Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyŠKOLA ZAČÍNÁ, ALE HRY NEKONČÍKaždoročně školní zvonění ukončí definitivně prázdniny a oznamuje dětem i rodičům, že je čas vrátit se ke každodenním povinnostem. Počasí ale ještě většinou přeje hrám na čerstvém vzduchu i v sálech k tomu určených, proto jsme letos jako prostředí soutěže Zpátky do školy zvolili školní tělocvičnu. Pod 7 míči najdete 7 produktových tipů a v TESTU 7 kontrolních otázek. Ti z Vás, kteří v testu uspějí, se mohou těšit na šanci vyhrát krásné ceny od redakce Magazínu.

Než se pustíte do soutěže, máme pro Vás pár zajímavých kuriozit o fotbalových míčích:

  • Nejstarší známé míče pocházejí z Egypta a byly vyrobené z lněných hadrů.
  • V roce 1950 se v Brazílii na MS ve fotbale hrálo s míčem Duplo T, který byl vyroben z kožešiny psa. Byl velmi těžký a tvrdý a hráči si na něj stěžovali. Přesto padlo celkem 88 branek, což bylo v průměru 4 branky na zápas.
  • V roce 2006 byl v Německu použit míč Teamgeist, který byl navržen tak, aby měl lepší letové vlastnosti a menší odchylky. Byl také opatřen čipem, který umožňoval sledovat jeho polohu a rychlost.
  • V roce 2010 byl v Jihoafrické republice při MS ve fotbale použit speciální míč nazvaný Jabulani, který měl být aerodynamicky dokonalý. Byl ale příliš lehký a nepředvídatelný, což způsobovalo problémy brankářům i střelcům. 
  • V roce 2014 byl opět v Brazílii použit míč nazvaný Brazuca, který měl svůj vlastní účet na Twitteru.

........................................................

Vstupte do soutěže ZDE


Pozn. Kvůli technické náročnosti 3D platformy doporučujeme soutěž spouštět na PC nebo notebooku.

Nákup, losování a rozesílka cen probíhá plně v režii společnosti Health communication s. r. o. Ceny se se nijak nevztahují k partnerům soutěže.

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME