BUĎTE HRDÁ NA SVÉ VLASY, BUĎTE HRDÁ NA SEBE!Všichni toužíme po krásných, zdravých a hustých kadeřích. Bohužel ne každému je dáno mít celý život nádherné vlasy a v okamžiku, kdy začínají řídnout, hledáme účinné řešení. Náš problém ovšem není neřešitelný. Existuje řada možností, jak úbytek vlasového porostu minimálně zpomalit.

Velký vliv na to, jak rychle a v jaké kvalitě nám vlasy porostou, má především genetická výbava. Jinými slovy, podívejte se na své rodiče a budete mít přibližnou představu o tom, jak pevné a husté vlasy máte dány do vínku. Na průměrné zdravě porostlé hlavě bychom našli 100 000 vlasů, přičemž z jednoho vlasového folikulu mohou vznikat i dva nebo tři vlasy najednou. Vlasová struktura dokáže poporůst o 0,3 až 0,4 mm za den, to znamená, že za měsíc se nám kadeře prodlouží přibližně o 1 cm.

Aktivní fáze trvá zhruba tři roky, pak se růst zastaví a nastává na tři měsíce klidový režim. Poté vlas vypadne a měl by být nahrazen novým. Moderní lékařský výzkum se proto snaží prodloužit jak aktivní fázi růstu, tak klidový stav, aby vlas co nejdéle zůstal na svém místě.

Kdy nastávají potíže?

Padání vlasů neboli alopecie trápí obě pohlaví. Pokud vás za den „opustí" 30 až 50 vlasů, je to zcela normální stav, kvůli kterému se není třeba znepokojovat. Jakmile z kartáče vybíráme více než 100 vlasů za den, je na místě neodkladně zkonzultovat s odborníkem, v čem tkví problém úbytku vlasového porostu. Vypravit se lze za kožním lékařem (dermatologem) nebo specialistou na vlasy - trichologem. Odborník by měl nejprve zjistit celkovou anamnézu. Vyptá se vás na zdravotní stav i každodenní návyky. Kvalitu vlasů může ovlivnit například životospráva či užívané léky. Zjišťuje rovněž, zda se problém objevil náhle, nebo postupně. Zkoumá, které oblasti a v jakém rozsahu jsou zasaženy. Následně by měl pacienta odeslat na odběr krve, kde se sleduje jak krevní obraz, tak hladina minerálů a hormonů. Pomoci může rovněž mikroskopická analýza samotného vlasu - tzv.  trichogram. Teprve po důkladném rozboru je schopen stanovit diagnózu a vhodnou léčbu.

Pokud vás trápí zvýšené padání nebo postupné řídnutí vlasů, doporučuji konzultovat problém s odborníkem, ať už s dermatologem nebo lékárníkem. Ten je totiž schopen lépe identifikovat příčinu a navrhnout pak řešení. Nedoporučuji kupovat bez rozmyslu první přípravek, o kterém jste jen něco zaslechli," říká uznávaná dermatoložka doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D.

Hledá se viník

Příčin řídnutí a padání vlasů existuje celá řada:

  • Na vině může být například nevyvážený jídelníček, v němž chybí důležité minerály (především selen azinek) a vitaminy (kyselina listová a vitamin H neboli biotin). S alopecií často bojují vegetariáni nebo lidé, kteří se kvůli štíhlé linii dávají na drastické diety a hladovky.
  • Neméně důležitým faktorem, který se může odrazit na kondici vlasů, je únava a stres. Kdo se stále za něčím honí, oslabuje organismus, a to se mnohdy projeví i na stavu vlasů.
  • V úvahu je třeba vzít také kvalitu vlasové péče a používání stylingu. Stahování do culíku, nevhodné kosmetické přípravky nebo časté změny odstínu nedělají kadeřím vůbec dobře.
  • Častou příčinou vypadávání vlasů bývá hormonální dysbalance (například v těhotenství, po porodu nebo v klimakteriu).
  • Nejrozšířenějším typem alopecie je androgenní alopecie, která postihuje jak muže, tak i ženy. Způsobuje ji zvýšená hladina mužských pohlavních hormonů, jmenovitě testosteronu, který v buněčné struktuře vlasového folikulu spouští procesy vedoucí ke ztrátě vlasu a odumření vlasové cibulky. U mužů se androgenní alopecie může ohlásit už v období dospívání. Kolem 30. roku postihuje třetinu mužů a v kategorii padesátníků se týká rovné poloviny pánů. Ženy se s touto chorobou setkávají především v období přechodu a sužuje až 40 % z nich. Zatímco u pánů se projevuje totální ztrátou vlasového porostu především v oblasti temene, ženy se potýkají spíš s rovnoměrným prořídnutím kštice.

