Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySOUTĚŽ O PRÉMIOVÝ TLAKOMĚR V BARVĚ DLE VLASTNÍHO VÝBĚRUMicrolife BP B6 FAVOURITE - tlakoměr s detekcí atriální fibrilace

Hypertenze a fibrilace síní (AF) jsou nejběžnějšími rizikovými faktory srdečních chorob a mrtvice, kterým lze předcházet. Znát svůj krevní tlak a zda máte AF, je prvním krokem v pro aktivní prevenci mrtvice.

BP B6 Favourite je prémiový tlakoměr pro vaše zdraví. Detekuje atriální fibrilaci s vysokou přesností a po každém měření zobrazuje srovnání aktuálního měření s průměrem předchozích měření krevního tlaku. 

Microlife je jedním ze světových lídrů ve vývoji a výrobě lékařských diagnostických přístrojů pro domácí monitorování a institucionální použití. Tlakoměry, digitální teploměry, přístroje pro péči o dýchací cesty aj. jsou hlavní oblastí činností společnosti Microlife.

 

AFIBsens - Selektivní, vysoce přesná detekce předsíňové arytmie - atriální fibrilace pro včasnou prevenci cévní mozkové příhody (patentovaná funkce, kterou disponuje celosvětově výhradně značka Microlife).

IHB - Detekce nepravidelného srdečního rytmu - srdeční arytmie bez bližší specifikace (tuto funkci mají také jiné certifi kované tlakoměry).

MAM - Patentovaná technologie - 3 měření v jednom kroku pro vysokou spolehlivost výsledků. Spolehlivé výsledky také při zvýšeném tlaku krve a následná kontrola léčby.

Gentle+ technologie zajišťuje optimální rychlost a kontrolu tlaku pro pohodlné měření (dvojnásobná kontrola tlaku krve při napouštění a vypouštění manžety).

Indikátor správného nasazení manžety upozorní na chybu při nesprávném nasazení manžety. Chybějící indikátor (✓) - měření zopakovat.

LED barevná indikace naměřených hodnot.

Zobrazení porovnání naměřené hodnoty krevního tlaku s uloženou průměrnou hodnotou.

Paměť pro 99 údajů měření pro každého z 2 uživatelů.

Klinicky ověřené - Přístroj je klinicky ověřen podle protokolu Britské a irské společnosti pro hypertenzi a ohodnocen stupněm A/A.

Příprava pro správné měření:

  • Vyberte si klidné prostředí
  • Vyčkejte 2 hodiny po velkém jídle
  • Nepijte kávu a nekuřte 30 minut před měřením
  • Před měřením se vyhněte aktivitám
  • V případě potřeby vyprázdněte močový měchýř a střevo
  • Před měřením krevního tlaku seďte v klidu 5 minut
  • Pokud je to možné, neměřte si tlak, když jste ve stresu, nebo se cítíte nepohodlně
  • Odstraňte přiléhavé oděvy z ramene. Aby se zabránilo zúžení, rukávy by se neměly ohrnovat - při plochém složení nezasahují do manžety

 

NAŠE SOUTĚŽ

Každý si vybírá tlakoměr na základě funkcí, ale my vám nabízíme prémiový tlakoměr s těmi nejlepšími vlastnostmi, kde si můžete navíc vybrat barvu, jaká se vám líbí.

Odpovězte nejpozději do konce listopadu na soutěžní otázku, vyplňte svoji adresu případného dodání tlakoměru a preferenci barvy přístroje.

Odpovědi posílejte na magazin@hcom.cz, heslo TLAKOMĚR. V soutěži jsou hned 3 tlakoměry!

Soutěžní otázka:

Víte, v kolika barevných provedeních naleznete novinku Microlife -  tlakoměr Microlife BP B6 Favourite?

a) ve 4

b) v 5

Nápověda na https://www.microlife.cz/produkty/krevni-tlak

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie