Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



CO NOVÉHO NA EDUCOMMU?



Sdílejte znalosti, získejte odměny

Rozšiřte svou profesní síť a podpořte kolegu v jeho kariérním růstu! Pozvěte ho do komunity, kde se odborné vzdělávání stává skutečným zážitkem.

Díky vám získá bezplatný přístup k naší platformě, která usnadňuje kontinuální profesní rozvoj. Jako poděkování budete odměněni - za každého pozvaného kolegu získáváte cenné Edubody, dárky a zároveň zvyšujete svou šanci na výhru iPhonu.

Vzdělání je investice, která se vyplatí.

Tak pojďte studovat na www.educomm.cz

Studium na portálu Educomm je pro mnohé lékárníky a farmaceutické asistenty přirozenou součástí jejich profesního života. Přesto se najde řada kolegů, kteří možnost online vzdělávání zatím nevyužívají. A právě jim můžete cestu otevřít - díky akci „Doporučte kolegu".

„Chtěla jsem, aby má kolegyně měla přístup k odborným přednáškám, které opravdu využije v každodenní praxi. Educomm je pro mě zárukou kvalitního obsahu a věděla jsem, že jí tím udělám radost," říká Mgr. Palečková, která se do akce zapojila.

Manažerka portálu Martina Rybaříková k tomu dodává: „Stačí doporučit Educomm kolegovi, který u nás zatím nestuduje, a my mu pošleme pozvánku s unikátním odkazem. Pokud se zaregistruje a vystuduje alespoň jednu přednášku, získávají odměny oba."

Odměny nejsou zanedbatelné. Doporučující i doporučený kolega získají edubody do Edushopu, společně se navíc zapojí do slosování o atraktivní ceny - od kvalitní dermokosmetiky až po iPhone 14. A oba si mohou vyzvednout i dárek na podzimních kongresech v Praze a Ostravě.

„Samozřejmě mě potěšily edubody a dárky," usmívá se lékárnice a dodává:„Ale největší smysl to má v tom, že se kolegyně díky Educommu rychle dostala ke kvalitním relevantním informacím, které využívá každý den v praxi. To je pro nás v lékárně největší výhra."

Akce běží jen do 30. září 2025, takže je ideální se zapojit co nejdříve.

SOUTĚŽ BABÍ LÉTO

Prázdniny jsou definitivně pryč a my jsme společně zvládli náročný začátek školního roku i návrat k plnému pracovnímu tempu. A to si zaslouží odměnu. Připravili jsme pro vás soutěž, která vám zpříjemní babí léto a vnese do vaší každodenní práce trochu radosti. Soutěžte s námi o skvělé ceny a oslavte úspěšný začátek podzimu.

Tak pojďte soutěžit na www.educomm.cz

Educomm.cz zve na přednášku: Agresivní pacient v lékárně

Setkali jste se někdy v lékárně s pacientem, který reagoval podrážděně nebo dokonce agresivně? Takové situace jsou nejen nepříjemné, ale mohou být i nebezpečné a vést k chybám. Abychom vám pomohli zvládat tyto náročné chvíle s jistotou a klidem, připravili jsme speciální přednášku s Mgr. Tiborem A. Brečkou, Ph.D. et Ph.D., MBA, LL.M. Dozvíte se, jaké jsou příčiny a rizikové faktory agrese, a naučíte se včas rozpoznat varovné signály.

Přednáška se zaměřuje na praktické techniky deeskalace, tedy jak správně komunikovat a chovat se, abyste snížili napětí. Osvojíte si bezpečnostní zásady pro práci s agitovaným pacientem a naučíte se profesionálnímu odstupu, díky kterému nebudete agresi brát osobně. Posílíte své profesní sebevědomí a zajistíte vyšší bezpečnost pro sebe i své kolegy. Přijďte se na seminář podívat a získejte cenné dovednosti pro vaši každodenní praxi.

Vystudujte si zajímavé přednášky na educomm.cz

Zajímá vás konkrétně přednáška Agresivní pacient v lékárně?

Vstupte ZDE

Zpět

V LISTOPADU DO BRATISLAVY

Srdečně zveme lékárníky, farmaceutické asistenty a ostatní nelékařské profese z oboru zdravotnictví, z celé ČR i SK, na poslední on-line kongres z dílny Healthcomm Professional. V kulise Slovenska – sousední země s krásnou přírodou a s námi propojenou farmaceutickou historií se účastníci budou moci ponořit do virtuálního 3D prostředí a objevovat odborný i doprovodný program inspirovaný slovenskou farmaceutickou tradicí. Studujte tam, kde se moderní technologie potkává s kvalitním odborným obsahem. Kongres Bratislava startuje 12. listopadu a poběží do 11. prosince 2025. Odborný obsah on-line kongresu je akreditován na 30 dní u ČLnK, ČKFA, POUZP a SKMTP. Registrujte se jednoduše prostřednictvím tlačítka „Přihlášení“ na webu www.healthcomm.cz a s využitím kódu PHAR25SL získejte vstup zdarma. Registrovat se můžete také přes banner na Magazínu.

ŽLOUTENKA TO NEVZDÁVÁ

V souvislosti se zvýšeným výskytem virové hepatitidy A (VHA) požádala hlavní hygienička o pravidelné zprávy k epidemiologické situaci v ČR, které se následně zveřejňují na stránkách Státního zdravotního ústavu. Poslední zvýšené výskyty VHA v ČR byly zaznamenány na konci 90. let dvacátého století a od té doby se výskyt onemocnění neustále snižoval. Celkem bylo zatím letos od 1. 1. 2025 do 5. 10. 2025 hlášeno 1842 případů. Nahlášené případy v roce 2025 tak významně převyšují průměrné i maximální počty hlášených případů v letech 2018 - 2024. Nejvíce VHA hlásí hl. m. Praha (737), Středočeský kraj (302) a Moravskoslezský kraj (150 případů). Celkem 1491 osob bylo hospitalizováno na infekčním oddělení (80,9 %), dalších 106 osob v jiném zdravotnickém zařízení a 180 osob hospitalizováno nebylo. Do 5. 10. bylo hlášeno 21 úmrtí, většinou u osob s rizikovým chováním a již chronickým postižením jater. Vzhledem k tomu, že ČR patřila v posledních desetiletích mezi země s relativně nízkým výskytem VHA, je velká část populace k onemocnění vnímavá. Máme k dispozici bezpečné a účinné vakcíny pro děti i dospělé. Základní ochrany je dosaženo po jedné injekčně podané dávce. K získání dlouhodobé ochrany proti infekcím způsobeným virem hepatitidy A je nutné přeočkování druhou dávkou, které se provádí za 6 – 18 měsíců po podání první dávky.

SZÚ MÁ 100 LET

5. listopadu 2025 uplyne 100 let od chvíle, kdy byl slavnostně otevřen Státní zdravotní ústav v Praze (SZÚ). Vznikl v čase, kdy bylo Československo poznamenáno následky první světové války a čelilo mimo jiné vysokému výskytu infekcí včetně tuberkulózy, která byla dlouhá léta hlavní příčinou úmrtí v populaci. Proto se již za prvního ministra zdravotnictví samostatného Československa, lékaře a politika Vavra Šrobára, zrodila myšlenka na vybudování instituce, která bude dbát o veřejné zdraví. Již od ledna 2025 se zájemci o historii i současnost SZÚ mohou podívat na speciální webové stránky: https://100let.szu.cz

DOPORUČUJEME