Řešení je na dosah

Jakmile je odhalena příčina potíží, může lékař navrhnout další postup při léčbě. V úvahu přichází hned několik možností podle závažnosti a příčiny vypadávání vlasů, při čemž jednotlivé druhy terapií se mohou navzájem doplňovat. V každém případě se úspěšná terapie neobejde bez správné životosprávy, kam patří vyvážený jídelníček bohatý na minerály (zinek, selen, křemík) a hlavně na kyselinu listovou (obsahuje ji špenát či brokolice) a vitamin H neboli biotin (najdete ho v mase, máslu, vejcích). V případě nedostatku některé z nezbytných látek ji lze užívat rovněž ve formě potravinových doplňků nebo léčivých přípravků. Lékař vám může doporučit medikamenty podporující růst vlasů, z nichž některé jsou volně prodejné, ale některé jsou k dostání pouze na předpis.

K poměrně mladým metodám se řadí mezoterapie, kdy se pomocí injekční stříhačky do střední vrstvy pokožky hlavy vpravují minerály, stopové prvky, peptidy a růstové faktory pro výživu a posílení vlasové struktury.

Transplantace vlasů - pokud již člověk o vlasy v určitých partiích hlavy přijde, existuje možnost transplantace. Jedná se o operační zákrok, jehož podstatou je odebrání vlastních vlasových štěpů a přesazení na holé místo na hlavě, například do koutů nebo na „kolečko" na temeni hlavy. Tento zákrok provádí například různé kliniky estetické medicíny na základě posouzení stavu konkrétního pacienta.


firemní prezentace

Účinné řešení nabízí nový přípravek Revalid® Regrowth Serum

Aktivátor růstu vlasů s klinicky prověřenou a oceněnou aktivní složkou Redensyl®

Základem aktivní složky Redensyl® jsou patentované molekuly získané ze dřeva modřínu evropského a listů čajovníku čínského (zeleného čaje), které stimulují kmenové buňky vlasu a podporují metabolismus fibroblastů. Redensyl® omezuje vypadávání vlasů, zvyšuje hustotu vlasů a stimuluje jejich růst. Revitalizační účinky Redensylu® doplňuje pelyňkový extrakt získaný z bylin rostoucích ve Švýcarských Alpách. Přípravek obsahuje také aminokyseliny a panthenol. Tyto složky receptury hydratují suché vlasy a pokožku hlavy.

Navíc je Revalid® Regrowth Serum zcela bez parabenů, silikonů a sulfátů a bude tak vyhovovat i požadavkům lidí, kteří upřednostňují přírodní kosmetiku.

Klinická studie* prokázala u uživatelů až 8% zvýšení hustoty vlasů, což odpovídá až 28 200 nových vlasů po 3 měsících používání. Revalid® Regrowth Serum proto nabízí alternativu transplantace vlasů. Po pouhých 84 dnech pravidelné aplikace byla většina účastníků studie (71 %) s účinky Redensylu® spokojena a projevila ochotu si nový produkt zakoupit.

* Dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná klinická studie prováděná pod dohledem dermatologů. Průměrný výsledek studie: 10 200 nových vlasů po 84 dnech každodenního užívání.

Nový přípravek Revalid® Regrowth Serum skvěle doplňuje stávající řadu Revalid® Swiss Hair Care System, kterou tvoří léčivý přípravek v podobě tobolek k vnitřnímu užití a rozsáhlá řada vlasové kosmetiky k vnější aplikaci.

Revalid® Regrowth Serum se aplikuje na postižené části vlasové pokožky a zlehka se vmasíruje.

Neoplachuje se.

Orientační cena v lékárně je 699 Kč.

Řada Revalid® v sobě dlouhodobě kombinuje švýcarskou kvalitu, účinnost a dermatologicky prověřenou snášenlivost - to vše pro vaše zářící a zdravé vlasy!

Bližší informace získáte v lékárně nebo na stránkách www.revalid.cz


Podívat se můžete i na video ZDE 


 

ZAPOJTE SE DO NAŠÍ ANKETY!


Jakému typickému zákazníkovi trpícímu alopecií byste produkt doporučili?

Mladá žena (řídnoucí poškozené vlasy)
Mladá žena (řídnoucí poškozené vlasy)
22,91%
Žena v menopauze (hormonální změny zapříčinily vypadávání vlasů)
Žena v menopauze (hormonální změny zapříčinily vypadávání vlasů)
25,11%
Matka na mateřské (po porodu jí začaly vypadávat vlasy)
Matka na mateřské (po porodu jí začaly vypadávat vlasy)
21,15%
Muž s androgenní alopecií
Muž s androgenní alopecií
16,74%
Jinému typu zákazníka
Jinému typu zákazníka
14,10%
Zpět