Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyZVEME VÁS DO SVĚTA MIKROBIOTY LIDSKÉHO TĚLA9. května odstartoval další z on-line kongresů Healthcomm Professional v prostředí 3D 360°.Můžete se tedy během okamžiku přenést do sladké Paříže, která je nejen Mekkou milenců a umělců, ale také zde díky Pasteurovu ústavu vznikly zásadní objevy mikrobiologie, biochemie, farmacie nebo medicíny. Kongresový program má 11 akreditovaných přednášek, ve kterých se postupně představí mikrobiom orgánů lidského těla ve zdraví i nemoci. Garantem kongresu Mikrobiom lidského těla v souvislostech je RNDr. Petr Ryšávka, Ph.D.

Existuje standardní zdravý mikrobiom?

Co o mikrobiomu vlastně víme?

Jak ho ovlivňují léky?

Máte celý měsíc na to, zjistit o fenoménu mikrobiom co nejvíce. Kongres končí 7. června 2023.

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME