Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyNA SKOK V BUDAPEŠTI2. 9. až 23. 9. 2022 probíhal v pořadí již pátý online kongres Health communication v prostředí 3D 360°. Organizátoři ho tentokrát situovali do města, kterému se přezdívá perla na Dunaji - Budapešti. Díky tomu, že byl kongres celý online, mohli se účastníci přenést během několika okamžiků do Maďarska a užít si dokonalý výhled na jeho hlavní město. Kongresy 3D 360° jsou unikátním projektem společnosti Health communication, ve kterém je studujícím i návštěvníkům z oboru farmacie a medicíny umožněn pohled ze všech úhlů, podobně jako v reálném prostředí fyzických akcí.

„Našim cílem je přinášet nový rozměr online vzdělávání, ale vše připravit tak, aby ovládání bylo naprosto srozumitelné a intuitivní. Spolu s odborným programem bylo možné navštívit expozice s produkty z lékárenského sortimentu našich partnerů a zhlédnout bohatý doprovodný program," říká Ing. Petra Jurajdová, koordinátorka fyzických a online akcí Health communication. 

Na V. online 3D 360° kongres se přihlásilo celkem 1.271 profesionálů z oboru, kteří mohli vystudovat celkem 13 odborných přednášek a navštívit expozice partnerů. Odborná akce byla akreditována ČLnK a garantována POUZP. Po úspěšném vystudování všech akreditovaných přednášek získali účastníci certifikát a příslušné body od dané profesní komory. 

Akce byla schválena a zaregistrována ČLnK pod číslem 22564 a byla ohodnocena 17 body do systému celoživotního vzdělávání. Kongres byl dále garantován POUZP pod číslem OZ 73/22 EK S-K., v Malém sále pak byla k vidění neakreditovaná sdělení na aktuální zdravotní témata, která hýbou naší společností. 

Přednášku doc. MUDr. Jiřího Slívy, Ph.D. - Přínosy suplementace kombinací magnézia a vitaminu B6 u pacientů se silným stresem a hypomagnezémií zhlédlo hned 897 účastníku kongresu. 

 

Další zajímavou přednášku vedla PharmDr. Gabriela Kroupová na téma Moderní přístup v řešení bradavic a kožních výrůstků. Velký zájem také návštěvníci kongresu projevili o přednášku PharmDr. Jany Raškové, která osvětlovala problematiku Kompresní terapie

Neodmyslitelnou částí kongresu byly i expozice partnerů z distribučních a výrobních farmaceutických společností, kde se návštěvníci mohli dozvědět více o novinkách na lékárenském trhu. Celkem bylo 17 atraktivních expozic, své virtuální stánky zde měla také Česká lékárnická komora a Česká komora farmaceutických asistentů.

„Vytvořili jsme zde virtuální prostor, kde účastníci kongresu získávali praktické informace pro svou profesionální praxi," doplňuje Petra Jurajdová.  

Generálním partnerem V. online 3D kongresu Healthcomm Professional byla společnost Sanofi, hlavním partnerem akce byla společnost Viatris.

 

Doprovodný program nadchl účastníky síní slávy

Od minulého kongresu přidali organizátoři několik místností k doprovodnému programu. 

Umíte si představit, jak vypadal August Oetker, nebo jaký život vedl lékárník Gedeon Richter? Jejich retušované a animované fotografie (spolu s dalšími osobnostmi) si návštěvníci kongresu prohlédli v nové místnosti: Farmaceutické síni slávy. Dočetli se o jejich životě i o tom, čím přispěli budoucím generacím.

Vybrané reálie Maďarska si mohli návštěvníci prohlédnout v 360° výhledu v Maďarské místnosti. Díky spolupráci s CK Rady na cesty mohli účastníci kongresu získat speciální slevu na zájezdy. Místností s názvem Coffeebreak se tentokrát nelinula virtuální vůně kávy, ale dobře vyuzených maďarských klobásek - symbolu gastronomie našeho geografického souseda.  

Partnerem "občerstvovací" místnosti byla společnost Pravá klobása. Ta účastníkům kongresu poskytla exkluzivní slevu na nákup svých pochoutek. 

Další místa, které navštěvovali účastníci kongresu, byly expozice: Virtuální realita, 3D kino a Odpočinková zóna.

Výherci

Již tradičně se mohou účastníci kongresu zapojit do slosování o různé ceny. Výhercům gratulujeme a doufáme, že jim výhry udělaly radost. Jména výherců jsou zveřejněna mimo jiné v Magazínu Healthcomm (pravý slouec bannerů). 

„V. 3D kongres byl velmi úspěšný, o čemž svědčí rekordní zájem lékárníků. Našim cílem je přinášet kvalitní vzdělání pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry, díky zpětné vazbě z dotazníků si troufám tvrdit, že se nám to daří a jste s našimi službami spokojeni. IV. online 3D kongres Healthcomm Professional je úspěšně za námi a my již připravujeme další odborné přednášky a kongresy," uzavírá Petra Jurajdová za tým organizátorů. 

Zpět

PERTUSE (KONEČNĚ) NA ÚSTUPU

Do ISIN bylo v období od ledna do 7. července 2024 nahlášeno celkem 23 127 případů pertuse; poprvé byl v prvním červencovém týdnu zaznamenán výrazný pokles pod tisíc nových hlášených případů. Podobný příznivý vývoj se předpokládá i během prázdnin. Nejvíce případů onemocnění černým kašlem i nejvyšší nemocnost zůstává stále ve věkové skupině 15 až 19 let. U dětí do jednoho roku je od začátku roku hlášeno 344 případů, za poslední týden bylo evidováno dalších 12. Dospívající a dospělí jsou zdrojem infekce pro nejmenší děti, protože v proočkované populaci může mít onemocnění pertusí mírný průběh a často není rozpoznáno a správně diagnostikováno. Z celkového počtu případů hlášených v roce 2024 bylo podle údajů v ISIN 17 256 osob očkováno, 1 737 osob neočkováno a u 4 134 osob informace o očkování chybí. (SZÚ)

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME