Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNAUČME DĚTI PLNIT SI SVÉ SNYMožná, že právě vybíráte vánoční dárky pro své blízké. Jste jedni z těch, pro které jsou Vánoce příležitostí, jak ukázat milovaným osobám, že na ně myslíte, že jim rozumíte a víte, co je potěší.

Máme pro Vás jeden tip, jak udělat radost nejen svým dětem, ale také potěšit sebe tím, že se přičiníte o splnění jednoho cizího snu. Snít, věřit ve splnění svých přání, doufat v „zázraky", to jsou od dětství ty nejkrásnější emoce, které člověka dělají člověkem. Pro malé děti běžná věc, pro dospělé volba: „zkusím to a budu nešťastný z neúspěchu, budu čelit výsměchu, budu za blázna?. Vyjde to?... „

Pro dospělého strach a stres, zda to zvládne, zda sny neodsunout stranou až jednou...

Každý má občas pocit marnosti, že naše píle a práce nemá cenu, nebo že v cestě k našemu snu stojí spousta překážek. Nejsme na to ale sami, můžeme si s sebou na cestu za snem někoho vzít, nebo kohokoli požádat o pomoc, a to nejen, když se blíží Vánoce.

Martina Hoppová plní sny své dceři, která chce číst pohádky, u kterých se nebude bát, a poslouchat příběhy, které jí její maminka vypráví. A ve své dětské duši je tak laskavá, že se chce o příběhy své mámy podělit i s ostatními dětmi. Tak se Martina rozhodne, že napíše knížku pro všechny děti, aby měly dostatek odvahy jít si za svými sny. Tak vznikla knížka Andělínova cesta za splněným snem.

„Andělínova cesta za splněným snem není jen knížka o cestě za snem malého skřítka, ale zároveň slouží jako adventní kalendář s 24 okénky. Aby si rodiče každý večer našly čas na své děti. Celá knížka je zakončena tím, že když se splní sen jednomu, může se zároveň splnit sen i všem ostatním. Protože my nikdy nevíme, jak velkou moc má jedno splněné přání," říká Martina Hoppová.

V knížce se malý skřítek Andělín rozhodne, že si splní veliký sen. Těší se, ale také pochybuje, jestli to zvládne, prožívá nervozitu i strach. Ocitá se v situacích, které mnohé děti důvěrně znají a možná v nich mohou být bezradné. Spolu se skřítkem děti zjišťují, že i přes těžkosti má smysl za svým snem jít.

Tahle knížka není jen pohádkou o skřítkovi. Je to příběh o velkém přátelství, odvaze překonávat sám sebe i o respektu a úctě k druhému.

.........................................

Na platformě hithit.com ZDE můžete podpořit vydání této úžasné motivační knížky a zároveň si zvolit, zda si chcete knihu zakoupit, nebo zda chcete kromě sebe knížkou potěšit i jiné (zakoupit si tři Andělínovy cesty za cenu dvou výtisků), nebo věnovat jeden výtisk Klubu svobodných maminek. 

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME