Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyVELKÁ VALENTÝNSKÁ SOUTĚŽO tom, odkud se vlastně vzala legenda vedoucí k oslavě svátku sv. Valentýna, se můžeme dočíst různé příběhy. Proč ale slavíme romantický svátek 14. února, to víme jistě. Chceme vyjádřit své city tomu, kdo je našemu srdci nejmilejší. Někdo si pouto lásky pomyslně zamyká visacím zámkem, jiný se drží pořekadla, že láska prochází žaludkem, a pozve svoji drahou polovičku na slavnostní večeři při svíčkách. Někomu stačí předat květinu nebo poslat valentýnskou SMS. Víte, že z britských ostrovů pochází starobylý zvyk zasílání anonymních dopisů na svátek sv. Valentýna? Vy si raději svoji valentýnku podepište.

Romantická je i 3D valentýnská místnost naší únorové soutěže. Vstupte, nasajte informace o produktech, které zúročíte v testu, a oslavte tento svátek možností vyhrát hezké ceny od Magazínu.

VSTUP DO VALENTÝNSKÉ SOUTĚŽE 

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME