Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyALAVIS


NADĚJNÉ MOLEKULY: POLEMIKY O INJEKCÍCH NA HUBNUTÍ II.

Společnost Genentech, člen skupiny Roche, oznámila pozitivní výsledky klinického testování nového léku u lidí s obezitou. Koho v terapii upřednostnit?

 


SOUČASNÉ POZNATKY O POTŘEBNÝCH ŽIVINÁCH V PRŮBĚHU TĚHOTENSTVÍ: CHOLIN

Nově je uznána role cholinu v podpoře normální funkce jater u plodu a plně kojených dětí.PÁLENÍ ŽÁHY POD KONTROLOU CELÝ DEN

Alespoň jednou ročně se s pálením žáhy setká více než polovina lidí, častěji pak muži...

 


SEZONNÍ TIPY DR. THEISSE: MENOPAUZÁLNÍ KOMFORT NENÍ VÝSADOU VYVOLENÝCH

Osvědčená řada doplňků stravy Forfemina a Forfemina slim přináší novinku: Forfemina Menopauzální komfort, která cílí na potřeby žen v období menopauzy efektivním systémem dvou tablet (na den a na noc) s výtažky z bylin, s vitamíny a minerály.

nolpaza krka


HOMEOPATIE ZA TÁROU: DĚTSKÝ PACIENT

Homeopatie je oblíbenou léčebnou metodou již u čerstvě narozených dětí. Podle pediatričky MUDr. Květoslavy Kacířové patří mezi první potíže, které trápí miminko, dětské koliky.

 


REPELENTNÍ NÁRAMKY NEPOMÁHAJÍ

Odborníci ze SZÚ vyrazili na nákup běžně nabízených „repelentních" náramků. Vše zaevidovali ve formě foto a video dokumentace. Testy zveřejnili ve své tiskové zprávě.V LÉTĚ ŠPERKY TRPÍ

Pot, slunce, opalovací krémy - ani jedno nemá dobrý vliv na naše šperky...

 


PODPORA ZDRAVÉHO TĚHOTENSTVÍ JIŽ V RANÉM STÁDIU

Cholin a L- methylfolát podle EFSA přispívají k metabolismu homocysteinu, protože se podílejí na přeměně homocysteinu na methionin v krevním řečišti 2 metabolickými drahami, jak ukazuje názorné video.

Canephron


KONGRES JAKO SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST

Velká účast svědčí o zájmu lékárníků, farmaceutických asistentů a ostatních nelékařských profesí ve zdravotnictví o problematiku prevence kardio-vaskulárních onemocnění.

 


ŠEST TIPŮ NA DOVOLENOU SE PSEM

Při výběru dovolené by měl majitel zvážit, jestli je lokalita bezpečná i pro psa. Ideální je konzultovat plánovanou cestu s veterinárním lékařem, který by měl mít přehled o rizicích v dané destinaci.STANDARDIZOVANÉ SKLIZNĚ KONOPÍ PO ČESKU

Díky technice in vitro lze vypěstovat rostliny zcela bez virů, plísní a dalších kontaminací. Zároveň umožňuje dosahovat standardizovaných hodnot u každé rostliny.

 


5 OBJEVŮ, KTERÉ ZMĚNILY KARDIOLOGII

Věděli jste, že prvním člověkem, který definoval arytmii jako malý lehký nepravidelný pulz, byl Hippokrates? Kdy byl vynalezen stetoskop a kdo provedl první katetrizaci srdce?ŠEST LETNÍCH TIPŮ PRO ZDRAVÉ SRDCE

Velké výkyvy teplot pravděpodobně srdce zatěžují ještě více než samotné horko.

 


SLAVNÉ ČESKÉ LÉKY V.: ACYLPYRIN A JEHO HISTORIE

Dnes již zapomenutou kapitolou je například použití Acylpyrinu jako substance pro inhalaci nebo vypláchnutí nosohltanu.SEZONNÍ PRODUKTOVÉ TIPY

Jaké produkty jsou připraveny pro letní sezónu? Přinášíme tipy na akční produkty lékárenského sortimentu.

 


KDE KONČÍ ZDRAVÉ PRACOVNÍ NASAZENÍ A NASTÁVÁ PROBLÉM?

Národní linka pro odvykání řeší různé závislosti. A i když workoholismus není oficiálně uznaná diagnóza, je jen krůček k problému zvanému syndrom vyhoření.VÍTE, JAKÉ SLOŽKY KRVE MŮŽETE DAROVAT? K ČEMU POSLOUŽÍ?

Dárcovství krve pomáhá zachraňovat životy. Kromě odběru plné krve lze ale darovat také její jednotlivé složky. K čemu slouží odběry erytrocytů, plazmy nebo krvetvorných buněk?

 


K ÚČINNÉ OCHRANĚ PROTI ČERNÉMU KAŠLI POMŮŽOU IMUNITNÍ BUŇKY OD DÁRCŮ

Pro vědeckou studii se hledají dobrovolníci, kteří nedávno prodělali černý kašel.PRŮJEM NENÍ VÍTANÝ SUVENÝR Z CEST

Různé formy zažívacích potíží se podle expertů objeví u 40-60 % cestovatelů, zvlášť pokud vyrazí do ekonomicky méně rozvinutých zemí.

 


KDE SE OČKUJE PROTI ČERNÉMU KAŠLI?

Databáze ukáže, který praktik aktuálně očkuje. Systém se osvědčil při pandemii covidu.PRVNÍ VOLBA LÉKÁRNÍKA 2024 POKRAČUJE

Odborníci ve svém oboru disponují hlubokými znalostmi a zkušenostmi s danými produkty. Sdílením informací o produktech, kterým důvěřují, nebo s nimiž mají dobrou zkušenost, přispívají k cenným poznatkům pro ostatní.

 

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME