Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnySCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI PŘI ZÁPALU PLICPharmDr. Jana Strieglerová

Během celého roku vám s kolegyní a kamarádkou, MUDr. Evou Kettmannovou, předkládáme abecedně diagnózy a onemocnění, se kterými se setkáváme u našich pacientů, a zkušenosti, které v průběhu naší praxe získáváme. Chceme vás tím podpořit, inspirovat a motivovat do vaší praxe a práce se Schűsslerovými solemi.

Jako hlavní léčba se Schűsslerovy soli osvědčily u běžných a nekomplikovaných stavů. U chronických a komplikovaných stavů jsou efektivním doplněním ke klasické léčbě.

ZÁPAL PLIC (pneumonie) je zánětlivé onemocnění plicního parenchymu. Na podporu a doplnění klasické léčby a rekonvalescence mám dobré zkušenosti se Schűsslerovými minerály, homeopatií a fytoterapií.

Základní trojkombinaci tvoří No. 4 Kalium chloratum D6 a No. 3 Ferrum phosphoricum D12 a No. 6 Kalium sulfuricum D6. 

Dávkování:

Čím akutnější stav a výraznější příznaky, tím častěji soli podáváme. Vzhledem k závažnosti onemocnění a většího množství solí, které je třeba užívat, doporučuji rozpuštění 5 tbl. od každé soli v 0,5 - 0,75 vody a po doušcích popíjet. Během dne takto připravit a vypít alespoň 3 nápoje. Kombinaci No. 9 + No. 10 na podporu očištění organismu po klasické léčbě doporučuji užívat 4x denně 2 tbl. po dobu 2 týdnů.

Dávkování a délka užívání:

Tuto trojkombinaci lze užívat po celou dobu rekonvalescence až do úplné kondice. Vždy záleží na průběhu nemoci, přetrvávajícím kašli, únavě a stavu organismu. Užívají se 3x denně 2 tablety od každé soli.

Velmi dobrou zkušenost mám s extraktem z kořene rostliny Pelargonium sidoides (Kaloba gtt, tbl.)*a její kombinací se Schűsslerovými solemi, a to jak ve fázi probíhajícího zánětu dýchacích cest, tak ve fázi rekonvalescence. Dobře působí na přetrvávající kašel a dráždění sliznic dýchacích cest.

*SPC Kaloba SÚKL - Přehled léčiv (sukl.cz)

Název léčivého přípravku: Ferrum phosphoricum/Kalium phosphoricum/Kalium sulfuricum DHU D12/D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Ferrum phosphoricum/Kalium phosphoricum/Kalium sulfuricum D12/D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüssl /era No. 3/4/6. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. PokudVám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16. 7. 2021/21. 6. 2021/16. 7. 2021. Registrační číslo: 93/243/92-A/C / 93/271/92-A/C / 93/274/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U VYSOKÉHO KREVNÍHO TLAKU A VITILIGA?

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U ULCERÓZNÍ KOLITIDY A ULCUS CRURIS

MINERÁLNÍ SOLI U NEURALGIE TRIGEMINU, TIKŮ A TENISOVÉHO LOKTE


S naším seriálem Minerální abeceda se písmenkem Z neloučíme.

Již nyní připravují obě autorky - MUDr. Eva Kettmannová a PharmDr. Jana Strieglerová - od začátku abecedy nové diagnózy, u kterých mají ve své praxi dobré zkušenosti s efektivní hlavní či doplňkovou léčbou pomocí minerálních solí.

Hned v lednu 2024 se tedy opět můžete těšit na příklad využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi.

 


Zpět

PERTUSE (KONEČNĚ) NA ÚSTUPU

Do ISIN bylo v období od ledna do 7. července 2024 nahlášeno celkem 23 127 případů pertuse; poprvé byl v prvním červencovém týdnu zaznamenán výrazný pokles pod tisíc nových hlášených případů. Podobný příznivý vývoj se předpokládá i během prázdnin. Nejvíce případů onemocnění černým kašlem i nejvyšší nemocnost zůstává stále ve věkové skupině 15 až 19 let. U dětí do jednoho roku je od začátku roku hlášeno 344 případů, za poslední týden bylo evidováno dalších 12. Dospívající a dospělí jsou zdrojem infekce pro nejmenší děti, protože v proočkované populaci může mít onemocnění pertusí mírný průběh a často není rozpoznáno a správně diagnostikováno. Z celkového počtu případů hlášených v roce 2024 bylo podle údajů v ISIN 17 256 osob očkováno, 1 737 osob neočkováno a u 4 134 osob informace o očkování chybí. (SZÚ)

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME