Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny3D LETNÍ LÉKÁRNIČKA (NEJEN) DO STANUHistorie trampingu v České republice je opravdu fascinující. Tramping, hnutí inspirované americkým Divokým západem a skautingem, má kořeny sahající do doby vzniku samostatného Československa. První trampská osada byla založena v roce 1918 a nazývala se "Ztracená naděje".

Naděje naopak nebyla ztracená pro průkopníky stanových táborů. Rozvoj tábornictví a pořádaní táborů je u nás spjato s organizací Junák a jejím zakladatelem Antonínem Svojsíkem, který se inspiroval v Anglii. Přes počáteční odpor veřejnosti, zejména rodičů, k pořádání dětských táborů a přespávání dětí v prostých přírodních podmínkách, se dětské stanové tábory uchytily a jejich koncept přetrval do dnešních dní. Zatímco první tábory trvaly často i déle než měsíc, postupem let se jejich průměrné trvání zkrátilo na současných 14 dní.

Přinášíme vám červnovou podobu oblíbené 3D soutěže a kolem stanů se můžete pohybovat právě 30 dní. Můžete prozkoumat jejich výbavu, což je zajímavá informace o některém z produktů partnerů soutěže. Jako bojovku si můžete vyzkoušet své znalosti v TESTU. A místo medaile máme pro 9 z vás, kteří správně odpoví na všech 9 otázek v TESTU, krásné odměny od Magazínu Healthcomm. Opět jsme sáhli po vyzkoušených e-poukázkách, které vás limitují pouze hodnotou. A samotný výběr odměny je jen na vás!

Nákup, losování a rozesílka cen jsou plně v režii společnosti Health communication s. r. o. Ceny se se nijak nevztahují k partnerům soutěže.

Účastí v soutěžích na Magazínu souhlasíte s pravidly.

VSTUPTE DO SOUTĚŽE ZDE

Zpět

PERTUSE (KONEČNĚ) NA ÚSTUPU

Do ISIN bylo v období od ledna do 7. července 2024 nahlášeno celkem 23 127 případů pertuse; poprvé byl v prvním červencovém týdnu zaznamenán výrazný pokles pod tisíc nových hlášených případů. Podobný příznivý vývoj se předpokládá i během prázdnin. Nejvíce případů onemocnění černým kašlem i nejvyšší nemocnost zůstává stále ve věkové skupině 15 až 19 let. U dětí do jednoho roku je od začátku roku hlášeno 344 případů, za poslední týden bylo evidováno dalších 12. Dospívající a dospělí jsou zdrojem infekce pro nejmenší děti, protože v proočkované populaci může mít onemocnění pertusí mírný průběh a často není rozpoznáno a správně diagnostikováno. Z celkového počtu případů hlášených v roce 2024 bylo podle údajů v ISIN 17 256 osob očkováno, 1 737 osob neočkováno a u 4 134 osob informace o očkování chybí. (SZÚ)

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME