Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyPRIORITOU ZŮSTÁVÁ SPOKOJENÝ LÉKÁRNÍKRok 2023 potvrdil, že projekty Health communication jsou opravdu stále aktuální a poplatné nárokům na moderní odborné vzdělávání. Těšily se velkému zájmu studujících lékárníků i lékařů, zejména on-line kongresy přitáhly velkou pozornost. Své místo v diáři si u zaměstnanců lékáren udržely i kontaktní akce, které se na podzim 2023 odehrály v Praze, Brně a Hradci Králové. V rozhovoru přinášíme ohlédnutí ředitele společnosti Zdeňka Břeně za loňským rokem a prozradí nám i inovace pro rok 2024.

Pane řediteli, co přinesl loňský rok a jaké novinky nás čekají letos s Vaší vzdělávací společností?

Z.B.: Celý rok 2023 byl pro nás velkým dobrodružstvím. Naše společnost i náš tým prošly velkým testem. Uskutečnili jsme několik inovativních vzdělávacích projektů, abychom odhalili, které z nich jsou skutečně potřebné, žádoucí a na poli edukace "udržitelné". S ohledem na personální deficit v lékárenské profesi jsme hledali nové způsoby, jak umožnit odborníkům z lékáren pohodlné vzdělávání, které bude součástí jejich systému celoživotního vzdělávání.

Jaké formáty kontinuálního vzdělávání jste zkoušeli?

Z.B.: Naše nabídka byla opravdu pestrá! Pharma eventy nabídly prezenční setkání s dopoledními a odpoledními bloky. Volba byla jasná: buď absolvování celého odborného programu, nebo výběr části programu dle časových preferencí. Dopolední i odpolední program byl totiž samostatně akreditovaný u ČLnK jako dvě akce v jeden den. To umožnilo lékárníkům a farmaceutickým asistentům aktivně se účastnit i v běžném pracovním dni. A co online svět? Zorganizovali jsme oblíbené 3D 360° kongresy s kvalitním programem přednášek, propojovali jsme virtuálně lékárníky ze všech koutů světa, dali prostor pro otázky a odpovědi... A také jsme nabídli tematické 2D konference. Naše největší vzdělávací platforma pro e-learning - Educomm -  je stále oblíbená mezi více než 3500 odborníky, kteří si zde zakládají své nové účty každý měsíc. Celé portfolio je doplněno o on-line medium Healthcomm magazín, který nabízí aktuální informace pro lékárny v měsíčním tempu, s moderními doplňky 3D vizualizace, video rozhovory nebo doplňkovými zábavně-naučnými rubrikami.

V čem vidíte rozdíl mezi prezenčními a online projekty?

Z.B.: Healthcomm Professional je tradiční setkání tváří v tvář, kde se můžete fyzicky setkat s ostatními účastníky, lektory a zástupci dodavatelů a prohlubovat své profesní i osobní vztahy. Jedinou povinností je, na akci se dostavit, a to na určené místo a v daném čase. Naopak 3D 360° kongresy online jsou virtuální zážitkem, který časem ani místem účastníka nelimituje. Může si během jednoho měsíce několikrát otevřít počítač a vystudovat si část programu. Účastníci se v prostředí propojují z různých končin země, dokonce z celého světa. Jen si spolu nedají tu kávičku. Každý formát má své výhody a je na lékárnících, aby si vybrali ten, který jim lépe vyhovuje. Jedna perlička: Když skončil edukační rok 2023, zjistili jsme, že kdyby se lékárník zúčastnil všech našich fyzických a online akcí, měl by splněno, co se týká požadovaných bodů do celoživotního vzdělávání v tříletém cyklu. V roce 2023 kombinací těchto akcí mohl lékárník teoreticky získat celkem až 115 bodů do CV!

Jak se daří e-learningovému portálu Educomm? Je stále mezi lékárníky populární?

Z.B.: Educomm nabízí neustále nový odborný obsah a je tvořen týmem, který testuje jeho prostředí. V každém novém ročníku přináší upgrade pro uživatele. Na této platformě můžete sledovat videopřednášky a e-learningové kurzy z různých oblastí farmacie, které jsou zařazené do celoživotního vzdělávání. Můžete tak získat certifikát s přiděleným počtem bodů a zlepšit své odborné znalosti a dovednosti.

Studujícím Educomm přináší:

  • Flexibilitu: Učte se, kdykoliv a kdekoliv, jen s připojením k internetu.
  • Individualizaci: Studujte podle svých potřeb a zájmů.
  • Vizualizaci: Zvolte zábavný a interaktivní obsah, který si snadno pamatujete.
  • Interaktivitu: Zapojte se a učte se aktivně.
  • Aktualizace: Vždycky budete v obraze s novými trendy.
  • Snížení nákladů: Šetřete peníze na cestování a ubytování a stále se rozvíjejte.

Celkově řečeno, Educomm není jen platforma, je to partner na cestě k neustálému profesnímu růstu.

V lednu tohoto roku jste přivedli na svět inzertní portál Pharmacyservis.cz. Komu je určen?

Z.B.: Pharmacyservis.cz je nový inzertní portál, který je určen pro lékárníky a farmaceutické asistenty. Na tomto portálu můžete najít nebo nabídnout volné pracovní pozice v lékárnách, prodat nebo koupit lékárnu, řešit zásoby léků a zdravotnických prostředků, získat nabídku pro vytvoření vlastního lékárenského e-shopu, zúčastnit se odborných akcí a školení nebo se propojit s dalšími projekty společnosti Health communication s.r.o.

...takže takový Dům služeb?

Z.B.: ANO. Pharmacyservis.cz je jedinečný tím, že nabízí komplexní služby pro lékárníky na jednom místě. Můžete zde snadno a rychle najít nebo vložit inzerát, který odpovídá vašim potřebám a zájmům. Portál je navržen tak, aby byl přehledný, jednoduchý a bezpečný. Všechny inzeráty jsou pravidelně kontrolovány a aktualizovány. Pharmacyservis.cz je také propojen s platformou Educomm.cz, vzdělávacím videoportálem pro lékárníky a farmaceutické asistenty. Nabídne i ukázku z nového obsahu Healthcomm magazínu, pozve na blížící se 3D kongresy i na prezenční akce. Takže takový Prior - prioritní dům služeb na jednom místě. (smích)


Pharmacyservis.cz je od roku 2024 součástí projektů společnosti Health communication s.r.o., která se zabývá komunikací a vzděláváním v oblasti zdravotnictví. V povědomí společnost vzešla před více jak 12 lety pořádáním odborných kongresů Healthcomm Professional. Mezi další projekty patří on-line měsíčník do všech lékáren hcmagazin.cz, e-learningový portál Educomm.cz nebo 3D kongresy, které jsou virtuálními konferencemi s tuzemskými i mezinárodními odborníky.


 

Děkuji za rozhovor

Chramst

CHCETE ZNÁT TERMÍNY A BLIŽŠÍ INFORMACE O ON-LINE AKCÍCH V ROCE 2024? kLIKNĚTE NA BANNER!

ZAJÍMAJÍ VÁS FYZICKÉ KONGRESY A EVENTY? KLIKNĚTE A DOZVÍTE SE VÍCE!

Zpět

PERTUSE (KONEČNĚ) NA ÚSTUPU

Do ISIN bylo v období od ledna do 7. července 2024 nahlášeno celkem 23 127 případů pertuse; poprvé byl v prvním červencovém týdnu zaznamenán výrazný pokles pod tisíc nových hlášených případů. Podobný příznivý vývoj se předpokládá i během prázdnin. Nejvíce případů onemocnění černým kašlem i nejvyšší nemocnost zůstává stále ve věkové skupině 15 až 19 let. U dětí do jednoho roku je od začátku roku hlášeno 344 případů, za poslední týden bylo evidováno dalších 12. Dospívající a dospělí jsou zdrojem infekce pro nejmenší děti, protože v proočkované populaci může mít onemocnění pertusí mírný průběh a často není rozpoznáno a správně diagnostikováno. Z celkového počtu případů hlášených v roce 2024 bylo podle údajů v ISIN 17 256 osob očkováno, 1 737 osob neočkováno a u 4 134 osob informace o očkování chybí. (SZÚ)

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME