍ SOLI NA(D) ZLATO LÉKY, DOPLŇKY STRAVY A MOŽNÉ REAKCE NA SLUNEČNÍ ZÁŘENÍ JAK SI UŽÍT SLUNCE A NEUŠKODIT KŮŽI? KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: KOMÁŘI A ŠTÍPANCE O LÉKOVÝCH INTERAKCÍCH... PŘEDCHÁZEJTE POTÍŽÍM KLOUBNÍHO APARÁTU SVÉHO PSA PRO LÉKY NA E-RECEPT S OBČANKOU ROSTLINNÉ LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY V REGISTRAČNÍM PROCESU NOVINKY Z LÉKÁRENSKÉHO SORTIMENTU PTALI JSTE SE BĚHEM ONLINE KONFERENCE… REPORTÁŽ: PŘEDÁNÍ PEČETI ODBORNÁ LÉKÁRNA HEMOROIDY NEMUSÍ BÝT TABU, NENÍ NUTNO SE DRŽET STEREOTYPU PŘI JEJICH ŘEŠENÍ ZA TÁROU TOP 5 ČLÁNKŮ KVĚTNA 2020 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 6-2020 KNIŽNÍ NOVINKY ROZHOVOR S FARMACEUTICKÝM TECHNOLOGEM DAVIDEM VETCHÝM ŘEŠENÍ VAGINÁLNÍCH POTÍŽÍ Z POHLEDU LÉKÁRNÍKA I. KAZUISTIKY Z PRAXE KLINICKÉHO FARMACEUTA II. NOVÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ PRO ADAPTOGEN ŽENŠEN ČEŠI PŘI OPALOVÁNÍ STÁLE CHYBUJÍ COVID -19 A PRACOVNÍ PRÁVO JAK ZMĚNILA PANDEMIE NÁHLED NA KLINICKOU MEDICÍNU ZÁNĚTLIVÝ MULTISYSTÉMOVÝ SYNDROM A INFEKCE SARS-COV-2 U DĚTÍ ONLINE KONFERENCE HEALTHCOMM

RELAX

VÝSLEDKY TESTOVÁNÍ SÉRA PROTI OČNÍM VÁČKŮM ACM - EXPERTNÍ OCHRANA POKOŽKY NA LÉTO OMLAZENÍ BEZ JEHLY A SKALPELU SOUTĚŽ O BIO-AKTIVNÍ INCA COLLAGEN ROZHOVOR s psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem JAK POMOCI OČÍM UNAVENÝM OD MODRÉHO SVĚTLA? JAK PEČOVALY ČEŠKY O SVŮJ VZHLED V NOUZOVÉM STAVU? SIRUPY, KAM SE PODÍVÁŠ LÉKOVÉ INTERAKCE - doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D. UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ GRADA
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz